31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Hejtman Zimola předal Jakubovi šek na 50 tisíc korun. Vzhledem k jeho věku byl napsán na jeho otce. Předání se zúčastnil i starosta Mrvka. (94.81 KB) 27.04.2015


Šek na 50 tisíc korun předal hejtman Jiří Zimola rychlobruslaři Jakubu Kopřivovi z Jindřichova Hradce. Vyjádřil mu tím poděkování za skvělou reprezentaci Jihočeského kraje, o kterou se šestnáctiletý student Střední průmyslové školy stavební v Českých Budějovicích svými sportovními výsledky zasloužil. Peníze má využít k dalšímu rozvoji své sportovní kariéry v Nowis TEAM-Centru sportu, jehož je členem. Předání šeku se uskutečnilo v pátek 24. dubna 2015 v jindřichohradeckém Muzeu fotografie a moderních obrazových médií. Vzhledem k věku Jakuba byl šek napsán na jeho otce Jana.

„Děkuji Kubovi jménem celého kraje za skvělou propagaci našeho regionu doma i v...

Foto: U nás v kraji 24.4.2015 (398.47 KB) 27.04.2015

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

24.04.2015

V období od 4. 5. do 23. 6. 2015 proběhne uzavírka ulice Novohradské v úseku od ulice Mánesova po koleje u Dopravního podniku z důvodu opravy povrchu komunikace.

Příjezd a odjezd pro obyvatele žijící v této oblasti, zaměstnance průmyslových závodů a firem /jejich dopravní obsluze, zásobování a zákazníkům/ bude umožněn pouze z ulice Mánesova.

Průjezd tímto úsekem bude umožněn pouze pro autobusy MHD a ČSAD Jihotrans. Zastávky budou v provozu po celou dobu opravy.

Ve dnech 4. 5. - 13. 5. 2015 proběhne uzavírka ulic U Dráhy a K. V. Raise z důvodu opravy povrchu komunikace. Po dobu této uzavírky...

Foto: V Budějovicích budou operovat přední evropští artroskopisté. (5115.80 KB) 23.04.2015


Do Českých Budějovic míří z celé Evropy ortopedičtí specialisté. Českobudějovická nemocnice je totiž ve dnech 23. až 24. dubna hostitelem mezinárodního symposia Shoulder Advance Course zaměřeného na chirurgickou léčbu poruch ramenního kloubu. Akce, pořádaná ve spolupráci s Artroskopickým centrem firmy DePuy Mitek, letos patří mezi vrcholná evropská vědecká setkání specialistů ortopedů na téma artroskopie.

Hlavním bodem odborné akce, určené pro chirurgy z celé Evropy, budou takzvané live surgery - operace naživo, kdy v průběhu operačního zákroku v nemocnici budou účastníci sympozia komunikovat s operatéry z kongresového sálu IGY centra prostřednictvím kamer a...

Foto:  EVOLUTION OF DANCE. (134.52 KB) 22.04.2015

Dům dětí a mládeže Strakonice na své pobočce ve Vodňanech nastudoval a uvedl taneční divadlo EVOLUTION OF DANCE. Taneční divadlo se uskutečnilo 21.4. ve vodňanském domě kultury a záměrem tvůrců bylo provést diváky vývojem tance. Dopoledne se ho účastnili žáci vodňanských škol a večer široká veřejnost. Na pódiu se vystřídalo více než 100 tanečníků v zajímavých aranžmá a v nápaditých kostýmech.

22.04.2015

Lázeňské město Třeboň se od čtvrtka 23. do pátku 24. dubna stane centrem české otorinolaryngologie (ORL - ušní, nosní, krční). V prostorách zdejších Lázní Aurora se totiž uskuteční již XXIV. Jihočeské ORL dny.

Odborné konference, která je jednou z nejvýznamnějších medicínských akcí svého druhu v tuzemsku, se zúčastní více než stovka lékařů z celé České republiky. „Jedním z hlavních témat letošního kongresu je maligní melanom. Lidé bohužel stále podceňují nadměrné opalování, které je významným spouštěčem nebezpečných nádorových onemocnění, i v oblasti hlavy a krku," uvedl primář ORL oddělení Nemocnice České Budějovice, a. s., MUDr. Pavel Pavlíček.

U...

Foto: Hejtman Jiří Zimola jednal dnes se starostou Loučovic Janem Kubíkem o projektu Divoká voda, který má pomoci snížit nezaměstnanost v lokalitě pod (189.58 KB) 22.04.2015

Atraktivní destinace pro vodáky, zvýšení turistického ruchu a s ním spojený vznik nových pracovních míst v lokalitě s nadprůměrně vysokou nezaměstnaností. To je hlavním cílem projektu Divoká voda, který je klíčem otevírajícím vodákům Vltavu v úseku od hráze Lipenské přehrady až po Loučovice.

S uvedeným projektem přišly obce Loučovice a Lipno nad Vltavou. Jihočeský kraj slíbil, že jim v maximální míře pomůže jejich plány dotáhnout ke zdárnému konci.

„Každý projekt, který pomůže najít lidem práci je dobrý a stojí za to ho podporovat," uvedl hejtman Jiří Zimola po schůzce se starostou Loučovic Janem Kubíkem ve středu 22. dubna 2015.

Zároveň Zimola...

21.04.2015

Částkou 347 tisíc korun přispěje letos Jihočeský kraj všem sedmi okresním mysliveckým spolkům v regionu na pořízení pachových ohradníků. Stane se tak v rámci společného projektu s Nadací pojišťovny Generali, která se na něm podílí tradiční částkou 150 tisíc.

Umístění pachových ohradníků podél silnic má pomoci omezit počet střetů aut se zvěří a zároveň snížit počet zraněných motoristů, škod na autech i uhynulých zvířat. „Samozřejmě vítáme a zároveň plně podporujeme každou aktivitu, která vede ke zvýšení bezpečnosti provozu na komunikacích," uvedl hejtman Jiří Zimola.

Pachové ohradníky se umísťují na stromy, patníky nebo kůly. Na ně se nastříká speciální...

Foto aktualita (334.22 KB) 21.04.2015

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

« Předchozí        Aktuální stránka: 135/551        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku