31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto:Předávání techniky JSDHO. (492.92 KB) 8.03.2016


Lépe komunikovat se svými profesionálními kolegy a rychleji dorazit na místo zásahu mohou jihočeští dobrovolní hasiči. Pomůže jim k tomu technika, na jejíž zakoupení jim přispěl částkou 4,5 milionu korun kraj. Ten uvedenou sumu, coby peněžní příspěvek, získal od Nadace ČEZ k zajištění připravenosti kraje na řešení krizových situací. Komunikační techniku převzali dobrovolní hasiči od představitelů kraje a Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje (HZS JčK) v úterý 8. března. Je určena pro jednotky, které jsou určeny k zásahu mimo území obce, která tuto jednotku zřizuje, tedy tzv. jednotky kategorie JPO II a JPO III.

V rámci 1. etapy společného projektu...

Foto: U nás v kraji 4.3.2016. (398.47 KB) 4.03.2016

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

Foto: Na snímku hejtman Jiří Zimola a krajský radní Jaromír Novák gratulují Ondřeji Mánkovi. (409.54 KB) 3.03.2016


Jménem svým i dalších představitelů Jihočeského kraje vám blahopřeji k dosaženým úspěchům a zároveň vám děkuji za vzornou reprezentaci našeho regionu na Hrách VII. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky 2016. Hejtman Jiří Zimola to řekl na setkání s mladými jihočeskými medailisty ve čtvrtek 3. března.
Hry se konaly v Ústeckém kraji od 17. do 21. ledna a Jihočeský kraj na nich reprezentovalo 77 dětí ze zhruba 40 základních a středních škol, které doprovázelo 18 trenérů. „Domů přivezli celkem 12 medailí, z toho pět zlatých, šest stříbrných a jednu bronzovou. V bodování krajů pak skončili na celkovém pátém místě," upřesnil Zimola.

Podle hejtmana...

Foto: Prácheňské muzeum představí historický orchestrion. (246.96 KB) 2.03.2016

Prácheňském muzeu v Písku zve veřejnost na první slavnostní vyhrávání mechanického hracího stroje - slavného orchestrionu z hospody z pošumavských Zlešic, který od letošní sezóny ozdobí expozici Písecký venkov.

V úterý 8. března od 17 hodin budete moci poprvé uslyšet tóny automatu, který hostinský Karel Kožený zakoupil v roce 1915 od píseckého prodejce Jana Humla do svého (dnes již zaniklého) podniku Pod Zeleným hájem, kde se zastavovali lidé cestující na Šumavu. Stroj pochází z Lipska od výrobce Eduarda Diensta.

Letos v zimě jsme pozvali restaurátora specializovaného na hrací strojky - pana Radka Janouška z Liberce, který orchestrion zrenovoval a naladil....

2.03.2016

Odbor rodinné politiky a politiky stárnutí Ministerstva práce a sociálních věcí ČR a Stálou komisí pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny PSP ČR ve spolupráci s Asociací center pro rodinu, Sítí mateřských center a Svazem měst a obcí ČR vyhlašuje nový ročník soutěže „Obec přátelská rodině 2015". Podmínky soutěže „Obec přátelská rodině 2015", Metodiku Ministerstva práce a sociálních věcí pro poskytnutí neinvestiční dotace ze státního rozpočtu na rok 2016 obcím v soutěži „Obec přátelská rodině 2015", Přihlášku do soutěže „Obec přátelská rodině", Zásady hodnocení obcí v rámci soutěže" Obec přátelská rodině 2015" a...

29.02.2016


V rámci dotačního řízení na rok 2016 podalo žádost o účelovou dotaci z rozpočtu Jihočeského kraje 145 poskytovatelů sociálních služeb pro 354 sociálních služeb s celkovým požadavkem o dotaci ve výši 844 485 355 Kč. Ve schváleném Akčním plánu Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb Jihočeského kraje pro rok 2016 je uvedena odhadovaná potřeba financování sociálních služeb na rok 2016 ze zdroje MPSV ve výši 599 482 000 Kč. Přiznaná výše dotace pro Jihočeský kraj od MPSV pro rok 2016 činí 554 610 500 Kč.

Zastupitelstvo Jihočeského kraje schválilo jednohlasně na svém jednání dne 25. 02. 2016 usnesením č. 13/2016/ZK-21 rozdělení finančních prostředků poskytovatelům...

26.02.2016

Zatím momentálně „vyprodáno". Tak lze komentovat současný stav ohledně kotlíkové dotace z pozice Jihočeského kraje. Původně se o ni mohli žadatelé ucházet od 18. ledna do 31. března, kdy pro ně bylo vyčleněno 200 milionů s tím, že dalších 100 milionů korun pro ně bude připraveno na podzim. Zhruba po měsíci ale kraj už nemá co nabízet, neboť i tato celková částka byla ze strany zájemců překročena.

„Finanční prostředky určené pro první vlnu kotlíkové dotace jsou vyčerpány. Přišlo nám 2 732 žádostí, které dosáhly výše 303 milionů korun," upřesnil náměstek hejtmana Jaromír Slíva.

Slíva zároveň dodal, že kraj, jak již ostatně dopředu avizoval, je...

24.02.2016

Vzhledem ke zvýšenému výskytu chřipky a respiračních onemocnění je od pondělí 29. 2. 2016 až do odvolání vyhlášen zákaz návštěv na všech odděleních Nemocnice Strakonice, a.s. Důvodem je ochrana pacientů před virovým onemocněním a tím i před možnými následnými komplikacemi jejich základního onemocnění. Prosíme, s ohledem na naše pacienty a také zaměstnance nemocnice, o dodržování tohoto zákazu.

Primář příslušného oddělení, případně jeho zástupce mohou ve zcela výjimečných případech na nezbytně nutnou dobu návštěvu u pacienta povolit.

 

...

Foto: Děti milují příběhy a objevují místa, kde všude je najdou. (336.41 KB) 24.02.2016

Netradiční jarní prázdniny "Na vlnách příběhu"nyní prožívá 12 školáků každý den v Jihočeské vědecké knihovně. V rámci jarního příměstského tábora objevují řadu míst, kde na ně mohou čekat příběhy v nejrůznějších podobách. Navštívily již fotoateliér U Beránka, zažívaly příběhy v zákulisí Jihočeského divadla. Zjistily jaké je prostředí velkého kina, kde prozkoumaly místa, kam běžný návštěvník nezavítá a už se těší na to, co je bude čekat v Českém rozhlase a při návštěvě knihařské dílny budějovické knihovny. Jarní tábor organizuje Jihočeská vědecká knihovna ve spolupráci s DDM České...

« Předchozí        Aktuální stránka: 108/555        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku