31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Teologická fakulta JU v Českých Budějovicích. (37.70 KB) 17.04.2015

Teologická fakulta JU v Českých Budějovicích, Cyrilometodějská teologická fakulta UP Olomouc, Česká christologická a mariologická akademie, pod záštitou rektora JU v Českých Budějovicích, rektora UP Olomouc, hejtmana Jihočeského kraje a Biskupství českobudějovického pořádají symposium M. Jan Hus - svědek křesťanské víry pro naši dobu. Sympozium se uskuteční 18. - 20. května 2015 v Českých Budějovicích v klášterním sálu u kostela Obětování Panny Marie na Piaristickém náměstí.

Podrobný program naleznete na stránkách Teologické fakulty JU v Českých Budějovicích.

 

...

Foto: Budějovice gastroenterologické přivítají mladé lékaře a sestry z celé ČR. (115.79 KB) 16.04.2015

České Budějovice budou ve čtvrtek 16. a v pátek 17. dubna dějištěm historicky prvního setkání mladých gastroenterologů a endoskopických sester z celé České republiky. Odborná konference, jíž se zúčastní vedle mladých lékařů a sester také přední tuzemští odborníci v oblasti gastroenterologie, interny, chirurgie a dalších souvisejících medicínských oborů, se uskuteční v prostorách českobudějovického Domu kultury Metropol.

„V polovině loňského roku proběhla konference mladých lékařů do 35 let a separátně konference všeobecných sester Budějovice kazuistické, jejímž organizátorem byla Nemocnice České Budějovice, a. s., spolu s Jihočeskou univerzitou. Více než 240...

Foto: Kraj zprostředkoval setkání starostů s firmami. (190.35 KB) 14.04.2015

Společný workshop jihočeských starostů se zástupci firem zprostředkoval kraj v sále zastupitelstva v úterý 14. dubna 2015. Starostové tu s nimi měli příležitost prokonzultovat možnosti realizace různých projektů po finanční i technické stránce.

„Krajští radní se každoročně setkávají se starosty jihočeských měst a obcí. Letos se tyto schůzky uskutečnily v únoru. Mnoho nově zvolených starostů během nich projevilo zájem o investiční projekty, jako jsou opravy vodovodů a kanalizací, opravy veřejného osvětlení, zateplení veřejných budov či výměny kotlů a vytápěcích soustav. My jsme na to zareagovali tím, že jsme se rozhodli uspořádat výše uvedený workshop," uvedl...

Foto: Hejtman Jiří Zimola při udělování cen PRESTA v českobudějovickém hotelu Clarion. (120.35 KB) 13.04.2015

Domov pro seniory v Bechyni získal cenu hejtmana INSPIRA v rámci osmého ročníku soutěže PRESTA, kde porota oceňovala prestižní stavby zhotovené na jihu Čech v letech 2012 až 2014. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo 9. dubna 2015 v Českých Budějovicích.

„Jihočeský kraj se rozhodl postavit tento domov proto, aby mohli senioři v táborském okrese využívat dostupné moderní zařízení plně odpovídající 21. století. A to se nám určitě podařilo. Navíc se jedná o nejvýznamnější akci realizovanou u našich příspěvkových organizací v sociální oblasti, když cena této investice dosáhla 171 milionů korun," uvedl hejtman Jiří Zimola.

Hejtmana mimo jiné zaujalo mimořádně...

Foto: Dětská opera brundibár. (154.67 KB) 13.04.2015

KreBul, o.p.s. pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje uvede v Městském divadle Prachatice dětskou operu Brundibár. Jedná se o operu původně hranou dětmi v koncentračním táboře Terezín. Představení se uskuteční u příležitosti 70. výročí od ukončení druhé světové války.

13.04.2015


Praha, 10. dubna 2015 - Novou výzvu číslo 56 zaměřenou na rozvoj čtenářství a čtenářské gramotnosti, výuku cizích jazyků a podporu výuky matematiky, přírodovědných a technických oborů vyhlašuje Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK). Výzva je určená všem základním a středním školám mimo hlavní město Prahu.

Celková alokace na výzvu představuje 800 milionů korun s možností navýšení. Uspokojena by tak měla být většina škol, která podá projektovou žádost. Školy mohou žádat o dotaci na jeden projekt v rozmezí od 200 tisíc do 1 milionu korun. Finanční prostředky jim budou poskytnuty prostřednictvím ex ante (předběžné) platby ve 100% výši schváleného...

Foto: Úspěšné strakonické studenty přijal v pátek 10. dubna krajský radní Tomeš Vytiska. (196.13 KB) 13.04.2015

Pátek 20. března 2015 byl pro studenty VOŠ, SPŠ a SOŠ řemesel a služeb Strakonice velice úspěšný. Studenti oboru Strojírenství - počítačová grafika a CNC technika se zúčastnili dvou soutěží, na kterých hájili dobrou pověst své školy. Vít Horáček a Michal Kohout ze čtvrtého ročníku se zúčastnili celorepublikové soutěže Autodesk Academia Design v Plzni. Ve velmi silné konkurenci získal Víťa Horáček 1. místo v kategorii 2D kreslení v AutoCADu. Po loňském vítězství v obdobné republikové soutěži v Hradci Králové si upevnil pozici nejlepšího „autocaďáka" v ČR. V kategorii 3D modelování v Inventoru obsadil Michal Kohout pěkné 11. místo. Tato umístění mezi nejlepšími...

Foto: U nás v kraji. (398.47 KB) 13.04.2015

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

9.04.2015


IV. Krajská konference primární prevence rizikového chování, tentokrát nazvaná „PREVENCE NA ŠKOLÁCH, KTERÁ MÁ SMYSL", se uskuteční ve středu 22. dubna 2015 v Kruhovém sálu Zastupitelstva v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje.

Konference je především určena pro vedoucí pracovníky základních, středních i vysokých škol. „Tedy pro ředitele a jejich zástupce, zástupce fakult, školní metodiky prevence, školní psychology, pracovníky pedagogických poraden ale i další pracovníky, kteří mají o tuto problematiku zájem", upřesnila Pavlína Čalounová, krajská koordinátorka rizikového chování Krajského úřadu Jihočeského kraje.

Součástí programu...

« Předchozí        Aktuální stránka: 136/551        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku