31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Hejtman Zimola s ministryní Šlechtovou na tiskové konferenci. (517.20 KB) 6.08.2015

Největším balíkem peněz ze všech krajů podporuje obnovu venkova právě ten náš. Jihočeský hejtman Jiří Zimola to řekl ministryni pro místní rozvoj Karle Šlechtové ve středu 5. srpna v Českých Budějovicích, kam dorazila v rámci celorepublikových pracovních cest po krajích.
„Do Programu obnovy venkova v součtu s pomocí pro činnost místních akčních skupin jsme letos vyčlenili 100 milionů korun," upřesnil Zimola s tím, že se jedná zhruba o 40 milionů více, než před 10 lety, tedy v roce 2005.

O tom, že se nejedná o zbytečně vynaložené prostředky, se hejtman přesvědčuje dnes a denně. „Dělá...

Foto: Jindřichohradecká nemocnice rozšíří své dialyzační středisko o šest nových lůžek. (559.68 KB) 5.08.2015


Významného zvýšení kapacity hemodialyzačního střediska se již brzy dočkají pacienti jindřichohradecké nemocnice. Ta začátkem měsíce zahájila práce na rekonstrukci tohoto pracoviště, které po dokončení zhruba v druhé polovině září získá šest nových, plně vybavených hemodialyzačních lůžek, což bude znamenat rozšíření stávající kapacity přibližně dvě třetiny.

Celkové náklady na rozšíření hemodialyzačního střediska představují přibližně čtyři milióny korun a nemocnice je hradí z vlastních zdrojů. Průměrný počet dialyzovaných pacientů se v jindřichohradecké nemocnici pohybuje pravidelně mezi 60 až...

Foto: U nás v kraji. (398.47 KB) 3.08.2015

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

1.08.2015

t

Foto: Velký zájem měly děti o muzejní kufříky s artefakty z doby kamenné.  (532.38 KB) 31.07.2015


Účastníci příměstského tábora pro nadané děti z jižních Čech, organizovaný Katedrou geografie Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, dostali v pátek v prostorách Památníku Jana Žižky v Trocnově jako jedni z prvních školáků možnost seznámit se s novinkou, která od nového školního roku zpestří výuku dějepisu na jihočeských základních a středních školách. Takzvané muzejní kufříky jsou společným projektem Jihočeského muzea v Českých Budějovicích a Nadace ČEZ. Ta na jejich pořízení přispěla částkou 240 tisíc korun.

„Z pohledu Skupiny ČEZ jde o nesmírně zajímavý projekt, protože v sobě spojuje hned několik cílů, které dlouhodobě prosazujeme...

Foto: Z předávání ocenění v rámci oslav vzniku samostatného Československa. (140.40 KB) 27.07.2015

Cena hejtmana je ocenění za mimořádné činy a celoživotní práci udílené lidem, kteří se zasloužili o rozvoj či dobré jméno Jihočeského kraje v nejrůznějších oblastech či vykonali jiný prospěšný čin. Jihočeši mohou již nyní navrhovat kandidáty na Cenu hejtmana Jihočeského kraje za rok 2015 - tzv. Zlatou šupinu.

Přehled oceněných v loňském roce naleznet ZDE.


Nominace jsou přijímány na adrese: cenahejtmana@kraj-jihocesky.cz.

Zpráva...

Foto: 10. Vltavotýnské slavnosti se ponesou v divadelním duchu. (428.12 KB) 24.07.2015


Především v divadelním duchu se ponese letošní jubilejní 10. ročník Vltavotýnských slavností, které se uskuteční v pátek 24. a v sobotu 25. července ve městě se 160-ti letou ochotnickou tradicí. Velkým sobotním finále největší akce letošního léta v Týně nad Vltavou, jejímž generálním partnerem je již tradičně Jaderná elektrárna Temelín Skupiny ČEZ, bude velký koncert Petra Koláře na centrálním Náměstí Míru završený ohňostrojem.

„Letos si připomínáme 160. výročí nepřetržité činnosti Divadelního spolku Vltavan, který je dnes znám i daleko za hranicemi Jihočeského kraje, mimo jiné díky působení na otáčivém hledišti v Bedřichových sadech. Jeho členové se budou také...

24.07.2015

Hejtman Jihočeského kraje na základě návrhu HZS Jihočeského kraje vydal Rozhodnutí o vyhlášení období zvýšeného nebezpečí vzniku požáru. Rozhodnutí je platné na dobu od 13.00 hod. 24. 07. 2015 do odvolání z důvodu mimořádných klimatických podmínek způsobených déletrvajícím suchem na území kraje v důsledku vysokých teplot a dlouhodobé absence dešťových srážek.

 

Za místa se zvýšeným nebezpečím vzniku požáru se považuje:

a) lesní porosta jeho okolí do vzdálenosti 50 m od jeho okraje,

b) lesopark, park, zahrada a další zeleň,

c) souvislá rostlinná pokrývka umožňující...

Foto: U nás v kraji. (398.47 KB) 24.07.2015

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

« Předchozí        Aktuální stránka: 114/540        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku