Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Udělení titulu Fakultní škola Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity. (187.84 KB) 21.02.2014


SOŠ ekologická a potravinářská Veselí nad Lužnicí se stala v pondělí 17. února 2014 Fakultní školou Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Titul, který převzal ředitel školy Ing. Ladislav Honsa z rukou děkana Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity Prof. RNDr. Františka Váchy, Ph. D. byl udělen na dobu 5 let. Spolupráce mezi oběma institucemi se bude uskutečňovat v oblastech: exkurze studentů a učitelů na pracovištích fakulty, účast učitelů školy na kurzech celoživotního vzdělávání pořádaných fakultou, zajišťování praxe studentů učitelských oborů biologie a chemie v SOŠ ekologické a potravinářské. Spolupráce obou škol probíhala již v...

Foto: Hejtman Jiří Zimola hovoří při setkání se starosty měst a obcí na Jindřichohradecku. (60.10 KB) 21.02.2014

Radní Jihočeského kraje se ve čtvrtek 20. února 2014 v kinosále Kulturního domu Střelnice v Jindřichově Hradci sešli se starosty měst a obcí Jindřichohradecka.

Důvodem pravidelných schůzek se starosty měst a obcí na jihu Čech, plánovaných až do 6. března, je snaha o zajištění dobré oboustranné spolupráce a informovanosti oi správě Jihočeského kraje, investicích, změně legislativy nebo také o dotačních možnostech.

21.02.2014

Nová výstava na českobudějovické hvězdárně představí osobní pohled na přírodu Blanského lesa.

Práce na kleťské hvězdárně je pozoruhodným propojením nejmodernějších astronomických a IT technologií s pobytem na vrcholu hory Kleť. Zachovaná příroda a vzdálenost od moderní civilizace zajišťuje místním hvězdářům vynikající podmínky pro astronomická pozorování. Jaksi navíc se stali sousedy nejrůznějšího živočišstva.

Nová výstava na českobudějovické hvězdárně nemá být učebnicí zoologie ani atlasem zvířat. Hvězdáři se s vámi chtějí podělit o osobní zážitky a milá setkání s jejich chlupatými či opeřenými sousedy a sousedkami, žijícími v CHKO Blanský les a navštěvujícími...

Foto: Kapkou krve na Valentýna žáci opět prokázali svoji lásku k životu. (401.11 KB) 20.02.2014

Úctu k lidskému životu učí žáky Střední školy obchodní, České Budějovice, Husova 9 již jedenáctým rokem unikátní akce - Valentýnská kapka krve. Pod mottem „Krev je život, život je láska" přišli i letos ve dnech od 17. 2. do 18. 2. dobrovolníci z řad žáků a pedagogů školy na transfuzní oddělení českobudějovické nemocnice, aby darovali krev.

Akce Valentýnská kapka krve vzešla před jedenácti lety z nápadu partnerské školy v Bratislavě a i po deseti letech stále motivuje mladé lidi ke kroku, ke kterému by třeba sami těžko hledali odvahu. Za deset let konání akce darovalo svou krev na svatého Valentýna již přes 350 žáků školy.

Mnohé z žáků inspiruje...

Foto: Prezident Miloš Zeman a hejtman Jiří Zimola při tiskové konferenci v Milevsku. (309.56 KB) 19.02.2014

Za to, že jste nám všem, tedy zástupcům kraje, měst i obcí, podnikatelům a zejména občanům našeho regionu pozorně naslouchal a dal nám možnost seznámit vás s našimi vizemi i potřebami, které je třeba nezbytně řešit, bych vám chtěl velice poděkovat. S těmito slovy se ve středu 19. února 2014 rozloučil hejtman Jiří Zimola s prezidentem Milošem Zemanem na tiskové konferenci v areálu společnosti ZVVZ Group v Milevsku u příležitosti ukončení třídenní návštěvy hlavy státu na jihu Čech.

„Zároveň se budu těšit, že se během dalších pracovních či jiných setkání budeme moci informovat o tom, jak některé společné kroky, které jsme měli možnost během těchto dnů nastínit, daří...

Foto: setkání u kulatého stolu v rámci projektu \ 18.02.2014

V úterý (17. února 2014) se uskutečnilo setkání u kulatého stolu v rámci projektu "Regiony v centru dění" pořádané Českomoravskou konfederací odborových svazů (ČMKOS). Klíčovým posláním projektu je šíření sociálního dialogu na regionální úrovni a řešení aktuálních problémů regionu, jako jsou zaměstnanost, konkurenceschopnost, dopravní obslužnost, občanská vybavenost a další problémy.

Úterním tématem kulatého stolu byla situace v České republice po volbách a její dopady na zaměstnance. O situaci v regionu po volbách referoval vedoucí oddělení pro rozvoj lidských zdrojů a projektovou činnost ČMKOS Dušan Martinek. Současný stav na trhu práce v Jihočeském kraji...

13.02.2014


Jihočeská zdravotnická záchranná služba bude lépe a rychleji dostupná. Díky prostředkům z Jaderné elektrárny Temelín získají lékaři a další zdravotnický personál nové pagery, které zasahujícím posádkám v terénu poskytnou okamžité a zásadní informace z dispečinku záchranné služby. Zkvalitnění a zrychlení komunikace by se mělo projevit v dalším zvýšení spolehlivosti práce záchranářů včetně zkrácení dojezdových časů k jednotlivým případům.

„Vědomí, že v kritických situacích se můžeme spolehnout na profesionální a rychlou pomoc je důležité pro každého z nás. Proto se Jihočeský kraj snaží maximálně podporovat rozvoj všech složek Integrovaného záchranného systému,...

Foto: Studentské krvebraní. (97.24 KB) 13.02.2014

Počátkem února odstartoval Oblastní spolek Českého červeného kříže České Budějovice spolu s partnery - Nemocnicí ČB, a.s. a organizačním týmem budějovického Majálesu - již 2. ročník úspěšného náboru mladých dárců krve s názvem „Studentské krvebraní", která loni přivedla do registru dárců krve čb. TS celkem 274 nových prvodárců z řad studentů. Záštitu nad ní opět přijala 1. náměstkyně hejtmana Jč. kraje paní Mgr. Ivana Stráská, kraje, který dobrovolné dárcovství krve významně podporuje stejně jako SM České Budějovice.

Akce spočívá v tom, že díky její propagaci na vysokých i středních školách a Transfuzní stanici v kraji si noví dárci krve od února do května mohou...

Foto: Hejtman Jiří Zimola mluví při zahájení setkání jihočeské Tripartity. (89.43 KB) 12.02.2014

Na pravidelném zasedání se setkali začátkem tohoto týdne členové Rady hospodářské a sociální dohody Jihočeského kraje, tzv. Tripartita.

„Hlavním tématem setkání byla nezaměstnanost," řekl jihočeský hejtman Jiří Zimola. „Jednak jsme řešili situaci ve školství, optimalizaci či otevírání nových oborů tak, abychom nevychovávali budoucí nezaměstnané klienty úřadu práce. Řešili jsme ale také, jak posílit zaměstnanost v regionu, chystáme se ustanovit pružně pracující komisi, která bude využívat systémové zkušenosti velkých zaměstnavatelů v jihočeském regionu," dodal.

Rada hospodářské a sociální dohody Jihočeského kraje má celkem 21 členů. Ti jsou...

« Předchozí        Aktuální stránka: 165/531        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku