31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Europe Direct (73.45 KB) 19.11.2014

Pro všechny milovníky Itálie připravilo informační středisko EU Europe Direct další hudebně-literární večer, který bude reprezentovat zemi, jenž současně předsedá Radě Evropské unie. Během tohoto večera bude Itálie představena z několika kulturních pohledů. Účastníci budou mít příležitost vyslechnout si italské humoristické povídky, zaposlouchat se do italské hudby a dokonce i ochutnat typické italské speciality.

Hlavním programem večera je předčítání oblíbeného italského autora Stefana Benniho. Tento autor dokázal ve svém díle vystihnout nenapodobitelnou atmosféru italského baru s jeho typickými postavami, jejich zvyky a zlozvyky. Jazyk povídek je hovorový a tudíž blízký...

Foto: Temelínský kvíz. (442.67 KB) 19.11.2014

Celkem 105 tisíc korun si ve středu z Jaderné elektrárny Temelín odvezli studenti šesti jihočeských gymnázií, jejichž dvoučlenné týmy nejlépe uspěly v letošním v pořadí již čtvrtém ročníku soutěže „Temelínský kvíz - aneb Co vědí studenti jihočeských gymnázií o energetice". Peníze využijí dnešní třeťáci či septimáni na své maturitní plesy v roce 2016.

Osmadvacet studentů ze čtrnácti jihočeských gymnázií změřilo své síly ve čtyřech disciplínách. Všichni museli prokázat své teoretické znalosti, fyzickou kondici a i psychickou odolnost. Vlastnosti, které musejí splňovat operátoři temelínských bloků. I z tohoto důvodů byl členem hodnotící poroty vedoucí reaktorového...

14.11.2014

O pouhých 12 procent méně vlaků mohou využívat cestující od roku 2009 na jihočeských železnicích. Uvedené spoje navíc suplují autobusy. Hejtman Jiří Zimola tak vyvrací neustále se opakující zprávy některých kritiků, že kraj likviduje osobní veřejnou dopravu a v této souvislosti zrušil polovinu vlakových spojů.

„Již poněkolikáté jsem na internetové diskuzi v Deníku dočetl, že kraj doslova plundruje veřejnou dopravu a tím jde proti zájmům občanů, kteří ji využívají při cestách do zaměstnání, škol či k lékaři. Výsledkem toho má být skutečnost, že počet přepravených osob klesl na poslední příčku v republice. To je, samozřejmě, holý nesmysl. V počtu přepravených osob ve...

Foto: Výstava v JVK. (66.00 KB) 14.11.2014

Jihočeská vědecká knihovna zve všechny milovníky knih na výstavu Jihočeské bibliofilské tisky a bibliofil J. Váchal, která je od 10.11. do 29.11.2014 instalována ve II. patře Jihočeské vědecké knihovny na Lidické1.

Otevřeno je ve všední den od 8:30 do 18:00 hodin.

O víkendu od 9:00 do 12:00 hodin.

 

Více informací naleznete na webových stránkách Jihočeské vědecké knihovny:

www.cbvk.cz

 

Foto: Studenti z veteriny z Českých Budějovic opět uspěli v soutěžním klání. (143.87 KB) 14.11.2014

Studenti oboru Veterinářství SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnické a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky z Českých Budějovic se ve dnech 10. - 12. 11. 2014 účastnili mezinárodní soutěže „Cena ústředního ředitele Státní veterinární správy". Soutěž se konala v Praze v Lysolajích a studenti SOŠ obsadili první místo.

Soutěže se účastnilo 8 veterinárních škol, 6 bylo z České republiky a 2 ze Slovenska. Každou školu reprezentuje vždy jedno čtyřčlenné družstvo. To naše tvořili studenti 4. ročníků: Adéla Čurdová, Kateřina Hronková, Andrea Nesnídalová a Lukáš Pinc.

Práce soutěžících v několika soutěžních disciplínách hodnotila pětičlenná porota....

Foto: U nás v kraji 7.11.2014 (398.47 KB) 13.11.2014

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

12.11.2014


9-8-5 : 1. Ne, není to matematická rovnice, ani Vás nezkouším z počtů. Je to statistika výměn na postech ministra dopravy, generálních ředitelů Ředitelství silnic a dálnic a ředitelů Českých drah za posledních šest let, tedy od doby, kdy jsem byl na podzim 2008 zvolen hejtmanem Jihočeského kraje. Za tu dobu se vystřídalo již devět ministrů dopravy, osm generálních ředitelů Ředitelství silnic a dálnic a po pondělku i pět generálních ředitelů Českých drah.

Nehodnotím, v kterých případech odvolání a výměny byly oprávněné. Rád bych jen upozornil na tuto doslova strašlivou statistiku v oblasti dopravy, která destabilizuje celý systém a neprospívá nikomu a ničemu. A...

12.11.2014


Moderní těžební stroje využívají ve školním roce 2014 až 2015 na Střední lesnické škole i na Vyšší odborné škole lesnické V Písku. Jejich předání se uskutečnilo letos v létě.

Zástupci dodavatelů Ing. T. Kuchta (Lesnická obchodní, s.r.o.) a Ing. P.Veselý (Agrozet České Budějovice, a.s.) představili přítomným hostům a zástupcům školy nejmodernější technologická zařízení a pomůcky, které se dnes v lesnické praxi běžně používají, a které byly díky podpoře ROP NUTSII Jihozápad pořízeny pro výuku.

Na Krajské školní hospodářství - středisko polesí Hůrky byl tak umístěn harvestor, vyvážecí souprava a kolový traktor pro přibližování dříví v probírkových...

Foto: Vítězové přebírají ceny z rukou vedoucího kanceláře ředitele Krajské úřadu Jihočeského kraje Aleše Mika. (134.78 KB) 10.11.2014

KRAjská Síť Environmentálních Center (Krasec) a Jihočeský kraj vyhlásily v pondělí 3. listopadu výsledky 4. ročníku soutěže projektů s přínosem pro ochranu životního prostředí „Jihočeská ratolest".

Do letošního ročníku Jihočeské ratolesti mohli soutěžící přihlašovat své projekty do jedné že čtyř kategorií. Přihlásilo se jich nejvíce v čtyřleté historii soutěže. Mezi obcemi, svazy obcí a mikroregiony zvítězilo město Tábor s originálním odpadovým projektem „Podpora třídění odpadů v Táboře", které v rámci environmentální osvěty dětí i široké veřejnosti připravilo naučnou recyklační stezku odpadů a rozšířenou verzi pexesa, tj. pexetrio.

Vítězství v...

« Předchozí        Aktuální stránka: 146/546        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku