Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

9.06.2014

Letošní 9. ročník Duhového divadla se uskutečnil 6. 6. - 7. 6. 2014 v Písku. Na letošní přehlídku přijelo rekordních 333 účinkujících! Akci pořádala waldorfská Základní škola Svobodná Písek a W sdružení Písek. Divácký zájem byl veliký. Přehlídku navštívilo cca 800 diváků. Pro všechny bylo vstupné zdarma.

Přehlídku již tradičně zahájila hostitelská ZŠ Svobodná. Letos potěšila málo známou historickou veselohru od V. Sardou z doby napoleonské Francie Madam Sans - Gêne. Výkony dětí byly obdivuhodné. Hrály s nadšením a zvládly obsáhnout celý prostor velkého divadla a nadchnout diváky.

Jedním z...

Foto: Neziskovka roku 2014. (60.46 KB) 9.06.2014

Nadace rozvoje občanské společnosti vyhlásila druhý ročník ocenění pro nestátní neziskové organizace. Ocenění umožňuje přihlášeným efektivně vyhodnotit řízení své činnosti a získat inspiraci ke zlepšení. Titul Neziskovka roku 2014 získají nejlépe vedené organizace ve třech kategoriích podle velikosti a ve čtvrté, kterou je Cena veřejnosti. Vítězové získají finanční příspěvek a nabídky vzdělávacích kurzů.

Uzávěrka přihlášek je 14. července.

Více informací najdete v odkazech níže, resp. na www.neziskovkaroku.cz.

6.06.2014

Panel NNO je sdružení nestátních neziskových organizací umožňující jejich koordinaci při poskytování sil a prostředků v případě krizových situací. Aktivace Panelu je zajištěna krizovým štábem Jihočeského kraje při vyhlášení krizového stavu. Organizace sdružené v PANELu se podílí na pomoci při odstraňování následků mimořádných událostí, jako jsou např. povodně.

Organizacemi sdruženými v PANELu jsou:

Český červený kříž České Budějovice, Diakonie Československé církve evangelické, Diecézní charita České Budějovice, Krajské sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Občasnké sdružení ADRA...

5.06.2014

Českobudějovická ortopedie začala jako první v České republice používat úplně novou vyšetřovací metodu, která je jednak mimořádně šetrná a citlivá k pacientovi a současně lékařům pomáhá rychle odhalit možné komplikace po operacích totálních náhrad kloubů. Lékaři tak mohou včas zareagovat a okamžitě zahájit postupy, které problémy, například infekce endoprotézy, správně začnou řešit. Pro člověka s novým umělým kloubem to znamená maximální snížení rizika nepřesné diagnózy.

„Jde o světovou novinku, kterou zatím prezentovala jen dvě odborná pracoviště na světě, Endo - Klinik z německého Hamburku a univerzita v americké Filadelfii, jako diagnostickou metodu včasného...

Foto: Již po páté mají žáci středních škol možnost utkat se v prezentačních dovednostech. (152.55 KB) 5.06.2014

Soutěž, kterou pořádá Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9, je určena žákům středních škol s obory zaměřenými na cestovní ruch, hotelnictví a gastronomii a skýtá jedinečnou příležitost žákům zdokonalit se ve svých odborných znalostech, ale i komunikačních dovednostech. Svým rozměrem se řadí k největším soutěžím tohoto typu v celé České republice, v Jihočeském kraji je pak soutěží zcela unikátní. Výjimečné postavení zaujímá i při propagaci regionálního cestovního ruchu, neboť umístěním v samotné metropoli jižních Čech, Českých Budějovicích, a bohatým doprovodným programem zaměřeným na poznávání jihočeského regionu podněcuje návštěvníky z celé České republiky i...

Foto: ST Racing Team ze střední školy ze Strakonic je mistrem České Republiky. (166.04 KB) 5.06.2014


Formule 1 ve školách je jedinečnou, celosvětově vzdělávací soutěží, která je určena pro týmy studentů středních škol ve věku 15 až 19 let. Úkolem studentů je navrhnout, zkonstruovat, otestovat, vyrobit a nakonec závodit s vlastním modelem formule 1, který je poháněn CO2 bombičkou. Studenti se učí používat výpočetní techniku v konstrukčním a technologickém procesu, dále fyziku, aerodynamiku, design, reklamu, grafiku, marketing, finanční strategii, vedení týmu a práci v týmu. To vše se koná v imaginárním, konkurenčním a vzrušujícím prostředí. Během soutěže se studenti učí používat širokou škálu počítačových programů. Na prvním místě je CAD software, pomocí kterého tvoří...

Foto: Soirée s francouzským šansonem. (49.73 KB) 4.06.2014

Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích uvede ve čtvrtek 12. června živé provedení písní Jacquesa Brela, Serge Gainsbourga, Georgese Brassense a dalších. Zpěv a průvodní slovo Jan Nepomuk Piskač. O hudební doprovod na klavír a keltskou harfu se postará Alena Pekařová.

Představení začne v 19.00 hodin v budově JVK na Lidické.


Tento pořad je spolufinancován Grantovým programem Jihočeského kraje „Podpora kultury".

 

Foto: Benefiční koncert. (122.35 KB) 4.06.2014


Ve čtvrtek 5. června 2014 se od 14 hodin na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích koná charitativní koncert k Celosvětovému a Národnímu dni roztroušené sklerózy pořádaný Unií ROSKA České Budějovice. Na koncertě vystoupí Beatles Revival (Pop Stars) a připraven je celodenní doprovodný program.

Unie Roska je nestátní nezisková organizace sdružující občany nemocné roztroušenou sklerózou po stránce zdravotní, sociální i společenské.

Foto: Tisková konference, na které představil hejtman Zimola Protipovodňový manuál (200.46 KB) 4.06.2014


Omezit stavební činnost v záplavových územích, vlastníkům vodních děl jasně stanovit pravidla, aby se nestávalo, že budou držet hladiny rybníků a jiných vodních ploch na nejhornější hranici či usnadnit výstavbu suchých poldrů, které by byly schopné pojmout vodu z rozlitých koryt řek. To jsou jedny z návrhů preventivních opatření, která obsahuje tzv. Protipovodňový manuál.

Tuto publikaci si nechal vypracovat Jihočeský kraj a hejtman Jiří Zimola ji představil novinářům na tiskové konferenci v úterý 3. června 2014, tedy přesně u příležitosti uplynutí jednoho roku od začátku loňských záplav. Společně s ním na toto téma diskutovali s novináři i ředitel Hasičského...

« Předchozí        Aktuální stránka: 157/537        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku