Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

3.06.2014


České nemocnice hlásí za loňský rok v důsledku restriktivní úhradové vyhlášky bývalého ministra zdravotnictví Leoše Hegera dvoumiliardové ztráty. Všech osm nemocnic stoprocentně vlastněných Jihočeským krajem přesto hospodařilo loni beze ztrát a účetnictví roku 2013 uzavřelo s mírným ziskem. Při souhrnném obratu 6,369 miliardy korun dosáhla tato regionální zdravotnická zařízení celkového zisku 37,006 miliónu korun po zdanění. Zisk nemocnice reinvestují do svého dalšího rozvoje.

„Kvůli škrtům v úhradové vyhlášce ministerstva zdravotnictví přišly loni jihočeské nemocnice na platbách od zdravotních pojišťoven meziročně o celkem 314 miliónů korun. Tuto ztrátu se...

Foto: Hejtman Zimola se setkal s poslanci a členy Jihočeské hospodářské komory. (209.05 KB) 3.06.2014

Setkání členů Jihočeské hospodářské komory a poslanců zvolených za Jihočeský kraj se v pondělí 2. června 2014 zúčastnil i hejtman Jiří Zimola. Akce se konala v sále zastupitelstva v budově krajského úřadu. Zúčastnění diskutovali mimo jiné nad tématy jako dostavba dálnice D3 a rychlostní komunikace R4 či o podpoře regionálního školství se zaměřením na technické a řemeslné vzdělávání.

Foto: U nás v kraji. (334.22 KB) 2.06.2014

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.