31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: U nás v kraji 13.2.2015. (334.22 KB) 17.02.2015

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

Foto: V Kunžaku na Jidřichohradecku funguje od středy 11. února 2015 nová výjezdová základna ZZS JčK. (143.30 KB) 13.02.2015


Posílit současný počet posádek Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje (ZZS JčK) na Jindřichohradecku a zároveň významně přispět k zajištění lepší časové dostupnosti přednemocniční neodkladné péče v této oblasti. To byl hlavní důvod pro vybudování nové výjezdové základny ZZS JčK v Kunžaku, která začala oficiálně fungovat ve středu 11. února 2015.

Vybudování základny si vyžádalo náklady ve výši 5,6 milionu korun. Prostory poskytují dostatečné zázemí pro posádku i sanitní vozidlo. „Tato výjezdová základna nám pokrývá poslední slepé místo v tomto východním cípu našeho kraje, z čehož mám upřímnou radost," uvedla první náměstkyně hejtmana Ivana Stráská....

Foto: Setkání hejtmana s rakouským velvyslancem v ČR Ferdinandem Trauttmansdorffem. (154.91 KB) 13.02.2015

Zprostředkování setkávání českých a rakouských hejtmanů za účasti ministrů resortů, kterých by se jednání týkala s tím, že v případě jižních Čech by hlavním tématem určitě bylo dopravní propojení z ČR do Rakouska. To bylo prvním bodem jednání mezi hejtmanem Jiřím Zimolou a rakouským velvyslancem v ČR Ferdinandem Trauttmansdorffem, které se uskutečnilo na krajském úřadě v pondělí 9. února 2015.

„S povděkem kvituji vstřícnost pana velvyslance podat nám pomocnou ruku při řešení problémů, které jsme dnes společně projednali, a které nás Jihočechy pálí," uvedl Zimola.

Zimola dále hovořil s...

13.02.2015


Lékaři českobudějovické nemocnice získali jako vůbec první na světě nový sériově vyrobený přístroj k endoskopickému odstraňování močových kamenů. Chirurgická léčba novou supermoderní „drtičkou" konkrementů Olympus ShockPulse - SE je velmi účinná, významně zkracuje čas zákroku a je maximálně šetrná k organismu pacienta.

„Tento přístroj s výrobním číslem šest již není prototypem, ale vůbec první sériově dodaný přístroj tohoto druhu na světě. Používá se při perkutánních operacích ledvin, tedy zákrocích, kdy se odstraňují močové kameny z dutého systému ledviny nově vytvořeným traktem z povrchu tělo pacienta. Tento výkon je určen především pro pacienty s...

Foto: Hejtman Jiří Zimola předává manželům Aleně a Petrovi Holušovým zlatý přívěsek pro jejich syna Vojtu. (177.46 KB) 13.02.2015


Zlatý přívěsek se jménem Vojtěch, nápisem 1. občánek Jihočeského kraje a kočárek s letopočtem 2015 na lícové straně a hodiny ukazující pět minut po půlnoci, kdy chlapeček přišel na svět a datum 1. 1. 2015 na straně rubové, předal hejtman Jiří Zimola malému Vojtovi Holušovi.

Dárek pro svého syna od něj ve čtvrtek 12. února 2015 na Městském úřadě v Sezimově Ústí převzala maminka Alena Holušová a otec Petr Holuša.

„Stejně jako každému prvorozenému Jihočechovi jsem popřál Vojtíškovi hodně štěstí a zdraví, aby se mu na tomto světě líbilo a rodičům hodně trpělivosti při jeho výchově. Ve svých rodičích, kteří jsou velmi sympatičtí lidé, má už nyní ten nejlepší...

Foto: Středoškoláci se potřetí utkali o Pohár Ekonomické fakulty. (214.62 KB) 13.02.2015


Ve čtvrtek 12. února bojovali středoškolští studenti již potřetí o Pohár Ekonomické fakulty ve volejbalovém turnaji smíšených družstev. Vítězem letošního ročníku se stala Obchodní akademie, Husova 1 z Českých Budějovic. Úspěšným sportovcům předala ceny druhá vicemiss Jihočeské univerzity, studentka Ekonomické fakulty Andrea Vachalíková.

O tradiční sportovní událost byl v řadách středních škol opět zájem. O Pohár Ekonomické fakulty se v letošním roce utkalo celkem sedm škol z Jihočeského kraje a také jedna škola z kraje Plzeňského. „Naším cílem je především představit budoucím zájemcům o vysokoškolské studium naši fakultu také v jiném světle a v uvolněnější...

Foto: Jednání Komise Asociace krajů ČR pro dopravu se v hotelu Zvon v Českých Budějovicích. (183.88 KB) 13.02.2015

Dostavba dálnice D3, IV. železničního koridoru, převod majetku Českých drah či zanádražní komunikace v Českých Budějovicích jsou mimo jiné tématy zasedání Komise Asociace krajů České republiky pro dopravu. Ta se za účasti představitelů Jihočeského kraje sešla po pěti letech na jihu Čech, konkrétně ve dnech 12. a 13. února v Českých Budějovicích.

„Jsme velice rádi, že u nás můžeme hostit tuto významnou akci, na které můžeme otevřít témata, která nás Jihočechy nejvíce pálí a popohnat je kupředu, byť se komise zabývá dopravou v rámci celé republiky, " uvedl krajský radní pro dopravu Antonín Krák.

Stěžejní diskuse se točí například o financování rekonstrukcí...

10.02.2015

Hudba v knihovně

Groovin' High, jazzový koncert - 13.2. 2015, 19:00 Lidická 1 - audiosál
Druhým koncertem pokračuje v Jihočeské vědecké knihovně v Českých Budějovicích hudební cyklus, ve kterém se veřejnosti představují mladí českobudějovičtí hudebníci. Tentokrát to budou mladí muzikanti ze skupiny Groovin' High, kteří mají rádi tečkovaný rytmus a praskání starých vinylových desek. V jejich repertoáru se objevují jazzové a swingové skladby starých mistrů jako jsou Benny Goodman, Django Reinhardt nebo Glenn Miller, mnohdy naplněné modernějším duchem. Vstup na akci je zdarma a není podmíněn členstvím v knihovně.

V dalších měsících se představí tito...

Foto: U nás v kraji 6.2.2015 (139.30 KB) 10.02.2015

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

« Předchozí        Aktuální stránka: 146/555        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku