31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

4.11.2015

"Určitě si poradíte" je název publikace poskytující široké veřejnosti jednoduchého, praktického průvodce při řešení životních situací, jež vznikají v důsledku nemoci, zdravotního postižení, úrazu, věku, či z jiných důvodů, které s sebou přinášejí ztrátu či omezení soběstačnosti. Na vytvoření tohoto praktického průvodce se podílel Jihočeský kraj. Publikace je koncipována tak, aby jednoduchým a návodným způsobem poskytla praktické rady v různých životních situacích. Průvodce obsahuje informace o službách poskytovaných veřejnými subjekty, užitečné služby komerčních partnerů, i nabídku neziskového sektoru.

Publikace byla distribuována a je zdarma k dispozici na všech...

4.11.2015

 

  • 10.11. JIŘÍ ČERNÝ - JANIS JOPLIN - Lidická 1, přednáškový sál, od 19:00
  • 27.11. SETKÁNÍ PŘED BETLÉMEM - Divadlo Víti Marčíka, Lidická 1, od 19.00
  • 30.11. MLADÍ HUDEBNÍCI SE PŘEDSTAVUJÍ, audiosál, Lidická 1, od 19:00

Vstup je dobrovolný!

 

Více na:

www.cbvk.cz

Foto: Registrace 20. ročníku Juniorského maratonu otevřeny. (526.40 KB) 4.11.2015


Dnešní půlnoc je okamžikem spuštění registrace na jubilejní 20. ročník Juniorského maratonu. Jeho semifinálová kola se uskuteční v dubnu příštího roku po celé České republice. Členové vítězných školních štafet dostanou příležitost běžet maratonskou trať přímo po boku nejlepších světových atletů v neděli 8. května v rámci Volkswagen Maratonu Praha. Neziskový projekt pořadatelů RunCzech běžecké ligy má ambiciózní cíl - rozběhat mladé lidi, případně z nich vychovat vytrvalce. Ale především jim dát možnost zažít atmosféru prestižního maratonského závodu.

Juniorský maraton je největší běžecká akce pro studenty středních škol v České republice. V příštím roce se koná...

Foto: Právě probíhá cyklus environmentálních akcí Jihočeské dny s Krascem 2015. (92.95 KB) 4.11.2015

V pondělí 2. listopadu odstartoval letošní ročník Jihočeských dní s Krascem - cyklu besed, promítání, přednášek či seminářů s environmentální tematikou pro širokou i odbornou veřejnost. Letos Jihočeské dny s Krascem nově potrvají hned tři týdny, tedy do pátku 20. listopadu, a proběhnou na podstatně více místech jihočeského regionu. V přiloženém programu nebo na www.krasec.cz se o jednotlivých akcích i jejich organizátorech dozvíte více. Cyklus pořádá KRAjská Síť Environmentálních Center, tj. Krasec, ve spolupráci s členskými organizacemi a s podporou Jihočeského kraje.

Foto: Chystá se 2. ročník dopravní soutěže rodičů s dětmi v Hopsáriu. (530.32 KB) 2.11.2015


Krajský úřad Jihočeského kraje, odbor dopravy a silničního hospodářství, vyhlašuje 2. ročník Dopravní soutěže rodičů s dětmi, která se uskuteční ve středu 11. listopadu 2015 od 14,30 hod. v prostoru Hopsária v Českých Budějovicích. V hale s dopravním hřištěm ve Vrbenské ulici již proběhly tři krajské soutěže pro děti z mateřských škol.

Dvoučlenná rodinná družstva (dítě ve věku 5 - 9 let a rodič, eventuelně prarodič) budou usilovat o co nejlepší umístění v dovednostech při jízdě na dopravním hřišti, jízdě zručnosti a ve znalostech pravidel silničního provozu a dopravního značení. Z každé rodiny se může zúčastnit jedno družstvo a celkový počet soutěžních dvojic je...

Foto: Slavnostní otevření domů s chráněným bydlením v Jindřichově Hradci se uskutečnilo v pondělí 2. listopadu. (493.81 KB) 2.11.2015

Umožnit ženám se zdravotním handicapem žít běžný život a stát se součástí místních komunit. To je cílem výstavby domů s tzv. chráněným bydlením, za kterým stojí Jihočeský kraj. Nově jim k tomuto účelu začne v listopadu sloužit na Jindřichohradecku a Českobudějovicku sedm domů, jejichž výstavba si vyžádala zhruba 58 milionů korun.

„Konkrétně se jedná o dva domy s chráněným bydlením v Jindřichově Hradci, Lomnici nad Lužnicí a v Lišově. Jeden dům pak otevřeme v Třeboni," upřesnila první náměstkyně hejtmana Ivana Stráská.

Klientky se do nich přestěhují z Pístiny

Bydlení v...

2.11.2015

Hygienici v pondělí povolili prachatické nemocnici odvolat dočasná provizorní opatření související s havárií na kanalizačním potrubí, kdy odpadní voda prosákla do studny a vyřadila tak z provozu zdroj pitné vody pro celé zdravotnické zařízení. Po týdnu tak nemocnice znovu pracuje v normálním režimu.

„Laboratorní testy prokázaly, že páteční vzorky pitné vody jsou v naprostém pořádku, takže můžeme odvolat všechna omezující opatření. Již v průběhu pondělního odpoledne obnovíme normální provoz hemodialýzy i operačních sálů. Pacienty tak mohu uklidnit. Veškeré akutní i plánované výkony již budou realizovány v běžném režimu," uvedl ředitel Nemocnice Prachatice, a. s.,...

Foto: Oranžové hřiště v Záblatíčku se brzy stane centrem sportu pro celé okolí. (673.52 KB) 2.11.2015

Oranžová hřiště, která vyrůstají díky Nadaci ČEZ dlouhodobě po celé republice, jsou často základem „projektů" větších obecních sportovišť. Důkazem toho je nově otevřené hřiště v Záblatíčku, místní části Dřítně na Českobudějovicku. To své „Oranžové" Záblatičtí otevřeli ve středu 28. října v rámci oslav 97. výročí vzniku samostatného Československa.

„Nové hřiště je víceúčelové. Velká část plochy je přizpůsobena potřebám dětí a nachází se na ní sestava herních prvků v podobě houpačky, prolézaček a skluzavky za zhruba 270 tisíc korun. V jeho blízkosti jsme nechali vybudovat také asfaltovou hrací plochu, která nabízí prostor pro venkovní aktivity...

Foto: Hejtman Zimola již potřetí uděloval zlaté šupiny. (555.38 KB) 30.10.2015

Mikrobioložka Ruth Hálová, cyklonadšenec, závodník, trenér a podnikatel Čestmír Kalaš, jednatel sdružení Hrady na Malši Radek Kocanda, primář Oddělení úrazové chirurgie a vedoucí lékař Traumacentra Nemocnice České Budějovice Pavel Kopačka, hokejový českobudějovický ČEZ Motor a starosta jihočeských dobrovolných hasičů ve výslužbě Václav Žižka převzali od hejtmana Jiřího Zimoly zlatou šupinu. Tuto Cenu hejtmana získali u příležitosti oslav 97. výročí vzniku samostatného československého státu 28. října 1918. Slavnostní ceremoniál se odehrál ve čtvrtek 29. října 2015 v sídle Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou.

Uvedená šestice vzešla z nominací, které lidé během...

« Předchozí        Aktuální stránka: 121/557        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku