Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Fotografie z představení (73.09 KB) 31.05.2018

Dnešní mladá generace se umí kreativně vyjádřit. Ukázali to studenti Střední pedagogické školy v Prachaticích zřizované Jihočeským krajem. V rámci dvojjazyčného divadelního představení „Papír a Štift", představilo celkem 17 mladých lidí z Čech a Bavorska 40 minutovou hru plnou zvratů, emocí a pompézního závěru, ve kterém papír a tužka rozhodně nestály ve stínu moderní techniky v našem globalizovaném světě. Představení bylo...

ČB založené Přemyslem Otakarem II. - zdroj www.c-budejovice.cz (57.47 KB) 29.05.2018

Dvoudenní slavnostní setkání a vědecká konference Přemyslovských měst se uskuteční v pátek 1. a v sobotu 2. června v Praze. Zahájení je na programu od 10 hodin v Arcibiskupském paláci v sále kardinála Josefa Berana.
„Akce se koná u příležitosti 100. výročí vzniku našeho samostatného státu.“ říká její hlavní organizátor a koordinátor Jiří Reiniš ze Studia JR s.r.o.

Kdo ještě se na organizaci kromě vás podílel a jak vůbec tato...

Foto aktualita (9.79 KB) 28.05.2018

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením. 

...
Hejtmanka Ivana Stráská u památníku Edvarda Beneše v Sezimově Ústí (51.42 KB) 28.05.2018

Edvard Beneš je jedním ze zakladatelů našeho státu, bez kterého by nevzniklo samostatné Československo, respektive posléze ani Česká republika.

Hejtmanka Ivana Stráská to uvedla během pietního aktu u příležitosti 134. výročí narození našeho druhého prezidenta, který se odehrál v pondělí v Sezimově Ústí.

Nicméně ihned dodala, že se jedná o postavu zároveň velmi tragickou. „V éře, kdy byl hlavou státu, se musel popasovat se dvěma tragickými okamžiky našich...

Foto aktualita (58.08 KB) 28.05.2018

V pátek 25. května 2018 se v rámci „Dne s armádou“ uskutečnil na Výstavišti v Českých Budějovicích již třetí ročník branné soutěže družstev – žáků 2. stupně základních škol. Významnou změnou oproti předcházejícím ročníkům byl postupový charakter této soutěže, kdy se do krajského kola probojovali vítězové oblastních kol organizovaných obcemi s rozšířenou působností. 

Další novinkou při organizaci krajského kola byla...

Dechový orchestr ZUŠ Vimperk na mezinárodním festivalu v Prešově (97.50 KB) 23.05.2018

 

 

Dechový orchestr ZUŠ Vimperk byl pozván jako zástupce České republiky na Mezinárodní festival dechových orchestrů do Prešova. Jednalo se o náročnou akci z hlediska dopravní vzdálenosti a době (odjezd v pátek, návrat v pondělních ranních hodinách). I přesto byla nabídka pořadatelů akceptována a DO ZUŠ Vimperk se tak poprvé ve své historii představil na Slovensku. Mladí...

21.05.2018

Ministerstvo práce a sociálních věcí ve spolupráci s Jihočeským krajem v rámci realizace projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň zve na KULATÝ STŮL - Podpora neformálních pečujících

Termín: 7. 6. 2018 od 9:00 do 13:00; Místo: Krajský úřad Jihočeského kraje – zastupitelský sál, U Zimního stadionu 1952/2, České Budějovice

V případě zájmu prosím ohlaste účast paní Aleně Bártíkové na:...

Foto aktualita (9.79 KB) 21.05.2018

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením. 

...
Foto aktualita (143.49 KB) 18.05.2018

Řidiči si již budou moci zkrátit cestu z ulice Strakonická na sídlišti Vltava do ulice Milady Horákové na sídlišti Máj v Českých Budějovicích. Odpadne jim tak zdlouhavé objíždění přes Husovu třídu a ulicemi Rošického či Oskara Nedbala.

Uvedená propojka bude uvedena na rok do zkušebního provozu od půlnoci z pátku 18. na sobotu 19. května. Potvrdil to první náměstek hejtmanky Josef Knot.

Stavba propojky dlouhé zhruba 600 metrů začala v dubnu 2017. „Dodavatelem stavby je firma Metrostav a...

« Předchozí        Aktuální stránka: 10/529        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku