Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: ZUŠ Dačice na mezinárodním festivalu SLOVAKIA CANTAT 2014. (243.83 KB) 30.04.2014

Jihočeský kraj poskytl příspěvek na reprezentaci kraje dětskému pěveckému sboru při ZUŠ Dačice na jeho cestu na mezinárodní festival SLOVAKIA CANTAT 2014 v Bratislavě.

Ve dnech 24. - 27. dubna 2014 se konal již 8. ročník tohoto festivalu, který pořádá agentura Bratislava Music Agency. Celkem se zúčastnilo 24 sborů z 9 států Evropy a Asie (Dánsko, Česká republika, Polsko, Rakousko, Rusko, Slovinsko, Srbská republika, Švédsko a Turecko). Letošní ročník soutěže navštívily dva dačické dětské sbory základní umělecké školy: Kvítek (sbormistr Vítězslav Hergesel) a Komorní sbor Kvítek (sbormistryně Anežka Hergeselová). Sbory na klavír doprovodila Vendula Kaluzsná.

...

Foto: Oslavy osvobození 2014. (100.49 KB) 30.04.2014

Obec Kvilda a klub 4. obrněné divize Plzeň, pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly ve spolupráci s městy Český Krumlov, Horní Planá a obcemi Stožec, Strážný a Modrava, pořádají oslavy u příležitosti 69. výročí osvobození jihozápadních Čech a ukončení 2. světové války.

Oslavy jsou pořádány v jednotlivých městech a obcích od 3. do 10. května. Na programu jsou prohlídky vojenské techniky, přednášky i bojové ukázky a mnoho dalšího. Ve čtvrtek 8. května od 15. hodin se v Kvildě uskuteční pietní akt u pomníku "Neznámého vojína" v centru obce.

Program:

sobota 3....

Foto: VIDEO / U nás v kraji - 25. 4. 2014. (371.04 KB) 30.04.2014

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

 

 

 

 

...

30.04.2014

Zastupitelstvo Jihočeského kraje schválilo na svém zasedání dne 24. 4. 2014 rozdělení dotací v rámci Programu obnovy venkova Jihočeského kraje v roce 2014, na který je v letošním roce vyčleněno v rozpočtu Jihočeského kraje rekordních 94 mil. Kč.

Konkrétní výši schválených dotací jednotlivým žadatelům a bližší informace k čerpání a vyúčtování dotací jsou dostupné na stránkách Jihočeského kraje v sekci: Granty, Fondy EU- schválené granty a příspěvky, na stránkách Programu obnovy venkova Jihočeského kraje a dále budou...

30.04.2014

Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením dne 29.4.20014 organizovalo již desátou jubilejní Abilympiádu.

Abilympiáda je soutěž pracovních schopností a dovedností určená pro osoby se zdravotním postižením, kteří si mohou navzájem porovnávat své dovednosti , na základě výsledků své práce získávají sebevědomí a víru ve své dovednosti, což jim může napomoci ke svému prosazení a uplatnění na trhu práce.

Celoročně se připravují v nejrůznějších oborech, jako je např. aranžování květin,studená kuchyně, zdobení dortů, taneční a hudební dovednosti práce s papírem, textilem, ruční práce, práce se dřevem.
Letošní soutěže se účastnilo 42 soutěžících, kteří předvedli...

29.04.2014


Již pošesté se sešli pracovnice a pracovníci sociálně-právní ochrany dětí z Jihočeského kraje v Černé v Pošumaví, aby se zúčastnili semináře na téma „Předním hlediskem sociálně-právní ochrany je zájem a blaho dítěte". Seminář v minulém týdnu (24. - 25. 4. 2014) uspořádalo pod záštitou náměstkyně hejtmana Ivany Stráské oddělení sociálně-právní ochrany dětí, odboru sociálních věcí a zdravotnictví Krajského úřadu Jihočeského kraje. Vzhledem k tomu, že Jihočeský kraj získal finanční podporu z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost na realizaci projektu „Zvýšení efektivity a kvality...

Foto: České dráhy převzaly všechny RegioPantery v Jihočeském kraji. (143.84 KB) 29.04.2014


Celkem čtyři moderní železniční vozidla, elektrické jednotky RegioPanter, nasazují do provozu České dráhy v Jihočeském kraji. První nízkopodlažní elektrická jednotka řady 650 začala cestujícím vozit na podzim 2012. Všechna čtyři objednaná vozidla má dopravce k dispozici od února 2014 a České dráhy je postupně nasazovaly do provozu.

„Moderní jednotky nahrazují běžné vagony, cestující si změnu pochvalují. Nová vozidla jim nabízejí komfort srovnatelný s dálkovými vlaky, zejména vítají bezbariérovost vlaku, pohodlné sedačky, dostatečný prostor po kočárky, kola, audiovizuální informační systém, v...

28.04.2014

Společnou firemní mateřskou školu pro 70 dětí začnou v říjnu letošního roku provozovat Jihočeský kraj s českobudějovickou nemocnicí. Využívat ji budou moci přednostně děti zaměstnanců těchto institucí. V mimořádných případech tam mohou být umístěny ale i jiné děti. Na svém zasedání ve čtvrtek 24. dubna to odsouhlasili krajští zastupitelé.

Sídlem mateřské školy, zřízené coby příspěvková organizace kraje, se stane budova v českobudějovické Preslově ulici, jejímž vlastníkem je nemocnice.

„Reagujeme tím na situaci, kdy je v Českých Budějovicích stálý nedostatek míst pro všechny předškoláky, jejichž rodiče by je chtěli do mateřských škol umístit. Rozhodli jsme se...

25.04.2014

Druhý ročník Týdne uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby se bude konat 17.- 25. května 2014 ve všech regionech České republiky. Od ledna 2014 se zájemci mohou přihlásit na webových stránkách www.amaterskatvorba.cz a zapojit se tak do celostátního projektu na podporu uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby. Již v loňském roce se pilotního ročníku zúčastnily tisíce divadelníků, hudebníků, tanečníků, výtvarníků a literátů z celé České republiky. Akci Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby pořádá Národní a informační středisko pro kulturu (NIPOS) ve dnech 17.- 25. května 2014 ve všech regionech České republiky. Záštity...

« Předchozí        Aktuální stránka: 159/534        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku