31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

29.04.2015

Novohradská ulice v Českých Budějovicích dostane nový povrch. Rekonstrukce úseku od křižovatky Novohradské s Mánesovou ulicí k železničnímu přejezdu, který protíná uvedenou ulici, si vyžádá investici ve výši zhruba 9,5 milionu korun a uhradí ji Jihočeský kraj.

Modernizace potrvá od pondělí 4. května do úterý 23. června 2015. Konkrétně se bude jednat o odfrézování starých a položení nových vrstev vozovky. Komunikace bude uzavřena pro veškerý provoz, vyjma linkových autobusů a MHD. Přístup do firem, které v tomto úseku sídlí, bude zajištěn pouze ve směru od Mánesovy ulice a po dohodě se zhotovitelem stavby, tedy se zástupci firmy Swietelsky.

Od pondělí 4. do středy 13....

Foto:  Dobrovolní hasiči se v Bechyni utkají o pohár starosty. (203.32 KB) 29.04.2015


Účast zhruba tří desítek soutěžních týmů jihočeských sborů dobrovolných hasičů (SDH) očekávají organizátoři letošního v pořadí již patnáctého ročníku soutěže družstev O putovní pohár starosty města Bechyně v požárním útoku. Akci, kterou finančně podpořila Jaderná elektrárna Temelín Skupiny ČEZ v rámci aktivit letošního Oranžového roku, je součástí bechyňských oslav svátku svatého Floriána, patrona hasičů.

Závody budou zahájeny v sobotu 2. května v devět hodin před kulturním domem v Tyršově ulici. Ta bude v průběhu soutěže uzavřena pro veškerou dopravu. „Soutěžit se bude dopoledne ve třech kategoriích mladých hasičů, odpoledne se pak utkají dospělé týmy mužů a...

Foto: Autorsky pojatý přednes Máchova Máje v podání herce Jakuba Doubravy. (138.92 KB) 28.04.2015

Již dnes (úterý 28. dubna) se v 19.00 hod. bude konat autorsky pojatý přednes Máchova Máje v podání herce Jakuba Doubravy s hudebním doprovodem Lukáše Urbance v Jihočeské vědecké knihovně na Lidické třídě. Pořad je spolufinancován Grantovým programem Jihočeského kraje "Podpora kultury".

Vstup na akci je volný!

 

www.cbvk.cz

Foto: Klarinetový soubor Prachatice, z.s. (112.97 KB) 28.04.2015

Ocenění v podobě zlatého pásma Mezinárodního hudebního festivalu SLOVAKIA CANTAT, které se konalo o uplynulém víkendu v centru hlavního města Slovenské republiky, si vybojoval prachatický klarinetový soubor ve složení Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Jaroslav Masáček. Tato prestižní mezinárodní cena, se tak zařazuje do řady 7 zlatých a 2 stříbrných, které si soubor během necelých uplynulých čtyřech letech posbíral v mnohých evropských zemích (Belgie, Maďarsko, Rakousko, Slovensko, Česká republika.). Porota, složená z mezinárodně uznávaných hudebníků, profesionálů a profesorů světových konzervatoří...

Foto: U nás v kraji 24.4.2015 (398.47 KB) 27.04.2015

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

Foto: Hejtman Zimola předal Jakubovi šek na 50 tisíc korun. Vzhledem k jeho věku byl napsán na jeho otce. Předání se zúčastnil i starosta Mrvka. (94.81 KB) 27.04.2015


Šek na 50 tisíc korun předal hejtman Jiří Zimola rychlobruslaři Jakubu Kopřivovi z Jindřichova Hradce. Vyjádřil mu tím poděkování za skvělou reprezentaci Jihočeského kraje, o kterou se šestnáctiletý student Střední průmyslové školy stavební v Českých Budějovicích svými sportovními výsledky zasloužil. Peníze má využít k dalšímu rozvoji své sportovní kariéry v Nowis TEAM-Centru sportu, jehož je členem. Předání šeku se uskutečnilo v pátek 24. dubna 2015 v jindřichohradeckém Muzeu fotografie a moderních obrazových médií. Vzhledem k věku Jakuba byl šek napsán na jeho otce Jana.

„Děkuji Kubovi jménem celého kraje za skvělou propagaci našeho regionu doma i v...

24.04.2015

V období od 4. 5. do 23. 6. 2015 proběhne uzavírka ulice Novohradské v úseku od ulice Mánesova po koleje u Dopravního podniku z důvodu opravy povrchu komunikace.

Příjezd a odjezd pro obyvatele žijící v této oblasti, zaměstnance průmyslových závodů a firem /jejich dopravní obsluze, zásobování a zákazníkům/ bude umožněn pouze z ulice Mánesova.

Průjezd tímto úsekem bude umožněn pouze pro autobusy MHD a ČSAD Jihotrans. Zastávky budou v provozu po celou dobu opravy.

Ve dnech 4. 5. - 13. 5. 2015 proběhne uzavírka ulic U Dráhy a K. V. Raise z důvodu opravy povrchu komunikace. Po dobu této uzavírky...

Foto: V Budějovicích budou operovat přední evropští artroskopisté. (5115.80 KB) 23.04.2015


Do Českých Budějovic míří z celé Evropy ortopedičtí specialisté. Českobudějovická nemocnice je totiž ve dnech 23. až 24. dubna hostitelem mezinárodního symposia Shoulder Advance Course zaměřeného na chirurgickou léčbu poruch ramenního kloubu. Akce, pořádaná ve spolupráci s Artroskopickým centrem firmy DePuy Mitek, letos patří mezi vrcholná evropská vědecká setkání specialistů ortopedů na téma artroskopie.

Hlavním bodem odborné akce, určené pro chirurgy z celé Evropy, budou takzvané live surgery - operace naživo, kdy v průběhu operačního zákroku v nemocnici budou účastníci sympozia komunikovat s operatéry z kongresového sálu IGY centra prostřednictvím kamer a...

Foto:  EVOLUTION OF DANCE. (134.52 KB) 22.04.2015

Dům dětí a mládeže Strakonice na své pobočce ve Vodňanech nastudoval a uvedl taneční divadlo EVOLUTION OF DANCE. Taneční divadlo se uskutečnilo 21.4. ve vodňanském domě kultury a záměrem tvůrců bylo provést diváky vývojem tance. Dopoledne se ho účastnili žáci vodňanských škol a večer široká veřejnost. Na pódiu se vystřídalo více než 100 tanečníků v zajímavých aranžmá a v nápaditých kostýmech.

« Předchozí        Aktuální stránka: 126/543        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku