Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

23.05.2014

Dle sdělení MPSV ČR se budou Výkazy sociálních služeb (za rok 2013) podávat prostřednictvím aplikace OKslužby - poskytovatel. Systém není prozatím funkční a není ani otevřen (není tedy možné se do aplikace přihlásit ani prostřednictvím „starých" hesel). Otevření systému se předpokládá v průběhu měsíce června. Počítá se s tím, že bude třeba poskytovatelům sociálních služeb zabezpečit dostatek času pro samotné zpracování a podání výkazu.

Informace o vydávání přístupových údajů včetně hesel budou zveřejněny na Integrovaném portálu MPSV: https://portal.mpsv.cz/soc/ssl/poskyt. Najdete zde obecné informace o...

Foto: Hejtman Jiří Zimola s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou na tiskové konferenci na Krajském úřadě Jihočeského kraje. (459.25 KB) 22.05.2014

Navýšení kapacity Rožmberka, jako ještě lepší ochrana před povodněmi. Prodej Budějovické Budvaru, společná podpora regionálních potravin či kontaminace divokých prasat radionuklidy v důsledku havárie jaderné elektrárny Černobyl. To byla mimo jiné témata, o kterých spolu v Českých Budějovicích ve čtvrtek 22. května 2014 diskutovali hejtman Jiří Zimola a ministr zemědělství Marian Jurečka.

„Zhruba za týden to bude rok od ničivých povodní, které jih Čech zasáhly. Proto byla jedním z témat našeho setkání protipovodňová opatření, která jsou z části též v kompetenci ministerstva zemědělství. Bavili jsme se o novele zákonů, která by mohla v budoucnu zabránit dalším škodám i...

Foto: Adventure golf s Jihočeským krajem. (97.39 KB) 22.05.2014

V sobotu 24. května 2014 se od 12 do 15 hodin v Hluboké nad Vltavou koná Adventure golf s Jihočeským krajem o ceny. Vyhrát můžete hole nordic walking, sportovní tašku, trička, sadu na opravu kola či sluchátka. Turnaj je rozdělen na dvě kategorie a to do 15 a nad 15 let. Startovné činí 80 korun a ceny pro vítěze věnoval Jihočeský kraj.

 

Akci, která je součástí projektu Jižní Čechy aktivní, spolupořádá Jihočeský kraj a Sportovně relaxační areál Hluboká nad Vltavou.

Foto: Diskusní pořad Kulatý stůl hejtmana Jiřího Zimoly. (239.66 KB) 22.05.2014

Diskusní pořad „Kulatý stůl hejtmana Jiřího Zimoly" na téma Šumavský národní park (NPŠ). Diskuse se točila kolem aktuálních otázek národního parku - zákon o NPŠ, Plán péče v NPŠ či připravované rozvojové projekty a kromě hejtmana se jí zúčastnili bývalý ředitel Správy NPŠ Jiří Mánek, současný pověřený ředitel Správy NPŠ Pavel Hubený, starosta obce Modrava a předseda Svazu obcí NPŠ Antonín Schubert, senátor Pavel Eybert a zástupce Hnutí DUHA Jaromír Bláha.