Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto aktualita (118.57 KB) 6.06.2018

Ve dnech 30. 5. – 3. 6. se uskutečnil v italském městě Giulianova XIX. ročník mezinárodního hudebního festivalu dechových orchestrů a mažoretek. Celkem se jej zúčastnilo 15 orchestrů z celého světa. Českou republiku reprezentoval Dechový orchestr ZUŠ Vimperk. Dalšími účastníky této přehlídky celosvětových hudebních kultur byly orchestry z Mexika, Kostariky, Salvadoru, Itálie, Velké Británie, Belgie, Švédska, Maďarska, Chorvatska a Polska.

Dechový orchestr ZUŠ Vimperk se představil na...

Hejtmanka Ivana Stráská a premiér Andrej Babiš během tiskové konference (137.23 KB) 5.06.2018

Jihočeský kraj přijal návštěvu Vlády České republiky v demisi. Hlavním tématem pracovního setkání ministrů v čele s premiérem Andrejem Babišem a krajských radních v čele s hejtmankou Ivanou Stráskou byl rozvoj dopravní infrastruktury, ale také zdravotnictví, místní rozvoj či otáčivé hlediště v Českém Krumlově.

Obě delegace se ráno sešly na rozestavěném úseku dálnice D3 Ševětín – Borek, který je budován současně s úsekem...

Foto aktualita (68.05 KB) 1.06.2018

 V třeboňském Divadle J. K. Tyla ukončilo dvouleté studium Akademie Umění a kultury sedm desítek studentů.  Slavnostní promoce se uskutečnila v rámci projektu Vzdělávání III. věku při Základní umělecké škole v Třeboni pro posluchače hudebního, výtvarného, tanečního a literárně dramatickém oboru.

Absolventské diplomy převzali z rukou patronů projektu starostky Třeboně Terezie Jenisové a místostarosty Josefa Pindrocha, místostarosty Suchdola nad Lužnicí Jana Kroniky a ředitele ZUŠ Třeboň...

Foto aktualita (146.29 KB) 1.06.2018

Dne 28. května 2018 se v prostorách velvyslanectví ČR v Rakousku uskutečnila odborná konference věnovaná spolupráci zdravotnických záchranných služeb (ZZS) ČR a Rakouska. Jednalo se o projekt ekonomické diplomacie organizovaný Obchodně-ekonomickým úsekem Velvyslanectví za finanční podpory Ministerstva zdravotnictví a Ministerstva obrany ČR. Jeho cílem bylo přiblížit české i rakouské veřejnosti tuto unikátní přeshraniční spolupráci, kvalitu českých ZZS a představit výrobce jejich vybavení. Akce se...

Fotografie z představení (73.09 KB) 31.05.2018

Dnešní mladá generace se umí kreativně vyjádřit. Ukázali to studenti Střední pedagogické školy v Prachaticích zřizované Jihočeským krajem. V rámci dvojjazyčného divadelního představení „Papír a Štift", představilo celkem 17 mladých lidí z Čech a Bavorska 40 minutovou hru plnou zvratů, emocí a pompézního závěru, ve kterém papír a tužka rozhodně nestály ve stínu moderní techniky v našem globalizovaném světě. Představení bylo...

ČB založené Přemyslem Otakarem II. - zdroj www.c-budejovice.cz (57.47 KB) 29.05.2018

Dvoudenní slavnostní setkání a vědecká konference Přemyslovských měst se uskuteční v pátek 1. a v sobotu 2. června v Praze. Zahájení je na programu od 10 hodin v Arcibiskupském paláci v sále kardinála Josefa Berana.
„Akce se koná u příležitosti 100. výročí vzniku našeho samostatného státu.“ říká její hlavní organizátor a koordinátor Jiří Reiniš ze Studia JR s.r.o.

Kdo ještě se na organizaci kromě vás podílel a jak vůbec tato...

Foto aktualita (9.79 KB) 28.05.2018

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením. 

...
Foto aktualita (58.08 KB) 28.05.2018

V pátek 25. května 2018 se v rámci „Dne s armádou“ uskutečnil na Výstavišti v Českých Budějovicích již třetí ročník branné soutěže družstev – žáků 2. stupně základních škol. Významnou změnou oproti předcházejícím ročníkům byl postupový charakter této soutěže, kdy se do krajského kola probojovali vítězové oblastních kol organizovaných obcemi s rozšířenou působností. 

Další novinkou při organizaci krajského kola byla...

Hejtmanka Ivana Stráská u památníku Edvarda Beneše v Sezimově Ústí (51.42 KB) 28.05.2018

Edvard Beneš je jedním ze zakladatelů našeho státu, bez kterého by nevzniklo samostatné Československo, respektive posléze ani Česká republika.

Hejtmanka Ivana Stráská to uvedla během pietního aktu u příležitosti 134. výročí narození našeho druhého prezidenta, který se odehrál v pondělí v Sezimově Ústí.

Nicméně ihned dodala, že se jedná o postavu zároveň velmi tragickou. „V éře, kdy byl hlavou státu, se musel popasovat se dvěma tragickými okamžiky našich...

« Předchozí        Aktuální stránka: 15/534        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku