Jihočeský kraj - Partneři Jihočeského kraje v zahraniční spolupráci

Partneři Jihočeského kraje v zahraniční spolupráci

Partnerské regiony Jihočeského kraje

Nejvýznamnějšími zahraničními partnery Jihočeského kraje jsou nejbližší sousední regiony, tj. spolková země Horní Rakousko, Dolní Rakousko a vládní kraj Dolní Bavorsko. Jihočeský kraj uzavřel se všemi partnerskými regiony písemné dohody, které vytváří pro spolupráci potřebný institucionální rámec a definují oblasti, ve kterých se daná forma spolupráce uskutečňuje.

V květnu roku 2016 se v Českém Krumlově uskutečnilo vůbec první Fórum partnerských regionů Jihočeského kraje, kde se sešli zástupci téměř všech partnerů, se kterými má Jihočeský kraj uzavřeny písemné dohody o vzájemné spolupráci v nejrůznějších tematických oblastech.

V roce 2015 navíc vzniklo zvláštní uskupení spolupráce Grémium 2+6, které je složeno z ředitelů krajských/zemských úřadů Jihočeského kraje, Horního Rakouska, Dolního Rakouska, města Vídně spolu s Jihomoravským krajem a Krajem Vysočina. Tato pracovní skupina je navíc doplněna velvyslancem Rakouské republiky v ČR a velvyslancem České republiky v Rakousku. Cílem této platformy je zefektivnění přeshraniční komunikace v souladu s pravomocemi na všech úrovních.

Bližší informace o regionech, s nimiž Jihočeský kraj spolupracuje a má s nimi navázáno oficiální partnerství, naleznete na oficiálních webových stránkách níže nebo na webu Fóra partnerských regionů Jihočeského kraje.

Oficiální internetové stránky partnerských regionů

Bern: www.be.ch
Čínská lidová republika, provincie Tianjin: www.tj.gov.cn
Čínská lidová republika, provincie Henan: www.henan.gov.cn