31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Oceněným gratulovala první náměstkyně hejtmana Ivana Stráská. (460.19 KB) 11.12.2015


V budově Krajského úřadu Jihočeského kraje byla ve středu 10. 12. 2015 slavnostně vyhlášena a předána Cena Sdružení českých spotřebitelů - Spokojený zákazník Jihočeského kraje 2015. Ocenění Sdružení českých spotřebitelů vyjadřuje, že podnikatel, který jej získal, trvale poskytuje služby v oboru svého podnikání v souladu s očekáváním spotřebitele. Ocenění se uděluje na dva roky.

V Jihočeském kraji finančně podpořil a převzal záštitu nad předáním ceny hejtman Jihočeského kraje Mgr. Jiří Zimola. Ceny v jeho zastoupení předala Mgr. Ivana Stráská, 1. náměstkyně hejtmana. "Když jsme před 14 lety tento projekt startovali, tak jsme možná ani netušili, do jakých rozměrů...

8.12.2015

Přibližně 250 lékařů a zdravotních sester z celých jižních Čech se ve čtvrtek 10. prosince sjede do Českých Budějovic, aby zde projednali aktuální otázky onemocnění cukrovkou. V pořadí už 23. Jihočeský diabetologický den, který pořádá Diabetologické centrum při Interním oddělení Nemocnice České Budějovice, a. s., spolu s Centrem diabetologie IKEM, se uskuteční v Divadelním sále českobudějovického domu kultury Metropol.

„Hlavní tématem bude zejména problematika prudkého nárůstu onemocnění diabetem 2. typu již ve věkových skupinách okolo 40 let. Vzhledem k tomu, že cukrovka zvyšuje až čtyřnásobně riziko mozkových příhod, infarktů, závažných postižení cév, slepoty,...

Kruhová křižovatka Vídeňská v Jindřichově Hradci. Foto: MÚ JH (552.76 KB) 8.12.2015


Nová okružní křižovatka Vídeňská v Jindřichově Hradci začala sloužit řidičům v tzv. předčasném užívání v pátek 4. prosince. Společně ji vybudovaly Jihočeský kraj a město Jindřichův Hradec za celkem 8,620 milionu korun, když kraj uhradil 3,289 a město 5,331 milionu.

„Křižovatka Vídeňská nahradila původní křižovatku, která neumožňovala odbočení do všech směrů. Z hlediska bezpečnosti silničního provozu představovala původní křižovatka velmi vysoké riziko vzniku dopravních nehod. Vybudováním nové křižovatky byla tyta rizika odstraněna," uvedl krajský radní pro dopravu Antonín Krák.

 

Chodci dostali nové chodníky i přechody

Součástí stavby...

Foto: Mikuláš v Číčenicích ochránil před čerty i největší zlobivce. (520.95 KB) 7.12.2015

Smích, ale i slzičky strachu, doprovázely v sobotu 5. prosince v Číčenicích na Strakonicku zdejší tradiční „oranžovou" mikulášskou nadílku. Sál obecního hostince zaplnily vedle Mikuláše, anděla a dvou čertů, zhruba stovka dětí a dospělých. Jednu z posledních akcí letošního Oranžového roku v okolí Jaderné elektrárny Temelín uspořádaly členky Číčenického klubu.

Mikulášskou nadílku odstartovala malá diskotéka a nácvik básniček. Pak ale přišli čerti a mnoha mladým návštěvníkům ztuhly rysy ve tváři. V očích některých se objevily i slzy strachu. „Bojím se jich," prchala ze sálu malá Jana a utíkala se ukrýt k babičce. To ale netrvalo dlouho, protože už tak...

Foto: Českobudějovická nemocnice léčí pacienty s mrtvicí nejnovější metodou. (656.70 KB) 7.12.2015

Vloni na jaře změnila Nemocnice České Budějovice, a. s., zásadním způsobem organizaci péče o pacienty s mrtvicí. Za rok a půl se zařadila mezi největší česká centra, která se specializované léčbě mrtvice věnují.

„Pacienti v Jihočeském kraji díky tomu mají velkou šanci, že právě jim se dostane špičkové péče s nadějí na úplné uzdravení. Nemocnice České Budějovice je jediným Centrem vysoce specializované cerebrovaskulární péče v kraji, celkem jich je v České republice třináct," uvedl Michal Šnorek, ředitel Úseku interních oborů Nemocnice České Budějovice, a. s.

„Akutní péče zahrnující úvodní...

Foto: Českokrumlovská nemocnice dokončuje projekt nového multifunkčního pavilónu. (645.46 KB) 2.12.2015

Českokrumlovská nemocnice dokončuje kompletní projektovou dokumentaci na výstavbu nového multifunkčního pavilónu, kde bude nově umístěno dětské a gynekologicko-porodnické oddělení. V objektu za přibližně 130 miliónů korun získá své moderní zázemí také řada ambulancí, lékárna a další nemocniční provozy.

Největší stavební investice posledních let by měla být zahájena do podzimu příštího roku.

„Koncem ledna, nejpozději v polovině února, bychom měli mít k dispozici stavební povolení. Pokud tedy vše půjde podle předpokladů, mohla by být vlastní realizace stavby zahájena v srpnu, či září...

Foto: Školu provoní jehličí, cukroví, perníčky a vánoční atmosféra. (455.93 KB) 2.12.2015

SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnická a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Rudolfovská 92 v Českých Budějovicích pořádá ve dnech 10. - 11. 12. 2015 tradiční vánoční výstavu. Ve čtvrtek 10. 12. je možné si výstavu prohlédnout v době od 10:00 do 17:00, v pátek 11. 12. od 9:00 do 12:00.

V klubu domova mládeže přímo v areálu školy bude možné vidět vyzdobený vánoční stůl, návštěvníci se mohou pokochat ukázkami vánočních tradic a zvyků Vánoc, budou nabízeny ukázky tradičních a moderních Vánoc z jižních Čech. Na výstavě budou také prezentovány výrobky a tradice Vánoc připravené studenty oboru Zahradnictví. Tito studenti mimo jiné také touto výstavou prezentují...

Foto: Adventní roadshow ASEKOL v Jihočeském kraji. (360.70 KB) 2.12.2015

Nadělit si pod stromeček výhru v podobě nové velkoplošné televize s uhlopříČkou 121 cm mohou návštěvníci adventních trhů ve čtyřech jihočeských městech. Stačí, když na stánek neziskové společnosti ASEKOL přinesou drobná vysloužilá elektrozařízení - jako například mobilní telefon, notebook, počítačovou myš, apod.

Kromě dobrého pocitu a šance vyhrát v klání o televizor je navíc zahřeje také šálek horkého vánočního nápoje, který v infostánku obdrží zdarma. Zájemcům budou k dispozici i podrobnosti o správném třídění elektrozařízení včetně letáku s přehlednou mapkou rozmístění speciálních červených kontejnerů na drobné elektro v jejich městě.

„Mnohem častěji dnes...

Foto: Přednáška cestovatelsko-přírodovědného cyklu KYRGYZSTÁN, země hor, koní a barev. (491.77 KB) 1.12.2015

Prácheňské muzeum v Písku Vás co nejsrdečněji zve na přednášku cestovatelsko-přírodovědného cyklu KYRGYZSTÁN, země hor, koní a barev, která se koná ve čtvrtek 3. prosince od 16 hodin v přednáškovém sále Prácheňského muzea.

Po roce do Prácheňského muzea opět zavítá, v Písku již dobře známý, profesionální fotograf Národního parku Šumava Vladislav Hošek ze Čkyně a tentokrát nám ukáže málo známé a nedotčené hory jedné z republik bývalého Sovětského svazu. Místa, o kterém jsme moc nevěděli v minulosti a tím méně o něm víme dnes.

Přijďte se přesvědčit, že je to země, která stojí za návštěvu. A ne jenom jednu!

 

...

« Předchozí        Aktuální stránka: 108/547        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku