Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

6.03.2015


NATO Charitativního bazar letos opět umožní získat prostředky pro neziskové organizace v České republice. Dosud NATO Charitativního bazar od roku 2005 rozdělil mezi 155 charit 1 milion euro.

Podmínky pro zisk grantu:

O příspěvek mohou požádat neziskové organizace mající alespoň rok platnou registraci. Do seznamu žadatelů mohou být zařazeny i nezávislé organizace s maximální výší příjmů 250 000 eur za rok a s maximálním vlastním kapitálem ve výši 1 milion eur. Organizace musí mít sídlo v některé z členských nebo partnerských zemí NATO. Předložené projekty jsou posuzovány...

Foto: Hejtman Jiří Zimola poslouchá autorku publikace o obrazu Modlitba oběšence Kristýnu Brožovou. (164.31 KB) 6.03.2015


Vzácný obraz Modlitba za oběšence z dílny českého malíře Hippolyta Soběslava Pinkase, srovnatelný se slavnou Manetovou Snídaní v trávě, zdobí od čtvrtka 5. března prostory Alšovy Jihočeské galerie ve Wortnerově domě v Českých Budějovicích. Jeho unikátnost spočívá v tom, že Pinkas původní plátno po čase přemaloval a zmíněného oběšence z něj odstranil. Alšově Jihočeské galerii pomohl s jeho nákupem kraj.

Obraz patří mezi nejvýznamnější díla evropského realismu a Pinkas jej dokončil za svého působení v Paříži v roce 1861. „Zachytil na něm vzpomínku na sebevraždu malíře Josefa Wehleho, se kterým se přátelil. Do potemnělého interiéru umístil oběšence namalovaného...

Foto: Má vlast cestami proměn 2015. (35.36 KB) 5.03.2015

Putovní výstava Má vlast přináší svědectví o zvelebování opomíjených míst a objektů v sídlech a krajině. O proměnách chátrajících staveb v důstojné objekty s užitečnou náplní, o zkrášlených náměstích a návsích, nádražích, sakrálních stavbách. Přispívá k posílení osobního i národního sebevědomí a k šíření dobré pověsti naší země v zahraničí.

Máte ve vašem městě nebo obci takovou proměnu? Předveďte své dílo na putovní výstavě! Informujte veřejnost o kráse svého kraje, o kulinářských specialitách! Přiveďte do něho turisty, poutníky, návštěvníky. Oprávněně se pochlubte svým dílem a inspirujte ostatní!

Více o putovní výstavě naleznete na

...

Foto: Hejtman Jiří Zimola při setkání s českým velvyslancem v Rakousku Janem Sechterem. (192.02 KB) 5.03.2015

Dostavba dálnice D3, Evropský region Dunaj - Vltava i přeshraniční poskytování zdravotnické péče. To byla hlavní témata setkání jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly s českým velvyslancem v Rakousku Janem Sechterem, kterého přivítal na krajském úřadě ve středu 4. března.

Hejtman informoval velvyslance o pokračování dostavby dálnice D3 na jihu Čech, které by mělo být i součástí diskuse ministrů dopravy České republiky, Rakouska a Německa během setkání zástupců Evropského regionu Dunaj - Vltava 11. března v německém Horním Falci. Ostatně téma dopravy bude i na programu Zimolovy návštěvy hejtmana Dolních Rakous Erwina Prölla v rakouském St. Pöltenu o den později.

Další...

Foto: O hudební program se postarala malá Evelína spolu s ředitelem ZUŠ Pavlem Steffalem. (212.97 KB) 5.03.2015

V úterý 3. března byla ve výstavním sále vstupního terminálu nemocnice zahájena výstava výtvarných prací žáků Základní umělecké školy na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích v rámci projektu „Nemocnice očima mladých výtvarníků". Po skončení výstavy na přelomu března a dubna se díla, jejichž hlavním tématem je srdce, přestěhují do prostor kardiologického oddělení a stanou se trvalou součástí jeho výzdoby.

„Jsme velice rádi za možnost zúčastnit se tohoto jedinečného projektu a tím přinést trochu radosti a dětského výtvarného krásna do prostor českobudějovické nemocnice. Velké nadšení a ohlas vzbudila tato akce hlavně u našich žáků výtvarného oboru....

Foto: Blíží se 3. ročník krajské dopravní soutěže mateřských škol v Hopsáriu. (199.25 KB) 4.03.2015

Ve středu 18. března 2015 od 8,30 hod. se v prostorách Hopsária v Českých Budějovicích uskuteční 3. ročník krajské dopravní soutěže mateřských škol. Na osvědčeném místě v hale s dopravním hřištěm ve Vrbenské ulici již proběhly dvě krajské dopravní soutěže pro děti z mateřských škol a jedna soutěž rodinných dvojic.

Čtyřčlenná družstva (dvě dívky a dva chlapci předškolního věku) budou usilovat o co nejlepší umístění v dovednostech při jízdě na dopravním hřišti a jízdě zručnosti a ve znalostech pravidel silničního provozu a dopravního značení. V předchozích dvou ročnících zvítězila Mateřská škola U Pramene z Českých Budějovic.

Na organizačním zajištění akce se budou...

Foto: Divadlo Víti marčíka opět v Jihočeské vědecké knihovně. (54.82 KB) 3.03.2015

V pondělí 9. března od 19. hodin vystoupí v prostorách Jihočeské vědecké knihovny na Lidické třídě Divadlo Víti Marčíka s představením Moravské pašije. Tato inscenace je připravena pro předvelikonoční postní dobu. Vstup je jako vždy dobrovolný.

 

www.cbvk.cz

Foto: U nás v kraji 27.2.2015 (424.72 KB) 2.03.2015

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

Foto: Foto: Hejtman Jiří Zimola, náměstkyně Ivana Stráská a ředitel českobudějovické nemocnice Břetislav Shon doprovázejí ministra zdravotnictví. (222.64 KB) 27.02.2015

Jihočeský kraj řídí velmi dobře všechny své nemocnice a může být v tomto směru vzorem pro další regiony České republiky. Řekl to ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček, který ve čtvrtek 26. února navštívil v doprovodu jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly českobudějovickou a jindřichohradeckou nemocnici, centrální základnu Záchranné zdravotnické služby Jihočeského kraje v Českých Budějovicích a lázně v Třeboni.

„Nemocnice České Budějovice patří jednoznačně mezi nejšpičkovější zdravotnická zařízení a svou úrovní se zcela určitě vyrovná i nejlepším fakultním nemocnicím," uvedl ministr a prozradil, že českobudějovickou nemocnici zná nejen jako lékař a ministr, ale...

« Předchozí        Aktuální stránka: 120/531        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku