Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: 19. ročník Mezinárodní přehlídky současného výtvarného umění. (557.70 KB) 13.10.2015

Intersalon patří již po mnoho let mezi významné společenské i kulturní počiny nejen na jihu Čech, který je dlouhodobě podporován v rámci Vybraných akcí grantové politiky Jihočeského kraje. Výstava je uspořádána pod záštitou hejtmana jihočeského kraje pana Mgr. Jiřího Zimoly.
V letošním roce přichází Asociace jihočeských výtvarníků s velmi atraktivním programem. Tato rozsáhlá výstava bude realizována na dvou zajímavých místech. Stane se tak nejrozsáhlejší expozicí za dobu své existence. Celkem se výstavy zúčastní více než 130 vystavujících.

Druhá část expozice bude slavnostně otevřena 15.10. v 17:00 hodin v nové prestižní Galerii Mariánská v Českých Budějovicích. Své...

13.10.2015

Od října má 54 strážníků, policistů, úředníků a zaměstnanců neziskového sektoru z Jihočeského kraje možnost účastnit se několika odborných seminářů na společné téma „Práce strážníka a příslušníka Policie ČR v prostředí sociálního vyloučení". Jihočeský kraj ve spolupráci se Společně k bezpečí, z.s. a Agenturou pro sociální začleňování připravil tento třídenní odborný seminář s cílem vybavit jeho účastníky znalostmi a dovednostmi pro efektivní práci v prostředí sociálního vyloučení a poskytnout jim informace o tom, jak mohou svou prací přispět k eliminaci rizik sociálního vyloučení.

Informace předávané účastníkům semináře v několika ucelených obsahových částech...

Foto: Hejtman Zimola a vedoucí komunikace ETE Petr Šuleř si elektrokola vyzkoušeli. (376.75 KB) 12.10.2015


Po zhruba dvouměsíčním testovacím provozu odstartoval v úterý v Nových Hradech nyní již „naostro" nový společný pilotní projekt Jihočeského kraje, Skupiny ČEZ, města Nové Hrady a Jihočeské centrály cestovního ruchu „Elektrokola pro seniory (a nejen pro ně)". Jeho cílem je zpřístupnění cykloturistiky starším či méně pohyblivým výletníkům.

„Naším záměrem je nabídnout aktivním seniorům cykloturistiku nenáročnou na fyzické síly. Populace celosvětově stárne. Přibývá seniorů a ti jsou stále činorodější, mají dostatek volného času, který věnují cestování a pobytu v přírodě. Chtějí nejen naplno žít, ale také aktivně odpočívat a udržovat se ve...

12.10.2015

Jihočeský kraj ve spolupráci s Jihočeským deníkem a krajskou organizací České unie sportu vyhlašuje anketu „Nejúspěšnější sportovec roku 2015". Anketa je určena jednotlivcům a sportovním kolektivům reprezentujícím sportovní kluby s působností v Jihočeském kraji. Vyhlašovanými kategoriemi ankety jsou jednotlivci, kolektivy, sportovci se zdravotním postižením, objevy roku a pravidelně je nominován i jeden zasloužilý sportovec do Jihočeské síně sportovní slávy. Kandidáty mohou navrhovat krajské svazy střešních organizací, zástupci Jihočeského všesportovního kolegia, členové Sportovní komise rady kraje a sportovní redaktoři Jihočeského Deníku, nejpozději do 16. listopadu...

12.10.2015


Jihočeský kraj vyhlašuje ke dni 12. 10. 2015 již 5. výzvu k předkládání návrhů na udělení Ceny hejtmana Jihočeského kraje za zachování a rozvoj lidových tradic Jihočeského kraje.

Udělování výše uvedené ceny je naplněním Koncepce účinnější péče o tradiční lidovou kulturu v České republice na léta 2011 až 2015. Cena bude udělována subjektům, které udržují a zachovávají při své činnosti znalosti a dovednosti v oblasti lidové kultury jihočeského regionu; laureátem ceny může být osoba, kolektiv, obec či město. Udělení ceny není vázáno na jeden počin, nýbrž na dlouholetou (celoživotní) činnost v oblasti lidové kultury.

Návrhy na udělení ceny, které mohou být...

Foto: Ombudsmanka Anna Šabatová navštíví Jihočeský kraj. (84.37 KB) 12.10.2015

Obyvatelé Jihočeského kraje mají ve čtvrtek 15. října možnost setkat se s veřejnou ochránkyní práv Annou Šabatovou. V rámci akce „Zajímáte nás" se dozví víc o působnosti a pravomoci ochránkyně a mohou jí předat podnět k šetření.

Návštěvou Jihočeského kraje chce ochránkyně povzbudit lidi v řešení jejich problémů, poučit je o jejich právech a vysvětlit jim, jak jim může pomoci.

Návštěvu kraje zahájí ochránkyně dopoledne v Domově pro osoby se zdravotním postižením Osek. Seznámí se s fungováním zařízení, podmínkami, v nichž klienti pobývají a hovořit bude i s personálem.

V 11:00 h ochránkyně osobně otevře dočasný informační stánek na Krajském úřadě v...

12.10.2015

Krátký film "To be continued", který byl vytvořený dětmi z Českého Krumlova během workshopu v Budapešti v rámci projektu Kid´s Eye Film Festival letos na jaře, byl vybrán do soutěžního klání v Berlíně. Berlínského filmového festivalu dětských filmů REC - Film Festival se sdružení účastnilo spolu s jednou z autorek
úspěšného filmu Anetkou Hluškovou ve dnech od 30.9. do 3.10. 2015. Během festivalu měli účastníci možnost zapojit se do různých workshopů - tvorba animovaného filmu či práce s kamerou. Poslední den festivalu organizátoři vyhlásili vítěze.

Skupinky mládežníků z Českokrumlovska se...

8.10.2015

Jihočeský kraj ve spolupráci s Jihočeským deníkem a krajskou organizací České unie sportu vyhlašuje anketu „Nejúspěšnější sportovec roku 2015“. Anketa je určena jednotlivcům a sportovním kolektivům reprezentujícím sportovní kluby s působností v Jihočeském kraji. Vyhlašovanými kategoriemi ankety jsou jednotlivci, kolektivy, sportovci se zdravotním postižením, objevy roku a pravidelně je nominován i jeden zasloužilý sportovec do Jihočeské síně sportovní slávy. Kandidáty mohou navrhovat krajské svazy střešních organizací, zástupci Jihočeského všesportovního kolegia, členové Sportovní komise rady kraje a sportovní redaktoři Jihočeského Deníku, nejpozději do 16. listopadu...

6.10.2015

Na základě výsledku 1. zasedání Monitorovacího výboru v rámci Programu spolupráce Rakousko - Česká republika 2014-2020, na kterém nebyly schválené zásadní realizační dokumenty pro správné fungování Programu, by měla být kontinuální výzva pro předkládání projektových žádostí otevřena v průběhu podzimu roku 2015. Přesné datum zatím z výše uvedených důvodů nebylo stanoveno, stejně jako přesné datum dalšího zasedání Monitorovacího výboru.

« Předchozí        Aktuální stránka: 100/534        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku