Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

7.02.2014

Hvězdárna a planetárium v Českých Budějovicích s pobočkou na Kleti nabízí během jarních prázdnin na Českobudějovicku a Českokrumlovsku v týdnu od 10. do 14. února 2014 mimořádné pořady za prázdninové ceny.

Program akcí naleznete v příloze.

Foto: Jízda zručnosti. (148.87 KB) 7.02.2014

5. března se bude v prostorách rodinného hřiště Hopsárium konat 2. ročník krajské dopravní soutěže mateřských školek. Vítězné družstvo vyhraje dopolední návštěvu v Hopsáriu pro celou mateřskou školu. Akci, jejímž partnerem je Krajský úřad Jihočeského kraje a krajské pracoviště BESIP Ministerstva dopravy, si jistě užijí nejen děti samotné, ale i jejich rodinní příslušníci. Maximální rychlost, podle dostupných informací, totiž určena není.

Soutěž je určena pro čtyřčlenná družstva dětí z předškolních tříd. Z každé školky se mohou zúčastnit dvě družstva. Soutěžit se bude mimo jiné v jízdě na plně vybaveném dopravním hřišti, které je součástí krytého areálu, závodníci také...

Foto: Jihočeský kraj rozdělil na „Podporu nabídky dalšího vzdělávání\ 7.02.2014

Jihočeský kraj uzavřel se 7 úspěšnými žadateli o finanční podporu smlouvy o realizaci grantového projektu v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK) v celkové výši téměř 18 mil. Kč. Výše dotace je 100 %. 85 % je financováno z Evropského sociálního fondu a 15 % ze státního rozpočtu České republiky.

Žadatelé podali své projekty v rámci 4. výzvy k předkládání žádostí o finanční podporu z OP VK v rámci oblasti podpory 3.2 - Podpora nabídky dalšího vzdělávání. Pracovníci oddělení řízení grantů a projektů Odboru evropských záležitostí obdrželi celkem 78 projektových žádostí, pouze 7 projektů však splnilo nezbytné podmínky pro uzavření smlouvy o...

Foto: Slovo má právě první náměstkyně hejtmana Ivana Stráská. (80.90 KB) 7.02.2014

Radní Jihočeského kraje v čele s hejtmanem Jiřím Zimolou se ve čtvrtek 6. února 2014 v píseckém Hotelu Bílá růže sešli se starosty měst a obcí na Písecku. Důvodem těchto pravidelných schůzek plánovaných až do 6. března, během kterých se představitelé kraje setkají se starosty všech měst a obcí na jihu Čech, je snaha o zajištění dobré oboustranné spolupráce a informovanosti při správě Jihočeského kraje.

Foto: Hejtman Jiří Zimola a generální ředitel Českých drah Dalibor Zelený při podpisu memoranda. (172.03 KB) 7.02.2014

Memorandum o spolupráci v železniční dopravě na jihu Čech podepsali 6. února 2014 v Písku hejtman Jiří Zimola a generální ředitel Českých drah Dalibor Zelený. V dokumentu se zavázali k plnění úkolů v rámci oblastí dopravní obslužnosti, dopravní infrastruktury, majetkového podnikání a výchovy i vzdělávání. Na přípravě uvedeného memoranda se Zimola se Zeleným dohodli v říjnu loňského roku.

„Podpisem jsme mimo jiné stvrdili společný zájem na zajištění kvalitní dopravní obslužnosti v našem regionu veřejnou železniční dopravou v souladu s Plánem dopravní obsluhy území Jihočeského kraje. Na přípravě a realizaci integrovaného dopravního systému, spolupráci na rozvoji...

Foto: KreBul, o.p.s. (32.31 KB) 5.02.2014

Od 3. února mají návštěvníci hlavní budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje příležitost shlédnout výjimečnou dvojvýstavu obecně prospěšné společnosti KreBul. 7,čili KreBul je název první výstavy shrnující 7 let působení společnosti a činnosti jejích dvou partnerů - CPDM, o.p.s. a ICM Tábor, o.s.

KreBul se vedle celé řady aktivit, směřujících do oblasti poradenství, vzdělávání, volnočasových aktivit apod. věnuje i osvětě týkající se života v období za druhé světové války. Společnosti se podařilo získat do dlouhodobé zápůjčky obrazy Helgy Hoškové Weissové ilustrující život v terezínském ghettu. Právě těchto téměř šedesát kreseb a maleb mapujících každodenní život v...

Foto (zleva): Jiří Borovka, Antonín Krák, Vladimír Homola a Milan Hanzl. (117.82 KB) 4.02.2014

Výtěžek 20 tisíc korun z charitativní akce Šťastná hvězda získala neonatologie v českobudějovické nemocnici. Šek na tuto částku převzal v úterý 4. února 2014 primář tohoto oddělení Milan Hanzl od generálního ředitele společnosti ČSAD Autobusy ČB Vladimíra Homoly.

Společnost ČSAD Autobusy tuto charitativní akci uspořádala během loňského adventu, kdy jeden z jejích vozů označený jako Šťastná hvězda jezdil po jižních Čechách. Cestující si u řidiče kupovali hvězdičky, na něž psali vzkazy, a hvězdičkami následně autobus polepili.

„Neonatologické oddělení dar použije jako příspěvek na nákup tzv. pelíšků. Tyto pomůcky v nemocnici používají při péči o nedonošené děti....

Foto: Hejtman Jiří Zimola a starosta Frymburku Oto Řezáč při prezentaci nového centra IZS. (58.03 KB) 3.02.2014


Záchranáři a profesionální i dobrovolní hasiči zasahující na Lipensku mohou od pondělí 3. února 2014 využívat nové Centrum integrovaného záchranného systému (IZS) ve Frymburku. Jeho vybudování si vyžádalo celkem 30 milionů korun, z čehož 21 milionů dalo generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České Republiky, šest milionů Jihočeský kraj a tři miliony městys Frymburk.

Hlavním důvodem stavby nového centra IZS byly zcela nevyhovující podmínky, ve kterých ve Frymburku zdravotnická záchranná služba a profesionální i dobrovolní hasiči působili. A zároveň, že dynamický rozvoj turistického ruchu v okolí Frymburku a Lipna nad Vltavou logicky způsobuje zvýšený počet...

Foto: Setkání jihočeských poslanců v budově krajského úřadu v Českých Budějovicích. (83.76 KB) 3.02.2014


Vůbec poprvé se v pondělí 3. února 2014 na společné schůzce setkali poslanci zvolení v roce 2013 do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky za region jižní Čechy.

„Pozval jsem všech jedenáct mých kolegů s cílem domluvit se na dlouhodobém prosazování jihočeských zájmů. I když máme samozřejmě rozdílné politické programy, jsem velmi potěšen, že jsme dokázali vydefinovat zásadní priority, u kterých můžeme postupovat s jednotným názorem," řekl jihočeský hejtman a poslanec Jiří Zimola. „Vzhledem k tomu, že je začátek února, výstupy z této schůzky již chceme promítnout do programového prohlášení vlády," dodal.

Z celkem 12 zástupců kraje v...

« Předchozí        Aktuální stránka: 160/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku