Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Nejlepší „České ručičky\ 6.05.2014

Ve dnech 24. -25. dubna 2014 proběhlo „dřevorubecké klání" v Křivoklátě-Písky a tato tradiční mezinárodní soutěžní přehlídka žáků v práci s motorovou pilou byla velkým úspěchem pro Vyšší odbornou školu lesnickou a Střední lesnickou školu Bedřicha Schwarzenberga v Písku.

Pod vedením mistra odborného výcviku Ing. Jana Homoly a pedagogů Milana Bošky a Václava Kotlína se žáci Martin Švec a Miroslav Kryzan skvěle vypořádali se všemi záludnostmi jednotlivých disciplín mezi které patřil kombinovaný řez, výměna řetězu, přesný řez, odvětvování a kácení.

Vítězem soutěže odborných dovedností Dřevorubecký junior 2014 -kategorie jednotlivci se stal žák 3. ročníku oboru...

Foto: Lipnožurnál. (259.75 KB) 5.05.2014

První Lipnožurnál nabídne užitečné informace pro rybáře. Dozvíte se, proč obyvatelé Frymburku mají rádi Martu. Kamera také sledovala děti při závodech na jachtách. Převor cisterciáckého kláštera pozve diváky opět ke shlédnutí Závišova kříže ve Vyšším Brodě.

Autor videa: Cestykrajem TV

www.cestykrajem.cz

 

 

...

Foto: Úspěch volejbalového družstva chlapců na Mezinárodní soutěži ISIF. (193.02 KB) 5.05.2014

Ve dnech 9. 4. až 17. 4. 2014 se uskutečnilo volejbalové mistrovství světa středních škol v Portugalsku. Mistrovství se odehrávalo ve městě Espinho a Santa Maria da Feira. Studenti SŠ a VOŠ cestovního ruchu
v Českých Budějovicích na něm obsadili 16. místo z celkem 29 družstev. Šestnácté místo mezi středními školami na celém světě je bezesporu úspěch, zejména s ohledem na fakt, že studenti nepocházeli ze sportovně zaměřené střední školy.

V prvních zápasech tým nejprve prohrál s Francii, ale následně postoupil ze základní skupiny v zápase proti Holanďanům. V dalších zápasech porazil týmy Číny,...

Foto: Oslavy osvobození 2014. (100.49 KB) 30.04.2014

Obec Kvilda a klub 4. obrněné divize Plzeň, pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly ve spolupráci s městy Český Krumlov, Horní Planá a obcemi Stožec, Strážný a Modrava, pořádají oslavy u příležitosti 69. výročí osvobození jihozápadních Čech a ukončení 2. světové války.

Oslavy jsou pořádány v jednotlivých městech a obcích od 3. do 10. května. Na programu jsou prohlídky vojenské techniky, přednášky i bojové ukázky a mnoho dalšího. Ve čtvrtek 8. května od 15. hodin se v Kvildě uskuteční pietní akt u pomníku "Neznámého vojína" v centru obce.

Program:

sobota 3....

30.04.2014

Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením dne 29.4.20014 organizovalo již desátou jubilejní Abilympiádu.

Abilympiáda je soutěž pracovních schopností a dovedností určená pro osoby se zdravotním postižením, kteří si mohou navzájem porovnávat své dovednosti , na základě výsledků své práce získávají sebevědomí a víru ve své dovednosti, což jim může napomoci ke svému prosazení a uplatnění na trhu práce.

Celoročně se připravují v nejrůznějších oborech, jako je např. aranžování květin,studená kuchyně, zdobení dortů, taneční a hudební dovednosti práce s papírem, textilem, ruční práce, práce se dřevem.
Letošní soutěže se účastnilo 42 soutěžících, kteří předvedli...

Foto: ZUŠ Dačice na mezinárodním festivalu SLOVAKIA CANTAT 2014. (243.83 KB) 30.04.2014

Jihočeský kraj poskytl příspěvek na reprezentaci kraje dětskému pěveckému sboru při ZUŠ Dačice na jeho cestu na mezinárodní festival SLOVAKIA CANTAT 2014 v Bratislavě.

Ve dnech 24. - 27. dubna 2014 se konal již 8. ročník tohoto festivalu, který pořádá agentura Bratislava Music Agency. Celkem se zúčastnilo 24 sborů z 9 států Evropy a Asie (Dánsko, Česká republika, Polsko, Rakousko, Rusko, Slovinsko, Srbská republika, Švédsko a Turecko). Letošní ročník soutěže navštívily dva dačické dětské sbory základní umělecké školy: Kvítek (sbormistr Vítězslav Hergesel) a Komorní sbor Kvítek (sbormistryně Anežka Hergeselová). Sbory na klavír doprovodila Vendula Kaluzsná.

...

Foto: VIDEO / U nás v kraji - 25. 4. 2014. (371.04 KB) 30.04.2014

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

 

 

 

 

...

30.04.2014

Zastupitelstvo Jihočeského kraje schválilo na svém zasedání dne 24. 4. 2014 rozdělení dotací v rámci Programu obnovy venkova Jihočeského kraje v roce 2014, na který je v letošním roce vyčleněno v rozpočtu Jihočeského kraje rekordních 94 mil. Kč.

Konkrétní výši schválených dotací jednotlivým žadatelům a bližší informace k čerpání a vyúčtování dotací jsou dostupné na stránkách Jihočeského kraje v sekci: Granty, Fondy EU- schválené granty a příspěvky, na stránkách Programu obnovy venkova Jihočeského kraje a dále budou...

Foto: České dráhy převzaly všechny RegioPantery v Jihočeském kraji. (143.84 KB) 29.04.2014


Celkem čtyři moderní železniční vozidla, elektrické jednotky RegioPanter, nasazují do provozu České dráhy v Jihočeském kraji. První nízkopodlažní elektrická jednotka řady 650 začala cestujícím vozit na podzim 2012. Všechna čtyři objednaná vozidla má dopravce k dispozici od února 2014 a České dráhy je postupně nasazovaly do provozu.

„Moderní jednotky nahrazují běžné vagony, cestující si změnu pochvalují. Nová vozidla jim nabízejí komfort srovnatelný s dálkovými vlaky, zejména vítají bezbariérovost vlaku, pohodlné sedačky, dostatečný prostor po kočárky, kola, audiovizuální informační systém, v...

« Předchozí        Aktuální stránka: 149/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku