31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Tisková konference se zástupci kraje a krajských nemocnic. (531.89 KB) 26.11.2015


Nemocnice České Budějovice, a. s., je nejlepší nemocnicí v České republice. Vyplývá to z výsledků celostátní soutěže Nemocnice ČR 2015, kterou už desátým rokem pořádá nezisková organizace HealthCare Institut. Českobudějovická nemocnice se umístila na prvním místě v kategorii „Absolutní vítěz" a zároveň v kategorii „Finanční zdraví". V kategorii „Absolutní vítěz" se hned na druhém místě umístila Nemocnice Prachatice, a. s. Bodovaly ale i další jihočeské nemocnice.

V kategorii spokojenost zaměstnanců mezi nefakultními nemocnicemi zvítězila Nemocnice Prachatice, a. s. V kategorii „Finanční zdraví" patří druhé místo mezi...

Foto: Knihu Ptáci jižních Čech ve středu v Jihočeské vědecké knihovně pokřtila členka Rady Jihočeského kraje Hana Tůmová. (498.32 KB) 25.11.2015


Pod vánočními stromky Jihočechů by letos rozhodně neměla chybět nová kniha podrobně mapující všechny druhy ptáků vyskytující se v v regionu jižních Čech. Jedná se o unikátní dílo téměř stovky autorů, vydané Jihočeským kraje ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR, které dosud nemá v regionální literatuře České republiky obdoby.

„Věřím, že i tento více než šestisetstránkový titul pevně zapadne do výkladní skříně všech jihočeských NEJ a stane se lákadlem nejen pro milovníky ornitologie, ale pro všechny, které nádherná jihočeská příroda i krajina oslovuje," uvedl hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Šestisetstránkovou publikaci...

24.11.2015

Dne 30.11.2015 končí realizace projektu financovaného z Evropské Unie, Evropského fondu regionálního rozvoje se spoluúčastí Jihočeského kraje. Klíčovou aktivitou „Krajského standardizovaného projektu Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje" (KSP ZZS JčK) bylo vybudování informačního systému operačního střediska Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje. Cílem realizovaného projektu je pořízení moderních výkonných informačních technologií a systémů pro zdravotnické operační středisko Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje. Nová infrastruktura technologií umožňuje zvýšit kvalitu...

Foto: Vernisáž se konala 23.11.2015 ve vstupních prostorech Krajského úřadu Jihočeského kraje. (540.38 KB) 24.11.2015


V tomto duchu se nesla letošní výtvarná soutěž „Máme rádi zvířata", která byla určena žákům mateřských a základních škol Jihočeského kraje.

Předmětem soutěže byl návrh eko-koutku pro ZOO Ohrada - Hluboká nad Vltavou, který zábavnou formou vyzívá k zamyšlení nad problematikou třídění a nakládání s odpady. Jednou z podmínek soutěže bylo vytvořit díla s co největším podílem odpadového materiálu.

Organizováním soutěže a výstavy byla pověřena organizace TVOR z.s., která s Jihočeským krajem dlouhodobě spolupracuje v oblasti environmentální osvěty.

„Našim cílem je vést děti, mládež a širší veřejnost k zamyšlení nad vznikem odpadů, nad...

Foto: Hejtman Zimola poblahopřál mladým jihočeským medailistům. (566.56 KB) 23.11.2015

Gratulaci za skvělé výkony, poděkování za reprezentaci kraje a drobné dárky si odnesli ze setkání s hejtmanem Jiřím Zimolou mladí jihočeští hasiči. Jedná se o medailisty z Mistrovství České republiky - hry Plamen a dorostu dobrovolných hasičů v požárním sportu 2015 v Praze.

Na krajském úřadě se v pondělí 23. listopadu pochlubili medailemi, ale i poháry, které získali během jiných soutěží, Lada Landová (14) a Linda Tomasková (18) ze Sdružení dobrovolných hasičů (SDH) Dolní Bukovsko na Českobudějovicku a Aleš Fürst (18) z SDH Milenovice na Písecku. Barbora Venčovská (16) z SDH Dolní Bukovsko se nemohla akce zúčastnit.

„Gratuluji vám k dosaženým výsledkům a věřím,...

20.11.2015

Hlubokou nad Vltavu a okolí čekají v sobotu rozsáhlá dopravní omezení. Důvodem je unikátní průvod alpských démonů Krampus show, který začne v odpoledních hodinách. Organizátoři očekávají pět až deset tisíc návštěvníků, z nichž větší část využije k dopravě auta. Zcela uzavřena bude Masarykova ulice a část přilehlých ulic. Její obyvatelé už byli vyzváni k přeparkování automobilů.

Zvýšený objem dopravy je možné v sobotu odpoledne očekávat i na silnici č. 105 mezi Českými Budějovicemi a Hlubokou.

„Ve 14 hodin bude pomocí mobilních zábran zcela uzavřen úsek Masarykovy ulice od náměstí Čsl. armády po hotel Parkhotel a tím i výjezdy z ulic Bezručova, Horní, 28....

20.11.2015

Dům zahraniční spolupráce pořádá dne 4. prosince 2015 informační seminář „SPORT v programu ERASMUS+". Seminář se uskuteční v prostorách Národní technické knihovny (Technická 6/2710, 160 80 Praha 6 - Dejvice) od 9.30 hodin. Účast na semináři může být ideální příležitostí k získání informací o možnostech čerpání finanční podpory v oblasti sportu. Bude také možné seznámit se s úspěšnými předkladateli a jejich projekty, které mohou být inspirací pro ostatní. Registrace na seminář je zdarma.

Více informací a registrace jsou k dispozici zde:

...

19.11.2015

V souladu s § 10f odst. 3 zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o posuzování vlivů na životní prostředí), ve znění pozdějších předpisů, Vám oznamujeme, že veřejné projednání návrhu koncepce „ Plán odpadového hospodářství Jihočeského kraje pro období 2016-2025" včetně jejího vyhodnocení, proběhne dne 27. 11. 2015 od 14.00 hod v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 1952/2, 370 76 České Budějovice v sále zastupitelstva č. dveří 2010.

Další informace naleznete v sekci ...

Foto: U nás v  kraji (398.47 KB) 16.11.2015

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

« Předchozí        Aktuální stránka: 117/555        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku