Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: OP VK  (56.94 KB) 21.05.2015


„Průměrný učitel vypráví. Dobrý učitel vysvětluje. Výborný učitel ukazuje. Nejlepší učitel inspiruje."

Charles Farrar Browne (1834-1867)

 

Chcete být jako J. A. Komenský či Erasmus Rotterdamský? Kladete důraz na rozvoj individualismu jedince? Víte jak zaujmout a získat pozornost svých žáků a studentů a máte talent na uplatňování originálních vzdělávacích přístupů, ať už jde o výklad, opakování či procvičování látky ve vyučovací hodině či v rámci volnočasových aktivit? Věříte, že škola není pouze místem, kde se nabývá vzdělání?

Pokud jste si na některou z výše uvedených otázek odpověděli pozitivně, pak je právě...

19.05.2015


Hospodářsky slabé oblasti (HSO) na jihu Čech podpoří letos kraj částkou ve výši 7,14 milionu korun. „Jedná se o pilotní dotační program, jehož cílem je vyvážený územní rozvoj regionu," uvedl hejtman Jiří Zimola s tím, že žadatelé se o tyto finanční prostředky mohou ucházet do 12. hodiny 30. června 2015.

Do HSO byly zařazeny obvody 17 obcí s pověřeným obecním úřadem ve Vyšším Brodě, Nových Hradech, Vojenském újezdu Boletice, Nové Bystřici, Volarech, Bechyni, Horní Plané, Českém Krumlově, Slavonicích, Soběslavi, Mirovicích, Dačicích, Mladé Vožici, Miroticích, Kaplici a Protivíně.

 

Nadprůměrná nezaměstnanost a nízké rozpočty

Kritériem pro...

Foto: U nás v kraji 15. 5. 2015. (334.22 KB) 18.05.2015

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

Foto: Večerníček rozzářil oči dětí v českobudějovické  nemocnici. (164.04 KB) 18.05.2015

To, co se povedlo jemu, by se zřejmě nikomu jinému v tu chvíli nepodařilo. Jakmile vstoupil, často ještě uslzené dětské tváře se jakoby mávnutím kouzelného proutku rozzářily úsměvem. O kom je řeč? O Večerníčkovi a jeho sobotní návštěvě dětského oddělení českobudějovické nemocnice.

O netradiční rozšíření programu sobotního zábavného dne v rámci akce České televize „Večerníček na cestách", který se uskutečnil v českobudějovickém multikině CineStar, se postarali společně manažerka CineStaru Svatava Kopečková, primář Dětského oddělení Nemocnice České Budějovice, a. s., MUDr. Vladislav Smrčka a Jana Příhodová. Ta druhým rokem maluje společně s dětmi při jejich pobytu...

15.05.2015

Zemětřesením postiženému Nepálu pomůže výtěžek z koncertu, který pořádá CK Livingstone ve čtvrtek 21. května od 19 hodin v sále ArtIGY ve 3. patře českobudějovického IGY Centra.

Během 13 kratších koncertů vystoupí řada českých hudebních skupin a interpretů, mezi nimi šarmantní Bára Hrzánová společně s Máriem Bihárim, punková Vltava, frontman punk-rokové skupiny Wohnout, stálice hudební scény v Česku Nezmaři, ECht!, Pavlína Jíšová a mnoho dalších skupin, jak z celé České republiky, tak Jihočeského kraje. V rámci programu mimo jiné návštěvníky čeká nevšední vystoupení Nepálských tanečnic a...

14.05.2015


Sobota 16. května bude v Českých Budějovicích patřit postavám z nejslavnějších českých večerníčků. Zábavný den, o který nebudou ochuzeni ani malí pacienti dětského oddělení českobudějovické nemocnice, připravila Česká televize společně s multikinem CineStar.

Hlavní program odstartuje v prostorách CineStaru v 9 hodin. Každou celou hodinu zde bude čekat návštěvníky ve třech sálech filmový blok pohádek z večerníčkové produkce ČT. K vidění bude i výstava dětských výtvarných prací vzniklých v nemocnici. „Hospitalizované děti, které nemohou do kina přijít, se pak mohou těšit na návštěvu známých večerníčkových postav, například Boba a Bobka či maxipsa Fíka. Tyto známé...

Foto: Ředitel ZZS JčK Marek Slabý ukazuje hejtmanovi Jiřímu Zimolovi vybavení jedné ze sedmi nových sanit. (127.29 KB) 12.05.2015


Sedm nových sanit do svého vozového parku zařadila v květnu Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje (ZZS JčK). Jejich pořizovací cena činila zhruba 21 milionů korun. Na jejich nákup byly z 85 procent využity prostředky z Evropských fondů a zbylých 15 procent uhradil kraj.

Z peněz kraje se bude rovněž financovat modernizace tří sanit, které již záchranáři používají. Nové podvozky a nástavby vyjdou na necelých šest milionů.

Podle ředitele ZZS JčK Marka Slabého je důvodem nákupu nových sanit pravidelná obměna vozidel a zároveň rozšiřování počtu výjezdových míst a skupin ZZS JčK v roce 2014 a 2015. „Nové sanity budou sloužit v Českých Budějovicích,...

Foto: Koncert Jitky Šuranské v budějovické knihovně. (90.09 KB) 11.05.2015

Sólový koncert koncert zpěvačky Jitky Šuranské "Moravské lidové písně" se bude konat v pondělí 18. května 2015 v 19.00 hod. v Jihočeské vědecké knihovně na Lidické třídě.

Jitka Šuranská vyrůstala v Kudlovicích, vesnici poblíž Uherského Hradiště, srdci moravského Slovácka. Kolem zněla při různých příležitostech cimbálová muzika a zpěv místních mužů i žen. Jitka po léta hrála a zpívala ve vynikající Cimbálové muzice Stanislava Gabriela. Sama se stala jedním z nejvýraznějších mladých hlasů moravské písňové tradice.

Zásadní bylo Jitčino setkání s Jiřím Plockem, působení v duu Hudecká úderka...

Foto: Hejtman Jiří Zimola představuje na tiskové konferenci integrovanou jízdenku JIKORD+. (130.59 KB) 11.05.2015


Jihočeský kraj připravuje zavedení integrované síťové jízdenky nazvané JIKORD+. Jedná se o jednodenní tištěnou jízdenku s přesahem do třetí hodiny ranní následujícího dne, kterou bude možno využít jak v MHD, tak i ve vlacích a autobusových spojích po celém kraji. Jízdenka bude uznávána 14 smluvními dopravci i ve spojích, které nejsou přímo dotovány z rozpočtu kraje či měst, tedy v rychlících a dálkových autobusech.

Bonusem bude možnost využití „zelených autobusů" v oblasti Šumavy a mezinárodní linky Telč - Dačice - Slavonice - Raabs an.der Thaya v celé své trase, tedy na území Dolního...

« Předchozí        Aktuální stránka: 116/535        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku