Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: U nás v kraji. (398.47 KB) 13.04.2015

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

13.04.2015


Praha, 10. dubna 2015 - Novou výzvu číslo 56 zaměřenou na rozvoj čtenářství a čtenářské gramotnosti, výuku cizích jazyků a podporu výuky matematiky, přírodovědných a technických oborů vyhlašuje Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK). Výzva je určená všem základním a středním školám mimo hlavní město Prahu.

Celková alokace na výzvu představuje 800 milionů korun s možností navýšení. Uspokojena by tak měla být většina škol, která podá projektovou žádost. Školy mohou žádat o dotaci na jeden projekt v rozmezí od 200 tisíc do 1 milionu korun. Finanční prostředky jim budou poskytnuty prostřednictvím ex ante (předběžné) platby ve 100% výši schváleného...

Foto: Hejtman Jiří Zimola při udělování cen PRESTA v českobudějovickém hotelu Clarion. (120.35 KB) 13.04.2015

Domov pro seniory v Bechyni získal cenu hejtmana INSPIRA v rámci osmého ročníku soutěže PRESTA, kde porota oceňovala prestižní stavby zhotovené na jihu Čech v letech 2012 až 2014. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo 9. dubna 2015 v Českých Budějovicích.

„Jihočeský kraj se rozhodl postavit tento domov proto, aby mohli senioři v táborském okrese využívat dostupné moderní zařízení plně odpovídající 21. století. A to se nám určitě podařilo. Navíc se jedná o nejvýznamnější akci realizovanou u našich příspěvkových organizací v sociální oblasti, když cena této investice dosáhla 171 milionů korun," uvedl hejtman Jiří Zimola.

Hejtmana mimo jiné zaujalo mimořádně...

Foto: Dětská opera brundibár. (154.67 KB) 13.04.2015

KreBul, o.p.s. pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje uvede v Městském divadle Prachatice dětskou operu Brundibár. Jedná se o operu původně hranou dětmi v koncentračním táboře Terezín. Představení se uskuteční u příležitosti 70. výročí od ukončení druhé světové války.

Foto: Hejtman Jiří Zimola poděkoval starostovi SH ČMS JčK Václavu Žižkovi za práci a předal mu dárkový koš.  (220.83 KB) 9.04.2015

Chci vám moc a moc poděkovat za to, co jste vykonal pro dobrovolné hasičstvo. Těmito slovy ocenil hejtman Jiří Zimola starostu Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska (SH ČMS) na jihu Čech Václava Žižku. Stalo se tak ve středu 8. dubna 2015 na krajském shromáždění delegátů SH ČMS, na kterém se Žižka po 15 letech rozhodl na svou dosavadní funkci už nekandidovat.

Žižka se revanšoval hejtmanovi tím, že mu jménem všech tzv. „dobráků" předal medaili za zásluhy o sbory dobrovolných hasičů.

„Vztahy mezi krajem a sdruženími dobrovolných hasičů jsou více než dobré, o čemž mimo jiné svědčí každoroční finanční injekce, kterou vám poskytujeme. A chci vám slíbit,...

9.04.2015


IV. Krajská konference primární prevence rizikového chování, tentokrát nazvaná „PREVENCE NA ŠKOLÁCH, KTERÁ MÁ SMYSL", se uskuteční ve středu 22. dubna 2015 v Kruhovém sálu Zastupitelstva v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje.

Konference je především určena pro vedoucí pracovníky základních, středních i vysokých škol. „Tedy pro ředitele a jejich zástupce, zástupce fakult, školní metodiky prevence, školní psychology, pracovníky pedagogických poraden ale i další pracovníky, kteří mají o tuto problematiku zájem", upřesnila Pavlína Čalounová, krajská koordinátorka rizikového chování Krajského úřadu Jihočeského kraje.

Součástí programu...

Foto: Slavnostní poklepání na základní kameny během slavnostního zahájení výstavby dalších dvou úseků dálnice D3. (267.66 KB) 8.04.2015

Zhruba osm kilometrů nové jihočeské dálnice D3 budou moct využívat řidiči již možná na podzim roku 2017. Stavba dvou dalších úseků za 1,4 miliardy korun, konkrétně z Veselí nad Lužnicí do Bošilce a z Borku do Úsilného slavnostně začala v úterý 7. dubna 2015, mimo jiné za účasti premiéra Bohuslava Sobotky, ministra dopravy Dana Ťoka a hejtmana Jiřího Zimoly.

„Těší mě, že zahajujeme výstavbu dvou dalších úseků jihočeské části dálnice D3. Tato páteřní komunikace je důležitá pro ekonomický rozvoj celého našeho regionu," řekl Zimola s tím, že podle plánů mají být úseky hotové na jaře 2018, ale podle stavbařů by se po ní řidiči mohli projet už na podzim...

Foto: Tripartita řešila nezaměstnanost v kraji. (135.06 KB) 7.04.2015

Na pravidelném setkání se v úterý 7. dubna sešli zástupci jihočeské Rady hospodářské a sociální dohody Jihočeského kraje, tzv. Tripartity, tedy zástupců vedení státní správy a samosprávy, odborů a významných zaměstnavatelů. „Naším prvořadým tématem je zaměstnanost v jihočeském regionu. S tím souvisí celá řada dalších bodů, například intenzivní komunikace s Úřadem práce, řešíme ale například také otázky podpory technického školství. Aktuálním tématem je rovněž nedostatek praktických lékařů. Mimo jiné jsme přítomným poskytli také informace o tom, jak kraj hledá zakázky a pracovní příležitosti pro Jihočechy v zahraničí," přiblížil jednání hejtman Jiří Zimola.

Foto:  Gymnázium slavnostně uvedlo do provozu chemickou laboratoř. (138.58 KB) 7.04.2015

V pondělí 30. 3. 2015 byla na gymnáziu Jírovcova slavnostně uvedena do provozu zrekonstruovaná chemická laboratoř. Otevření laboratoře bylo spojeno s konáním krajského kola chemické olympiády kategorie D, protože naši žáci patří v této soutěži dlouhodobě k nejlepším v České republice. Jako jediná škola máme například už 16 let nepřetržité zastoupení v celostátním kole této olympiády. Celkové náklady na rekonstrukci se vyšplhaly téměř na 4 miliony korun a cílem bylo zatraktivnit výuku chemie a umožnit našim žákům ještě lepší přípravu nejenom na soutěže, ale i do dalšího studia na vysoké škole.

« Předchozí        Aktuální stránka: 122/537        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku