Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Hejtman a premiér diskutují o dostavbě dálnice D3. (147.42 KB) 4.09.2013

V první dopolední části své úterní cesty (3. 9. 2013) položil společně s hejtmanem Jihočeského kraje Jiřím Zimolou pamětní věnce v rámci pietního aktu v Sezimově Ústí u vily Edvarda Beneše u příležitosti 65. výročí úmrtí tohoto poválečného českého prezidenta.

Druhá část cesty už měla za téma čistě regionální tematiku. Hejtman Jiří Zimola nejdříve seznámil premiéra Jiřího Rusnoka s postupem výstavby dálnice D3 poblíž Soběslavi. „Situace jižních Čech v oblasti dopravního spojení je v rámci republiky tristní," řekl Jiří Rusnok. „Je ale důležité přemýšlet o letech budoucích tak, aby, až se konečně najdou finance na dostavbu, byly všechny potřebné pozemky...

Foto: Ocenění spolku Doudleban za udržování zvykoslovných tradic. (189.16 KB) 4.09.2013

Cena hejtmana Jihočeského kraje za zachování a rozvoj lidových tradic Jihočeského krajemá další dva laureáty: paní Marii Flaškovou a Národopisný soubor Doudleban. Cena byla oběma laureátům udělena hejtmanem Jihočeského kraje Jiřím Zimolou u příležitosti vyhlášení Vesnice roku 2013 dne 22. 8. 2013 ve vítězné obci Chelčice.

Marie Flašková získala ocenění za podmalby na skle, Národopisný soubor Doudleban, který letos slaví 70 let své činnosti, za udržování zvykoslovných tradic. Medailony obou oceněných je možno shlédnout na portálu www.jihoceskaremesla.cz.

Během října tohoto roku bude vyhlášena další výzva k předkládání...

4.09.2013


Klienti dětského lůžkového oddělení prachatické nemocnice si mohou všimnout další příjemné změny. Poslední den v měsíci červenci začala dle schváleného plánu investic další přestavba, a to rekonstrukce koupelny na dětském oddělení. Důvodem rekonstrukce byl zastaralý stav sociálního zázemí, který nevyhovoval současným požadavkům.

„Nově zrekonstruovaná velká koupelna nabízí samostatně oddělený sprchový kout a velkou vanu. Současně byl rekonstruován další sprchový kout a jedno samostatné WC na lůžkovém pokoji, ze kterého byl udělán sociál bezbariérový, který ocení zvláště pacienti se sníženou pohyblivostí," uvedl ředitel Nemocnice Prachatice, a. s.,...

3.09.2013

O aktuální poznatky a praktická doporučení pro první kontakt se zvlášť zranitelnými oběťmi trestných činů, pozůstalými a svědky trestných činů se podělí odborná veřejnost na mezioborovém setkání s Bílým kruhem bezpečí. Setkání se uskuteční 24. září od 10 hodin v hlavní budově Krajského úřadu v Českých Budějovicích.

Seminář zprostředkuje informace, které reagují na nový zákon č. 45/2013 Sb., o obětech trestných činů, zejména na nově uložené povinnosti orgánů činných v trestním řízení, obecní policie, zdravotnických zařízení, orgánů sociálně právní ochrany dětí a nestátních organizací, účinné od 1. 8. 2013.

Účastníkům budou předány instrukční a metodické materiály pro...

3.09.2013

Dne 28. srpna 2013 se v budově Jihočeského kraje uskutečnilo setkání představitelů Jihočeského kraje v čele s hejtmanem Jiřím Zimolou a zástupci Česko-německé obchodní průmyslové komory, která o pracovní jednání se zástupci Jihočeského kraje požádala. Schůzky se dále zúčastnili zástupci Jihočeské hospodářské komory, českobudějovické firmy BOSCH a firmy POLYGLOT, která je členem ČNOK, zástupce MŠMT a také někteří ředitelé středních škol s technickým zaměřením, které kraj zřizuje.

Diskutovalo se o problematice technického odborného vzdělávání a jeho propojení s trhem práce, kdy velkým významem je právě spolupráce škol a firem v oblasti zajištění odborného výcviku přímo ve...

Foto: Hejtman Jiří Zimola předal prvňákům z Jindřichova Hradec tzv. bezpečnostní kufříky. (136.45 KB) 2.09.2013


V rámci zahájení nového školního roku zavítal v pondělí 2. září 2013 hejtman Jiří Zimola do Základní školy Jindřichův Hradec II. Během návštěvy dvou tamních prvních tříd předal dětem tzv. bezpečnostní kufříky.

Cílem projektu nazvaného „Bezpečně do školy i ze školy", jehož iniciátorem je Jihočeský kraj s Jadernou elektrárnou Temelín ze Skupiny ČEZ, je zvýšit ochranu dětí na ulici. Kufřík dostane všech zhruba sedm tisíc prvňáků, kteří na jihu Čech do školy nastoupili.

„Kromě vyučovacích pomůcek a dalších drobností v něm děti najdou i předměty s reflexními prvky, jako například pásku či samolepky, které si mohou přilepit či připevnit na oděv,...

Foto: Ramstein Rover 2013. (89.11 KB) 2.09.2013

Na základě usnesení vlády ČR č. 909 ze dne 5. prosince 2012 bude Česká republika v termínu od 2. do 20. září 2013 hostit alianční cvičení vzdušných sil NATO s názvem „Ramstein Rover 2013", které je organizováno a řízeno velitelstvím vzdušných sil (Allied Air Command) v Ramsteinu. Jedná se o společné letecké cvičení příslušníků Armády ČR s armádami členských států NATO.

Letouny budou startovat a přistávat na letecké základně u Náměště nad Oslavou. Součástí cvičení jsou ostré střelby na leteckých střelnicích ve Vojenských výcvikových prostorech Libavá a Boletice. Během cvičení budou letouny bez munice létat i nad Jihočeským krajem, kde budou pozemní návodčí...

Foto: Vítězný dožínkový koláč. (130.16 KB) 30.08.2013

V zahajovací den zemědělsko-potravinářské výstavy Země živitelka proběhl již tradiční „Den českých pekařů a cukrářů". Výstavu dožínkových koláčů si se zájmem prohlédl také prezident republiky Miloš Zeman, který v zahajovacím projevu přislíbil podporu tuzemským výrobcům potravin. V diskuzi s pekaři se přiznal, že mezi jeho oblíbené pochoutky patří kvalitní čerstvý chléb se škvarkami.

Vítězem tradiční pekařské soutěže „O nejhezčí dožínkový koláč" se v letošním roce stala Klatovská pekárna. Ceny za krásné výtvory českým pekařům osobně předával ministr zemědělství Miroslav Toman. Ten přislíbil pekařům větší ochranu českého trhu a podporu malým a středním...

Foto aktualita (217.09 KB) 30.08.2013

Dárkový koš plný potravin od regionálních výrobců předal hejtman Jiří Zimola prezidentu Miloši Zemanovi v expozici Jihočeského kraje na výstavě Země živitelka. Zeman sem zavítal poprvé v roli prezidenta České republiky ve čtvrtek 29. srpna 2013. V doprovodu hejtmana Zimoly a dalších hostů se zúčastnil slavnostního zahájení jubilejního 40. ročníku tohoto agrosalonu a posléze i prošel několik pavilonů, kde hlava státu s hejtmanem Zimolou hovořila s vystavovateli i řadou návštěvníků.

« Předchozí        Aktuální stránka: 163/512        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku