Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Jarní pozdravy písní v Dolním Sasku. (344.13 KB) 12.05.2014

Pěvecký spolek Hlahol Tábor na počátku své 154. pěvecké sezóny opět rozdával poselství vložená do písní vycházejících z různých historických etap a hudebních slohů. Již bezprostředně po velikonočním koncertu duchovní i světské sborové tvorby ve Sboru Božích bojovníků Církve československé husitské v Táboře, sbor odjíždí na vystoupení do Německa.

Na pozvání Oblastní sborové unie Rotenburg (Wümme) pěvecký spolek Hlahol uskutečnil za finanční podpory Jihočeského kraje a města Tábora čtyřdenní koncertní turné ve městech Scheessel, Rotenburg (Wümme) a Bremen.

Sbormistr Zdeněk Beneš vybral, dramaturgicky sestavil a se sborem nastudoval repertoár na čtyři koncerty tak, aby...

Foto: Higgsův boson. (108.60 KB) 12.05.2014


Ve středu 21. května 2014 navštíví Hvězdárnu a planetárium České Budějovice jeden z našich předních popularizátorů astronomie a astrofyziky profesor RNDr. Petr Kulhánek, CSc. V přednášce se bude věnovat posledním poznatkům o dlouho hledané částici, jejíž existenci poprvé předpověděl britský fyzik Peter Higgs v roce 1964.

Profesor Kulhánek bude vyprávět o tom, proč mají částice hmotnost, co je to spontánní narušení symetrie a o hledání poslední částice standardního modelu, za jejíž předpověď byla udělena Nobelova cena za fyziku pro rok 2013.

Kulhánek působí na ČVUT v Praze a zabývá se astrofyzikou, kvantovou teorií, numerickými simulacemi, teorií plazmatu a...

7.05.2014