Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

16.08.2013

Než se rozpustí, měli by poslanci dát Šumavě zákon

Jakkoliv už poslanci stříhají metr a chystají se na rozpuštění Sněmovny, jeden dobrý skutek by měli na rozloučenou udělat. Schválit zákon o Národním parku Šumava, který už postoupil do druhého čtení. Bylo by velkou chybou ho potopit jen proto, že dny současného parlamentu jsou zjevně sečteny.

Zákon, o jehož potřebě se mluví dvacet let, Šumava nutně potřebuje. Pro největší a místy už notně zdevastované chráněné území v zemi jde o klíčový dokument. Upřesňuje jeho vztah k místním obyvatelům, územnímu rozvoji a obcím a určuje jasná pravidla ochrany přírody. A také usměrňuje využívání parku...

16.08.2013

Peníze půjdou na podporu výuky technických oborů.


Zvýšit kvalitu výuky a rozvinout spolupráci s průmyslovými podniky i základními školami ve svém okolí. To je možnost, kterou dostane 15 vybraných středních a odborných škol i učilišť, mezi které Jihočeský kraj v rámci své pokračující podpory technických oborů rozdělí částku 137 milionů korun. O přidělení uvedené sumy rozhodlo nyní grémium ministerstva školství mládeže a tělovýchovy, čímž vyhovělo žádosti kraje o finanční podporu z evropských fondů, konkrétně z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.
„Školy, které tuto dotaci obdrží, jsme vybírali na základě kritérií, které zohledňovaly...

13.08.2013

Pokud vás zajímá téma cestování a souvisejících služeb, můžete využít možnosti hlasování v anketě TTG Travel Awards. Letos je zde navíc uveřejněna i otázka, která se týká regionů České republiky, což je obzvláště zajímavé zejména pro jižní Čechy, které patří v cestovním ruchu mezi absolutní jedničky.

Hlasovat lze kdykoliv až do 15. září 2013 na awards.ttg.cz, nebo přímo zde .

9.08.2013

Ve dnech 17. - 18. 10. 2013 proběhne v hotelu Vltava v Červené nad Vltavou již tradiční Adiktologická konference Jihočeského kraje. Letos na téma "MIMO STŘED". Konference přinese příspěvky zabývající se vyloučenými lokalitami, menšinami, specifickými cílovými skupinami uživatelů drog. „Sekundárními" tématy klientů adiktologických služeb a dalšími.

Pro aktivní účast na konferenci je nutná registrace včetně anotace příspěvku v termínu do 31.8.2013. Pro pasivní účast platí registrace do 30.9.2013. Přednost mají dříve přihlášení, počet účastníků je omezený

Registrace a informace: ...

9.08.2013


Od 1. července mají všechny kraje možnost vstoupit do další fáze kotlíkových dotací. Krajský úřad Jihočeského kraje provádí k těmto dotacím průzkum zájmu občanů. Pokud máte zájem o výměnu stávajících ručně plněných kotlů na tuhá paliva za nové účinné nízkoemisní tepelné zdroje v nemovitostech užívaných k trvalému bydlení na území Jihočeského kraje, zašlete prosím Vaše jméno a příjmení společně s názvem obce na e-mail:pacakova@kraj-jihocesky.cz nebo kojanova@kraj-jihocesky.cz, případně se obraťte na Váš obecní úřad (nebo obec s rozšířenou působností).

Cílem Společného...

7.08.2013


Informujeme poskytovatele sociálních služeb (dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách), že předpokládaný termín vyhlášení dotačního řízení MPSV 2014 pro oblast sociálních služeb je plánován na říjen 2013.

Dotační řízení bude vyhlašovat MPSV na svých webových stránkách www.mpsv.cz.

Ve druhé polovině září 2013 by měla být na webových stránkách ministerstva zveřejněna aktualizovaná Metodika MPSV pro poskytování dotací ze státního rozpočtu, která bude již zahrnovat mechanismus tzv. vyrovnávacích plateb.

7.08.2013


V Článku „Konec nebezpečí požárů? Starostové kroutí hlavou", Mladá Fronta Dnes Jižní Čechy, středa 7. srpna 2013, se paní redaktorka Ludmila Mlsová zabývá problematikou zrušení období zvýšeného nebezpečí vzniku požárů na území Jihočeského kraje. Toto období vyhlásil hejtman kraje dne 26.7.2013 od 12:00 hodin a zrušil dne 5.8.2013 ve 24:00 hodin. Z uvedeného článku může nabýt čtenář dojmu, že hejtman kraje rozhoduje o tomto bez konzultace s hasiči.

Podle článku 6 odst. 2 Nařízení Jihočeského kraje č. 3/2005 ze dne 3. května 2005, kterým se stanoví podmínky k zabezpečení požární ochrany v době zvýšeného nebezpečí vzniku požáru (dále jen...

Foto: Nemocnice České Budějovice a.s.  (193.90 KB) 6.08.2013


Rizikové těhotenství i komplikovaný poporodní stav ohrožující život dítěte i matky pomůže lékařům lépe zvládat nové Perinatologické centrum v Nemocnici České Budějovice a.s. Jeho stavbu, jako jediný akcionář uvedené společnosti, doporučila 18. července 2013 ke schválení zastupitelstvu Rada Jihočeského kraje. Zastupitelé budou o investici ve výši přibližně 200 milionů korun, kterou bude hradit nemocnice ze svých zdrojů, rozhodovat 19. září. Konkrétní cena bude známa až po uzavření výběrového řízení na dodavatele stavby.

„Hlavním důvodem stavby nového Perinatologického centra jsou nevyhovující podmínky současné porodnice. Chybějí tu klimatizované operační sály,...

Foto: Ocenění stopadesátéhotisícího návštěvníka Zemské výstavy. (166.04 KB) 5.08.2013


Již 150 tisíc návštěvníků zavítalo od 26. dubna na historicky první přeshraniční Zemskou výstavu, kterou letos společně pořádají jižní Čechy a Horní Rakousy. Ta se pod heslem Dávné stopy - Nové cesty koná v Českém Krumlově a Vyšším Brodě na jihočeské a ve Freistadtu a Bad Leonfeldenu na hornorakouské straně.

Stopadesátýmtisícím návštěvníkem se stala Jitka Nedorostová z Hodic u Telče. Při slavnostním aktu v sobotu v klášteře ve vyšším Brodě převzala mj. od jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly, zástupce druhé komory Bundesparlamentu a starosty Freistadtu Christiana Jachse a ředitele RERA, a.s dárky a poukazy na rekreační pobyty v jižních Čechách.
...

« Předchozí        Aktuální stránka: 160/507        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku