Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Zástupci jednotlivých tříd a osobně předali zakoupené dárky do rukou pracovnic Dětského domova pro sluchově postižené v ČB. (214.99 KB) 19.12.2014


Dělat radost ostatním je jedním z hlavních poselství Vánoc. I žáci Střední školy obchodní, České Budějovice, Husova 9 nemyslí v nastávajícím adventním čase jen na školu, a tak se zapojili do unikátní předvánoční akce „Zahrajte si na Ježíška!".

O podporu dětí z dětského domova byl, podle slov ředitelky Jarmily Benýškové, takový zájem, že se akce zúčastnily okamžitě celé třídy. Škola se tak pomyslně naplnila Ježíšky, kteří plní přání dětem z Dětského domova pro sluchově postižené v Českých Budějovicích.

Děti z dětského domova napsaly Ježíškovi, a tak měli žáci školy možnost splnit každé konkrétní přání. Žáci oboru Prodavač zakoupené dárky i krásně...

Foto: Starosty obcí regionu JE Temelín na čtvrtečním jednání Zastupitelstva Jihočeského kraje nebylo možné přehlédnout. (146.59 KB) 18.12.2014


Jihočeští krajští zastupitelé pověřili na svém čtvrtečním zasedání hejtmana Jiřího Zimolu, aby předsedovi vlády Bohuslavu Sobotkovi tlumočil znepokojení starostů měst a obcí z okolí Jaderné elektrárny Temelín kvůli nejasnostem v otázkách dostavby elektrárny.

Usnesení, v němž Zastupitelstvo Jihočeského kraje žádá Vládu České republiky, aby při zpracování nové koncepce rozvoje jaderné energetiky vzala v úvahu situaci v regionu Temelínska, podpořilo jednohlasně všech 50 přítomných zastupitelů.

O zařazení apelu na vládu ČR kvůli Temelínu, jako mimořádného bodu na program jednání krajského zastupitelstva, požádali starostové 32 měst a obcí z třináctikilometrové Zóny...

18.12.2014

Objem celkových příjmů rozpočtu Jihočeského kraje pro rok 2015 ve výši 12,45 miliardy korun a výdaje ve výši 12,59 miliardy korun schválili ve čtvrtek 18. prosince 2014 krajští zastupitelé s tím, že schodek činí 140 milionů korun.

„Hlavními prioritami rozpočtu Jihočeského kraje na rok 2015 jsou finanční zajištění udržitelného rozvoje kraje, dosažení maximální míry čerpání prostředků v rámci strukturálních fondů EU k náhradě vlastních prostředků kraje u dobíhajícího programovacího období 2007-2013, příprava projektů k uplatnění do dalšího programovacího období 2014 až 2020, zachování platnosti...

Foto: Zuzana Mušková ze ZŠ a MŠ Strunkovice nad Blanicí. (174.98 KB) 18.12.2014

Dne 17. 12. vyvrcholil první ročník osvětového projektu Kraje pro bezpečný internet, do něhož se zapojil i Jihočeský kraj. V rámci projektu probíhaly na základních a středních školách on-line kurzy o internetové bezpečnosti. Žáci se navíc mohli zúčastnit vědomostního kvízu o X-box, tablet, chytrý telefon a další hodnotné ceny.

Z úspěšných řešitelů vylosovala komise jmenovaná Radou Jihočeského kraje 3 výherce věcných cen. V kategorii do 12 let bylo 85 úspěšných řešitelů a v kategorii od 13 let bylo 565 úspěšných řešitelů.
Jihočeský kraj patřil v počtu registrací na webu projektu i v počtu úspěšných...

17.12.2014

Již dnes (17.12.2014) mají příznivci 30. a 40. let minulého století šanci si poslechnout dobovou hudbu v podání Swing Tria Avalon. Avalon v tradičním složení Jakub Šafr, Martin Voříšek a Jan Kubeš zahraje v audiosále Jihočeské vědecké knihovny v Českých Budějovicích na adrese Lidická 1. Koncert začne v 19 hodin a vstup je volný.

www.cbvk.cz

Foto: Sportovec Jihočeského kraje 2014 Filip Habr. (98.84 KB) 17.12.2014

V úterý 16. 12. 2014 se ve velkém sále kulturního domu Metropol v Českých Budějovicích uskutečnilo již tradiční slavnostní vyhlášení výsledků ankety Nejúspěšnější sportovec Jihočeského kraje. Za rok 2014 předal tento titul hejtman Jiří Zimola českému reprezentantovi, opoře týmu mistra ČR a účastníka Ligy mistrů Filipu Habrovi.

Další pořadí v kategorii jednotlivců:

2. Jakub SKÁLA (cyklokros, ČEZ Cyklo Team Tábor)
bronzový z mistrovství Evropy do 23 let, lídr Českého poháru

3. František LINDUŠKA (triatlon, Vajgar Jindřichův Hradec)
vítěz Českého poháru v olympijském triatlonu, 11. v Evropském poháru

4. Petr PÍCHA (atletika, Sokol České...

Foto: Slavnostní otevření Domova pro seniory Bechyně. (208.30 KB) 17.12.2014

Celkem 122 osob najde ubytování v 80 jednolůžkových a 21 dvoulůžkových pokojích v novém Domově pro seniory v Bechyni. Klienti budou mít mimo jiné k dispozici velkou jídelnu, v každém patře společenskou místnost a na chodbách respiria k posezení. Samozřejmostí je koupelna se sprchou a WC v každém pokoji.

Celkem 122 osob najde ubytování v 80 jednolůžkových a 21 dvoulůžkových pokojích v novém Domově pro seniory v Bechyni. Klienti budou mít mimo jiné k dispozici velkou jídelnu, v každém patře společenskou místnost a na chodbách respiria k posezení. Samozřejmostí je koupelna se sprchou a WC v každém pokoji.

Slavnostní zahájení provozu Domova pro seniory se uskutečnilo ve...

Foto: Slavnostního zahájení provozu nové budovy kaplického autobusového nádraží. (184.94 KB) 16.12.2014

Novou budovu na autobusovém nádraží mohou začít využívat cestující i řidiči linkových autobusů v Kaplici na Českokrumlovsku. Do provozu ji v úterý 16. prosince 2014 slavnostně uvedli generální ředitel ČSAD Autobusy České Budějovice Vladimír Homola, jako představitel společnosti, které nádraží patří, krajský radní pro dopravu Antonín Krák, starosta Kaplice Pavel Talíř a další pozvaní hosté.
Otevřením uvedené budovy skončila zhruba dvouroční rekonstrukce celého areálu kaplického autobusového nádraží, která si vyžádala náklady kolem 4,5 milionu korun. Investorem byl jeho vlastník, tedy ČSAD Autobusy České Budějovice. „Loni jsme upravili stání autobusů a komunikace a...

16.12.2014

Dne 12. prosince 2014 se na krajském úřadě konalo ustavující zasedání Regionální stálé konference pro území Jihočeského kraje.

Regionální stálé konference ustavené v každém kraji se budou podílet na implementaci územní dimenze, tj. na lepším zacílení podpory z evropských fondů podle specifických potřeb jednotlivých regionů. Jedná se o dobrovolné uskupení tvořené zástupci regionálních partnerů (kraj, obce, města, místní akční skupiny, zástupci akademického sektoru, hospodářští a sociální partneři atd.).

Regionální stálá konference (RSK) za předsednictví hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly na ustavujícím zasedání schválila svůj statut a jednací řád, zvolila...

« Předchozí        Aktuální stránka: 127/531        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku