Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Požární útok je považován za královskou disciplínou hasičského sportu. (567.66 KB) 18.08.2015

Sbory dobrovolných hasičů (SDH) z celého Českobudějovicka se v sobotu 22. srpna utkají v Malešicích, místní části Dřítně, o Pohár Skupiny ČEZ v požárním útoku. Dvanáctého ročníku soutěže se zúčastní zhruba tři desítky mužských a ženských hasičských družstev.

„Přihlášky zatím nejsou uzavřeny, ovšem vzhledem k letité tradici a skutečnosti, že se nám tuto soutěž podařilo zařadit do seriálu závodů Velké ceny okresu České Budějovice v požárním útoku, očekáváme poměrně značný zájem soutěžních týmů v obou kategoriích," uvedl náměstek starosty SDH Malešice Pavel Lamoš.

Akce bude zahájena ve 13 hodin. Sedmičlenné týmy čeká klání podle standardních podmínek...

17.08.2015

Hejtman Jihočeského kraje vyhlásil dne 17. 8. 2015 konec období zvýšeného nebezpečí vzniků požárů. Důvodem je vývoj srážkové situace a postupné zvyšování půdní vlhkosti.

Plné znění rozhodnutí naleznete v příloze nebo na úřední desce ZDE.

 

Foto: U nás v kraji. (398.47 KB) 17.08.2015

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

Foto : Britské Incognito roztančilo Piaristické náměstí. (452.35 KB) 17.08.2015

Koncertem britské kapely Incognito vyvrcholila v sobotu 15. srpna hlavní letní část Jihočeského jazzového festivalu ČEZ 2015. Jedenáctičlenná legenda jazz - funku a soulu v čele s kytaristou Jean-Paulem "Bluey" Maunickem svou energií okamžitě strhla budějovické publikum, které pak doslova roztančilo celé Piaristické náměstí. Tři hudební večery protkané špičkovými jazzovými kapelami navštívily v Třeboni a Budějovicích zhruba čtyři tisícovky diváků. Akci podpořil i Jihočeský kraj.

„Je super poslouchat skvělou muziku, navíc hranou srdcem a s plným zaujetím. To mě baví a jsem rád, že jsme partnerem letošního Jihočeského jazzového festivalu ČEZ 2015. Oba...

12.08.2015


Oddělení sociálně-právní ochrany dětí, odboru sociálních věcí a zdravotnictví Krajského úřadu Jihočeského kraje uspořádalo v první polovině tohoto roku tři akce pro jihočeské pěstounské rodiny, další akce jsou naplánovány na podzim.

S cílem podpořit maminky - pěstounky v jejich nelehké úloze byl ve dnech 25. a 26. dubna 2015 zrealizován relaxační víkend v Borovanech. Pro celkem třináct účastnic byl připraven jak odborný, tak relaxační program se zaměřením na zvládání stresových situací. Součástí byl i výtvarný kurz, který vedla certifikovaná lektorka.

Dne 23. května 2015 se konalo jednodenní setkání pěstounských rodin v Jivně u Českých Budějovic. Zajímavý den...

12.08.2015


Táborské nemocnici se díky novému systému hospodaření s vodou podařilo snížit spotřebu pitné vody o přibližně 40 procent. Ve finančním vyjádření to při současných cenách vodného a stočného představuje roční úsporu provozních nákladů ve výši zhruba 1,1 miliónu korun. Především se ale jedná o zcela konkrétní výsledek dlouhodobé snahy nemocnice o maximálně efektivní využití energií a dalších klíčových surovin.

Zvolený princip spočívá zjednodušeně řečeno v recyklaci a využití odpadní vody, která dříve hned po prvním použití skončila v kanále.

„Snažíme se uvažovat v dlouhodobém horizontu a myslet na budoucnost. V podstatě přitom neděláme nic jiného, než co je...

12.08.2015

Státní fond životního prostředí ČR spustil 21. července 2015 registraci do seznamu výrobců kotlů, tepelných čerpadel a solárních termických panelů pro kotlíkové dotace (Specifický cíl 2.1, Prioritní osy 2, Operačního programu Životní prostředí 2014-2020). Na uvedeném odkaze je možné registrovat konkrétní kotle, tepelná čerpadla a solární panely, za které bude možné měnit stávající zdroje tepla na pevná paliva v rodinných domech.

Kontaktní adresou pro registraci do seznamu je: kotliky-registrace@sfzp.cz

...

Foto: ČEZ znovu přivede na jih Čech špičkové jazzmany. (612.47 KB) 11.08.2015


Třeboň a České Budějovice budou od čtvrtka 13. do soboty 15. srpna dějištěm hlavních koncertů letní části Jihočeského jazzového festivalu ČEZ 2015. Stejnojmenný projekt, který finančně podpořila Jaderná elektrárna Temelín Skupiny ČEZ, přivede znovu po roce na náměstí dvou jihočeských měst špičkové domácí i zahraniční jazzmany.

„Ještě před pár lety bylo nemyslitelné slyšet v Budějovicích Erika Truffaze, Richarda Bonu, Eddie Palmieriho s 9 Grammy, Jazzanovu, Martina Medeskiho, Freda Wesleyho a mnoho dalších jmen. Změnil to festival, který letos již popáté přiváží na jih Čech zajímavou muziku. Jeho generálním partnerem je tradičně Skupina ČEZ. Je nepochybné, že...

Foto: Vlečka v Mydlovarech. (501.24 KB) 11.08.2015

Znovuobnovená vlečka v areálu bývalé chemické úpravny uranových rud MAPE Mydlovary na Českobudějovicku přepravila za prvních osm měsíců provozu více než 116 714 tun sanačních materiálů, potřebných pro rekultivaci jedné z největších ekologických zátěží nejen jihočeského regionu. Tento objem sanačních materiálů, dopravovaných do MAPE z Karlovarska, představuje šestinu celkového ročního návozu zeminy potřebného pro sanaci bývalých kalojemů. Provoz vlečky tak ušetřil jízdu 4 700 kamionů, které by se jinak pohybovaly po místních komunikacích a zatížily by hlukem a prašností okolní obce.

O pomoc při řešení zvýšené dopravní zátěže požádali vloni v létě ministra průmyslu a...

« Předchozí        Aktuální stránka: 107/534        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku