Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: U nás v kraji. (362.26 KB) 5.05.2015

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

5.05.2015

Případný zápis už třetí památky na jihu Čech do seznamu UNESCO, konkrétně pod názvem Třeboňské rybníkářské dědictví, by potěšil hejtmana Jiřího Zimolu. Zároveň je podle něj třeba ale zohlednit i možné negativní dopady tohoto kroku, podobně jako se tomu už řadu let děje kvůli umístění otáčivého hlediště v Českém Krumlově.

„Mít třetí lokalitu na území kraje zapsanou v UNESCO by bylo určitě skvělé. Na druhou stranu se ale obáváme, aby kvůli tomu nebyl omezován každodenní život v této oblasti," uvedl Zimola. „Těší mne proto, že stejný názor zastává i ministr životního prostředí Richard Brabec, se kterým jsem na toto téma v pondělí 4. května jednal," dodal...

Foto: Hejtman Zimola s hercem Ondřejem Vetchým při testu bezpečných branek. (227.61 KB) 4.05.2015

Jihočeský kraj podpoří dvěma milióny korun nákup bezpečných branek pro jihočeské mládežnické fotbalové kluby. Poskytnutí dotace pro Nadační fond na podporu fotbalové mládeže z rozpočtové rezervy Jihočeského kraje již schválili krajští zastupitelé.

„Branky, jejichž případný pád či převrácení nikoho nezraní, jsou významným počinem pro zajištění bezpečnosti na sportovištích v regionu. Před třemi roky jsme byli prvními, kde se rozhodl se touto problematikou zásadně vypořádat," uvedl v této souvislosti jihočeský hejtman Jiří Zimola, který bezpečnost při sportování, ať už kopané, cyklistice nebo lyžování, dlouhodobě podporuje.

Nynější projekt navazuje na...

Foto: Čerpání dotací z Fondu solidarity EU bylo úspěšnější než kraj předpokládal. (35.26 KB) 4.05.2015

V červnu 2013 postihly Českou republiku povodně. Nemalé škody byly způsobeny i na obecním majetku na území Jihočeského kraje. Pro úhradu nákladů na obnovu základních funkcí právě obecního majetku, využil kraj čerpání finančních prostředků z Evropské unie. Konkrétně jde o Fond solidarity EU, který je určen pro veřejné rozpočty na úhradu nutných nákladů pro obnovu základních funkcí a poškozeného veřejného majetku, který byl založen v roce 2002.

Na základě principů rozdělení dotace z Fondu solidarity EU na uhrazení prvotních nákladů po povodni v červnu 2013, byla Jihočeskému kraji přidělena alokace ve výši 53,5 mil. Kč. Díky připravenosti Jihočeského kraje a spolupráce s...

Foto:  Dobrovolní hasiči se v Bechyni utkají o pohár starosty. (203.32 KB) 29.04.2015


Účast zhruba tří desítek soutěžních týmů jihočeských sborů dobrovolných hasičů (SDH) očekávají organizátoři letošního v pořadí již patnáctého ročníku soutěže družstev O putovní pohár starosty města Bechyně v požárním útoku. Akci, kterou finančně podpořila Jaderná elektrárna Temelín Skupiny ČEZ v rámci aktivit letošního Oranžového roku, je součástí bechyňských oslav svátku svatého Floriána, patrona hasičů.

Závody budou zahájeny v sobotu 2. května v devět hodin před kulturním domem v Tyršově ulici. Ta bude v průběhu soutěže uzavřena pro veškerou dopravu. „Soutěžit se bude dopoledne ve třech kategoriích mladých hasičů, odpoledne se pak utkají dospělé týmy mužů a...

29.04.2015

Novohradská ulice v Českých Budějovicích dostane nový povrch. Rekonstrukce úseku od křižovatky Novohradské s Mánesovou ulicí k železničnímu přejezdu, který protíná uvedenou ulici, si vyžádá investici ve výši zhruba 9,5 milionu korun a uhradí ji Jihočeský kraj.

Modernizace potrvá od pondělí 4. května do úterý 23. června 2015. Konkrétně se bude jednat o odfrézování starých a položení nových vrstev vozovky. Komunikace bude uzavřena pro veškerý provoz, vyjma linkových autobusů a MHD. Přístup do firem, které v tomto úseku sídlí, bude zajištěn pouze ve směru od Mánesovy ulice a po dohodě se zhotovitelem stavby, tedy se zástupci firmy Swietelsky.

Od pondělí 4. do středy 13....

Foto: Autorsky pojatý přednes Máchova Máje v podání herce Jakuba Doubravy. (138.92 KB) 28.04.2015

Již dnes (úterý 28. dubna) se v 19.00 hod. bude konat autorsky pojatý přednes Máchova Máje v podání herce Jakuba Doubravy s hudebním doprovodem Lukáše Urbance v Jihočeské vědecké knihovně na Lidické třídě. Pořad je spolufinancován Grantovým programem Jihočeského kraje "Podpora kultury".

Vstup na akci je volný!

 

www.cbvk.cz

Foto: Klarinetový soubor Prachatice, z.s. (112.97 KB) 28.04.2015

Ocenění v podobě zlatého pásma Mezinárodního hudebního festivalu SLOVAKIA CANTAT, které se konalo o uplynulém víkendu v centru hlavního města Slovenské republiky, si vybojoval prachatický klarinetový soubor ve složení Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Jaroslav Masáček. Tato prestižní mezinárodní cena, se tak zařazuje do řady 7 zlatých a 2 stříbrných, které si soubor během necelých uplynulých čtyřech letech posbíral v mnohých evropských zemích (Belgie, Maďarsko, Rakousko, Slovensko, Česká republika.). Porota, složená z mezinárodně uznávaných hudebníků, profesionálů a profesorů světových konzervatoří...

Foto: Hejtman Zimola předal Jakubovi šek na 50 tisíc korun. Vzhledem k jeho věku byl napsán na jeho otce. Předání se zúčastnil i starosta Mrvka. (94.81 KB) 27.04.2015


Šek na 50 tisíc korun předal hejtman Jiří Zimola rychlobruslaři Jakubu Kopřivovi z Jindřichova Hradce. Vyjádřil mu tím poděkování za skvělou reprezentaci Jihočeského kraje, o kterou se šestnáctiletý student Střední průmyslové školy stavební v Českých Budějovicích svými sportovními výsledky zasloužil. Peníze má využít k dalšímu rozvoji své sportovní kariéry v Nowis TEAM-Centru sportu, jehož je členem. Předání šeku se uskutečnilo v pátek 24. dubna 2015 v jindřichohradeckém Muzeu fotografie a moderních obrazových médií. Vzhledem k věku Jakuba byl šek napsán na jeho otce Jana.

„Děkuji Kubovi jménem celého kraje za skvělou propagaci našeho regionu doma i v...

« Předchozí        Aktuální stránka: 117/534        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku