31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

1.12.2015

Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích připravila pro své návštěvníky na měsíc prosinec řadu zajímavých výstav, koncertů a přednášek. Na své si přijdou jak děti tak i dospělí.

Program naleznete v příloze nebo na:

www.cbvk.cz

Foto: U nás v kraji (398.47 KB) 1.12.2015

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

Foto: Hejtman Jiří Zimola se ve středu sešel s děkanem ZF JU a jeho spolupracovníky, aby jim poblahopřál k zisku prestižní ceny. (367.49 KB) 26.11.2015

Hejtman Jiří Zimola poblahopřál děkanovi Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity Miloslavu Šochovi k zisku titulu Excelentní organizace, který škola obdržela v programech Národní ceny kvality ČR a Národní ceny ČR za společenskou odpovědnost v úterý 24. listopadu v Praze.

„Je to důkazem toho, že fakulta má jasnou koncepci, kam směřovat. Zároveň to potvrzuje i skutečnost, že se nejedná jen o nějakou mrtvou schránku, ale o životaschopnou fakultu produkující odborníky," zdůraznil Zimola s tím, že ocenění pomůže fakultě o další stupínek zvednout prestiž i přilákat nové studenty.

Hejtman...

Foto: Tisková konference se zástupci kraje a krajských nemocnic. (531.89 KB) 26.11.2015


Nemocnice České Budějovice, a. s., je nejlepší nemocnicí v České republice. Vyplývá to z výsledků celostátní soutěže Nemocnice ČR 2015, kterou už desátým rokem pořádá nezisková organizace HealthCare Institut. Českobudějovická nemocnice se umístila na prvním místě v kategorii „Absolutní vítěz" a zároveň v kategorii „Finanční zdraví". V kategorii „Absolutní vítěz" se hned na druhém místě umístila Nemocnice Prachatice, a. s. Bodovaly ale i další jihočeské nemocnice.

V kategorii spokojenost zaměstnanců mezi nefakultními nemocnicemi zvítězila Nemocnice Prachatice, a. s. V kategorii „Finanční zdraví" patří druhé místo mezi...

Foto: Knihu Ptáci jižních Čech ve středu v Jihočeské vědecké knihovně pokřtila členka Rady Jihočeského kraje Hana Tůmová. (498.32 KB) 25.11.2015


Pod vánočními stromky Jihočechů by letos rozhodně neměla chybět nová kniha podrobně mapující všechny druhy ptáků vyskytující se v v regionu jižních Čech. Jedná se o unikátní dílo téměř stovky autorů, vydané Jihočeským kraje ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR, které dosud nemá v regionální literatuře České republiky obdoby.

„Věřím, že i tento více než šestisetstránkový titul pevně zapadne do výkladní skříně všech jihočeských NEJ a stane se lákadlem nejen pro milovníky ornitologie, ale pro všechny, které nádherná jihočeská příroda i krajina oslovuje," uvedl hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Šestisetstránkovou publikaci...

24.11.2015

Dne 30.11.2015 končí realizace projektu financovaného z Evropské Unie, Evropského fondu regionálního rozvoje se spoluúčastí Jihočeského kraje. Klíčovou aktivitou „Krajského standardizovaného projektu Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje" (KSP ZZS JčK) bylo vybudování informačního systému operačního střediska Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje. Cílem realizovaného projektu je pořízení moderních výkonných informačních technologií a systémů pro zdravotnické operační středisko Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje. Nová infrastruktura technologií umožňuje zvýšit kvalitu...

Foto: Vernisáž se konala 23.11.2015 ve vstupních prostorech Krajského úřadu Jihočeského kraje. (540.38 KB) 24.11.2015


V tomto duchu se nesla letošní výtvarná soutěž „Máme rádi zvířata", která byla určena žákům mateřských a základních škol Jihočeského kraje.

Předmětem soutěže byl návrh eko-koutku pro ZOO Ohrada - Hluboká nad Vltavou, který zábavnou formou vyzívá k zamyšlení nad problematikou třídění a nakládání s odpady. Jednou z podmínek soutěže bylo vytvořit díla s co největším podílem odpadového materiálu.

Organizováním soutěže a výstavy byla pověřena organizace TVOR z.s., která s Jihočeským krajem dlouhodobě spolupracuje v oblasti environmentální osvěty.

„Našim cílem je vést děti, mládež a širší veřejnost k zamyšlení nad vznikem odpadů, nad...

Foto: Hejtman Zimola poblahopřál mladým jihočeským medailistům. (566.56 KB) 23.11.2015

Gratulaci za skvělé výkony, poděkování za reprezentaci kraje a drobné dárky si odnesli ze setkání s hejtmanem Jiřím Zimolou mladí jihočeští hasiči. Jedná se o medailisty z Mistrovství České republiky - hry Plamen a dorostu dobrovolných hasičů v požárním sportu 2015 v Praze.

Na krajském úřadě se v pondělí 23. listopadu pochlubili medailemi, ale i poháry, které získali během jiných soutěží, Lada Landová (14) a Linda Tomasková (18) ze Sdružení dobrovolných hasičů (SDH) Dolní Bukovsko na Českobudějovicku a Aleš Fürst (18) z SDH Milenovice na Písecku. Barbora Venčovská (16) z SDH Dolní Bukovsko se nemohla akce zúčastnit.

„Gratuluji vám k dosaženým výsledkům a věřím,...

20.11.2015

Hlubokou nad Vltavu a okolí čekají v sobotu rozsáhlá dopravní omezení. Důvodem je unikátní průvod alpských démonů Krampus show, který začne v odpoledních hodinách. Organizátoři očekávají pět až deset tisíc návštěvníků, z nichž větší část využije k dopravě auta. Zcela uzavřena bude Masarykova ulice a část přilehlých ulic. Její obyvatelé už byli vyzváni k přeparkování automobilů.

Zvýšený objem dopravy je možné v sobotu odpoledne očekávat i na silnici č. 105 mezi Českými Budějovicemi a Hlubokou.

„Ve 14 hodin bude pomocí mobilních zábran zcela uzavřen úsek Masarykovy ulice od náměstí Čsl. armády po hotel Parkhotel a tím i výjezdy z ulic Bezručova, Horní, 28....

« Předchozí        Aktuální stránka: 105/543        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku