Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: U nás v kraji 3.4.2015. (139.30 KB) 7.04.2015

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

2.04.2015


Jaro potichu ťuká na běžeckou bránu a my pro vás máme výtečný námět, kde a jakým způsobem se pustit do rychlostního tréninku. Kde jinde hledat lepší inspiraci, než rovnou na trase Mattoni 1/2Maratonu České Budějovice.

Přesněji řečeno, přímo v místě z nejoblíbenějších. Ano, skutečně nelze doporučit v jihočeské metropoli příhodnější místo ke mnohdy neoblíbeným „intervalům" než onu báječnou rovinku Pražským sídlištěm okolo Vltavy. Přesně tu rovinku, na které vloni stála hasičská cisterna a skrápěla vedrem zmožené vytrvalce. Shodou okolností jediné místo, kde je před žhnoucím sluncem chránila milosrdná alej. Hotová oáza!

Nyní však pojmenujme její hlavní...

Foto: ro účast ve finále Juniorského maratonu si doběhlo Gymnázium Vimperk. (212.62 KB) 1.04.2015

V pravé poledne odstartovalo druhé semifinálové kolo Juniorského maratonu, tentokrát v Českých Budějovicích. Kvůli nepřízni počasí se místo startu přesunulo z náměstí Přemysla Otakara II. na atletický stadion na Sokolském ostrově, kde o účast ve finále bojovalo 15 desetičlenných týmů, z nichž ten nejrychlejší postoupil do finále.

Na středoškoláky čekala 42 km dlouhá trať, každý člen týmu běžel jednu desetinu, tedy 4,2 km. Nejrychleji celý maraton zdolali stejně jako loni studenti Gymnázia a střední odborné školy ekonomické Vimperk v čase 2:48:39. Na druhém místě maratonskou štafetu dokončili běžci z Gymnázia Česká (2:57:28). Třetí doběhlo družstvo z Gymnázia České...

Foto: Vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Jiří Klása a oceněný pedagog Josef Vachta. (163.63 KB) 1.04.2015

Jihočeský kraj - Krajský úřad dnes uspořádal pod záštitou Mgr. Bc. Antonína Kráka, radního pro dopravu, v sále zastupitelstva kraje seminář BESIP pro učitele dopravní výchovy a provozovatele dětských dopravních hřišť Jihočeského kraje. Pozornost byla věnována především organizaci dopravních soutěží mladých cyklistů, dále problematice dopravní výchovy na školách, metodice a systému bezpečnosti silničního provozu a grantové politice Jihočeského kraje. Se svými příspěvky vystoupili krajský koordinátor BESIP Václav Kovář, pracovnice oddělení BESIP Ministerstva dopravy Mgr. Judita Stuchlíková a pracovníci odboru dopravy a silničního hospodářství (ODSH) Krajského úřadu Jihočeského...

Foto: Podoba ocenění. (194.33 KB) 31.03.2015


Medaili s vyobrazeným Janem Amosem Komenským, upomínkovou plaketu a dárkový knižní poukaz. To jsou ceny, které si odneslo 15 učitelů vybraných v rámci ankety Vynikající pedagog Jihočeského kraje 2015. Její vyhlášení se uskutečnilo v pátek 27. března 2015 na krajském úřadě v Českých Budějovicích.

„Třináct učitelů bylo oceněno v kategorii za výjimečný celoživotní přínos pro školu a dva v kategorii za pedagogické působení a úspěchy v mimoškolní práci s dětmi a mládeží," upřesnil Miroslav Hrdina z Odboru školství, mládeže a tělovýchovy při krajském úřadě.

 

Nominovali je ředitelé

Učitele, kteří se výrazným způsobem zasloužili o dobré jméno...

Foto: Komplexní kardiovaskulární centrum Nemocnice České Budějovice, a. s. (41.04 KB) 31.03.2015


Hluboká nad Vltavou se ve čtvrtek 2. dubna stane na celý den centrem české kardiologie a kardiochirurgie. V prostorách zdejší mezinárodní školy Townshend International School totiž Nemocnice České Budějovice, a. s., pořádá již dvanáctý Den jihočeského kardiocentra.

Odborná konference, které se zúčastní špičky české kardiologie a kardiochirurgie, bude zahájena v 9 hodin. U „jednoho stolu" se zde sejde většina současných nejvýznamnějších osobností tuzemské kardiomedicíny spolu s „terénními" lékaři z celého Jihočeského kraje. Chybět nebudou například profesor Jan Pirk, prof. Josef Veselka, prof. Aleš Linhart a další odborníci.

„Prestiž...

Foto: Hejtman Jiří Zimola a radní Antonín Krák na tiskové konferenci při prezentaci modernizace silnic II. a III. tříd v roce 2015. (157.65 KB) 31.03.2015

Zhruba 1,6 miliardy korun půjde v letošním roce na modernizaci krajských silnic II. a III. tříd včetně mostů. Jedná se o nejvyšší investici tohoto druhu na jihu Čech v historii. Opravy potrvají od března do listopadu.
„Konkrétně se jedná o 167 úseků komunikací o celkové délce 510 kilometrů. K tomu bude zmodernizováno i 26 mostů," upřesnil hejtman Jiří Zimola s tím, že řidiči se budou muset obrnit trpělivostí, ale zase pak budou jezdit po kvalitnějších vozovkách.

Jedná se o přibližně o desetinu všech krajských silnic. „Pokud by se nám dařilo pokračovat tímto tempem, tak bychom za 10...

Foto: Asociace veřejně prospěšných organizací ČR představí značku spolehlivosti. (354.64 KB) 30.03.2015

Asociace veřejně prospěšných organizací ČR (AVPO ČR) představí značku spolehlivosti dne 31. března od 13 hodin v kavárně Horká vana v Českých Budějovicích.

AVPO ČR v rámci diskusních setkání představí značku spolehlivosti a její přínos pro neziskové organizace i jejich dárce z řad regionálních firem. „Značka spolehlivosti je zárukou pro firmy i jednotlivce, že peníze, které darují neziskové organizace - držiteli značky spolehlivosti - budou použity správně na deklarovaný účel. Naši hodnotitelé prověřují nejen to, jak jsou peníze v neziskovce využívány, ale zaměřují se i na správu, řízení a její transparentnost," říká Marek Šedivý, prezident AVPO...

Foto: Jan Žižka řídí z vozu své spolubojovníky během rekonstrukce bitvy u Sudoměře. (313.99 KB) 30.03.2015


Tisíce lidí si nenechaly ujít rekonstrukci bitvy u Sudoměře, která se odehrála v sobotu 28. března nedaleko Čejetic na Strakonicku. Jedná se o první velkou akci konanou v rámci krajského projektu Jižní Čechy husitské 2015, jehož smyslem je připomenout si 600 let od mučednické smrti mistra Jana Husa.

„Jsem spokojený, vyhráli naši," uvedl s úsměvem po skončení bojové vřavy," hejtman Jiří Zimola. „Samozřejmě mě velice těší, že připomínka těchto historických událostí přitáhla takové množství lidí. O čemž ostatně svědčí nekonečné kolony aut, které sem před začátkem směřovaly i to, že bitvu někteří diváci sledovali také z korun okolních stromů....

« Předchozí        Aktuální stránka: 123/537        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku