Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: U nás v kraji 21.11.2014 (334.22 KB) 24.11.2014

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

Foto: Hemodialyzační středisko českobudějovické nemocnice. (186.64 KB) 24.11.2014

Moderní přístroje, nejnovější technologie, nové dialyzační roztoky a léčebné postupy zaváděné do běžné praxe Hemodialyzačním střediskem při Interním oddělení Nemocnice České Budějovice, a. s., dlouhodobě a výrazně zvyšují kvalitu života pacientů trpících selháním ledvin. Část z nich se léčí doma, někteří si mohou dopřát i dovolenou v zahraničí.

„Budoucnost, i když jen pro část pacientů, kteří potřebují umělou náhradu ledvinných funkcí, je v současné době směřována k péči v domácím prostředí, takzvané Home Care. Pacient se léčí doma a lékař nebo specializovaná sestra za ním docházejí na kontroly. Samozřejmě využití těchto přístrojů bude vždy limitováno schopností...

20.11.2014

Ministerstvo pro místní rozvoj pořádá 26. listopadu 2014 od 9:00 do 17:30 v Českých Budějovicích v kongresovém centru Metropol konferenci „Evropské fondy 2014-2020: Jednoduše pro lidi". Důležité informace zde obdrží především zástupci obcí, a malí a střední podnikatelé, nicméně seminář je určen všem zájemcům, kteří chtějí využít podporu z fondů Evropské unie.

Zájemci se mohou registrovat prostřednictvím tohoto odkazu.

20.11.2014

Ve středu 26. listopadu 2014 proběhne v kinosále Hvězdárny a planetária České Budějovice přednáška s experimentem věnovaná kometě Churyumov-Gerasimenko. Právě tato kometa se stala cílem historické mise sondy Rosetta. Přednáškou bude provázet Ing. Bc. Miloš Tichý, astronom a vedoucí Observatoře Kleť. Program začíná v 19:00 hodin. Jednotné vstupné 100,-Kč, předprodej vstupenek od 18. listopadu 2014 v otevírací době Hvězdárny a planetária ČB.

Komety a jejich jádra jsme doposud zkoumali jen z uctivé vzdálenosti. Sonda Rosetta je historicky první misí, která míní přímo prolomit tabu kometárních jader. Studium komet totiž pomůže objasnit otázky kolem vzniku sluneční soustavy a...

Foto: Temelínský kvíz. (442.67 KB) 19.11.2014

Celkem 105 tisíc korun si ve středu z Jaderné elektrárny Temelín odvezli studenti šesti jihočeských gymnázií, jejichž dvoučlenné týmy nejlépe uspěly v letošním v pořadí již čtvrtém ročníku soutěže „Temelínský kvíz - aneb Co vědí studenti jihočeských gymnázií o energetice". Peníze využijí dnešní třeťáci či septimáni na své maturitní plesy v roce 2016.

Osmadvacet studentů ze čtrnácti jihočeských gymnázií změřilo své síly ve čtyřech disciplínách. Všichni museli prokázat své teoretické znalosti, fyzickou kondici a i psychickou odolnost. Vlastnosti, které musejí splňovat operátoři temelínských bloků. I z tohoto důvodů byl členem hodnotící poroty vedoucí reaktorového...

Foto: Europe Direct (73.45 KB) 19.11.2014

Pro všechny milovníky Itálie připravilo informační středisko EU Europe Direct další hudebně-literární večer, který bude reprezentovat zemi, jenž současně předsedá Radě Evropské unie. Během tohoto večera bude Itálie představena z několika kulturních pohledů. Účastníci budou mít příležitost vyslechnout si italské humoristické povídky, zaposlouchat se do italské hudby a dokonce i ochutnat typické italské speciality.

Hlavním programem večera je předčítání oblíbeného italského autora Stefana Benniho. Tento autor dokázal ve svém díle vystihnout nenapodobitelnou atmosféru italského baru s jeho typickými postavami, jejich zvyky a zlozvyky. Jazyk povídek je hovorový a tudíž blízký...

14.11.2014

O pouhých 12 procent méně vlaků mohou využívat cestující od roku 2009 na jihočeských železnicích. Uvedené spoje navíc suplují autobusy. Hejtman Jiří Zimola tak vyvrací neustále se opakující zprávy některých kritiků, že kraj likviduje osobní veřejnou dopravu a v této souvislosti zrušil polovinu vlakových spojů.

„Již poněkolikáté jsem na internetové diskuzi v Deníku dočetl, že kraj doslova plundruje veřejnou dopravu a tím jde proti zájmům občanů, kteří ji využívají při cestách do zaměstnání, škol či k lékaři. Výsledkem toho má být skutečnost, že počet přepravených osob klesl na poslední příčku v republice. To je, samozřejmě, holý nesmysl. V počtu přepravených osob ve...

Foto: Studenti z veteriny z Českých Budějovic opět uspěli v soutěžním klání. (143.87 KB) 14.11.2014

Studenti oboru Veterinářství SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnické a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky z Českých Budějovic se ve dnech 10. - 12. 11. 2014 účastnili mezinárodní soutěže „Cena ústředního ředitele Státní veterinární správy". Soutěž se konala v Praze v Lysolajích a studenti SOŠ obsadili první místo.

Soutěže se účastnilo 8 veterinárních škol, 6 bylo z České republiky a 2 ze Slovenska. Každou školu reprezentuje vždy jedno čtyřčlenné družstvo. To naše tvořili studenti 4. ročníků: Adéla Čurdová, Kateřina Hronková, Andrea Nesnídalová a Lukáš Pinc.

Práce soutěžících v několika soutěžních disciplínách hodnotila pětičlenná porota....

Foto: Výstava v JVK. (66.00 KB) 14.11.2014

Jihočeská vědecká knihovna zve všechny milovníky knih na výstavu Jihočeské bibliofilské tisky a bibliofil J. Váchal, která je od 10.11. do 29.11.2014 instalována ve II. patře Jihočeské vědecké knihovny na Lidické1.

Otevřeno je ve všední den od 8:30 do 18:00 hodin.

O víkendu od 9:00 do 12:00 hodin.

 

Více informací naleznete na webových stránkách Jihočeské vědecké knihovny:

www.cbvk.cz

 

« Předchozí        Aktuální stránka: 130/531        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku