31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

29.03.2016

Od středy 30. března do 31. prosince 2016 bude kompletně uzavřen Švehlův most v Táboře. Důvodem je jeho celková rekonstrukce, která se bude mimo jiné týkat jeho povrchu, chodníků, svodidel či odvodňovacího systému.

Stavba je spolufinancována z EU a to z Integrovaného operačního programu, oblast podpory 1.1.

24.03.2016

Nabité středy

Beseda o životě lidí s autismem je přichystána na středu 6. 4. od 17.00 hodin v knihovně na Lidické. V tento čas do knihovny dorazí účastníci čtvrtého ročníku pěšího putování dospělých autistů krajem jižních Čech. Tito lidé mezi námi žijí zcela nenápadně a nikdo v jejich okolí ani nemusí tušit, že mají jiný pohled na svět, jiný práh citlivosti k různým situacím ... Tento večer proto bude příležitostí zeptat se dospělých autistů a přítomných odborníků na cokoli.

Druhou dubnovou středu 13. 4. od 17.00 hodin je na pobočce v Suchém Vrbném naplánovaná beseda s hydrobiologem RNDr....

23.03.2016

Od 1. dubna musí řidiči na jihu Čech opět počítat s úplnou uzavírkou Žďákovského mostu, který vede přes Orlickou přehradu a je součástí silnice I/19 v okrese Písek. Důvodem je pokračující celková rekonstrukce kvůli nevyhovujícímu technickému stavu mostu. Práce tu potrvají až do 30. září letošního roku. Investorem oprav je Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Foto: Obří kraslice v Hluboké. (210.49 KB) 21.03.2016

Stezka za obřími kraslicemi v Hluboké nad Vltavou, jejímž generálním partnerem je Jaderná elektrárna Temelín Skupiny ČEZ, bude letos měřit celkem 11 kilometrů a na její trase bude k vidění 21 gigantických malovaných vajec, tedy o pět víc, než při loňské premiéře stezky.

Hlavní program odstartuje v sobotu 26. března v 10:30 hodin v prostoru hlubockého náměstí Velikonočním dobročinným během. „Díky podpoře partnerů, mezi kterými je i Nadace ČEZ, jsou letos připraveny hned dvě běžecké trasy na 5 a 10 kilometrů a do startovní listiny se nám podařilo přilákat i několik zvučných běžeckých jmen,"...

17.03.2016

V době od 30.3. do 10.4.2016 dojde v objektech Krajského úřadu Jihočeského kraje v ul. U Zimního stadionu a v ul. B. Němcové, z provozních a technických důvodů k přerušení provozu kantýn a v době od 31.3. do 10.4.2016 dojde k přerušení provozu i jídelen. Provoz kantýn a jídelen bude obnoven 11. dubna 2016.

Foto: Neonatologie-odsávačka. (520.17 KB) 15.03.2016

Gynekologicko-porodnické oddělení českobudějovické nemocnice dnes zahájilo provoz nové stanice perinatologie. Zhruba polovina nové jednotky s 26 lůžky bude sloužit ženám s rizikovým těhotenstvím. Druhá polovina pak matkám, jejichž děti byly, třeba z důvodu předčasného porodu, umístěny do péče neonatologického (novorozeneckého) oddělení a ony je z různých důvodů, například po císařském řezu, nemohou zatím doprovázet.

„Díky nové stanici zůstávají matka i dítě v jednom objektu nové budovy porodnice a neonatologie a dělí je od sebe pouze dvě podlaží. Matka sjede výtahem a hned je u svého dítěte. Jakmile to situace dovolí, přechází matka na neonatologické oddělení, kde...

Foto: Den v modrém. (283.40 KB) 15.03.2016

Autisté jihu, spolek a Auticentrum, o.p.s. a Krajský úřad Jihočeského kraje uspořádali u příležitosti Světového dne autismu a mazinárodní kampaně "Light It Up Blue" výstavu Den v modrém.

Výstava zahájí ve čtvrtek 17. března ve 13 hodin v prostorách krajského úřadu v Českých Budějovicích.

 

Výstava potrvá až do konce dubna.

 

www.autiste-jihu.cz

Foto: Velikonoce na Hluboké letos znovu nabídnou unikátní obří kraslice. (255.18 KB) 14.03.2016

Velikonoce v Hluboké nad Vltavou znovu nabídnou obyvatelům a návštěvníkům města unikátní Stezku za obřími kraslicemi. Organizátoři pro letošek přichystali hned několik novinek. Generálním partnerem akce je od jejího zrodu Jaderná elektrárna Temelín Skupiny ČEZ.

„Jde o originální myšlenku, v níž se vzájemně prolínají různé oblasti, které dlouhodobě podporujeme, ať už je to podpora handicapovaných, sport, kultura, nebo volnočasové aktivity pro všechny generace. Součástí akce je navíc sbírka, jejíž výtěžek pomůže konkrétnímu handicapovanému člověku," uvedl vedoucí Útvaru komunikace Jaderné elektrárny Temelín Petr Šuleř.

V loňském roce účastníci charitativního...

11.03.2016

Odbor rodinné politiky a politiky stárnutí Ministerstva práce a sociálních věcí ČR v rámci zlepšení obtížné situace rodičů s nejmenšími dětmi při sladění práce a péče prostřednictvím zajištění dostupných služeb péče o děti, a umožnění jejich snadnějšímu návratu do zaměstnání, připravuje zahájení pilotního ověření zřízení a provozu mikrojeslí v obcích ČR.

MPSV ČR by rádo podpořilo ty obce, které se dlouhodobě potýkají s nedostatkem zařízení pro nejmenší děti, a tím zároveň přispěli k řešení finanční nedostupnosti soukromých zařízení pro předškolní děti.

Mikrojesle jsou koncipovány jako veřejná služba péče o děti, která nabízí pravidelnou profesionální péči o děti od...

« Předchozí        Aktuální stránka: 103/551        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku