31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Mapa horního areálu. (72.59 KB) 30.07.2014

Od pátku 1. srpna 2014 bude přemístěna Lékařská služba první pomoci (LSPP) pro děti a dorost z dolního areálu Nemocnice České Budějovice, a.s. do přízemí nového moderního pavilónu D Dětského oddělení v horním areálu nemocnice (vchod z ulice L. B. Schneidera).

„Přesun dětské pohotovosti ze stávajících prostor LSPP v ulici Generála Svobody na naše oddělení znamená další zkvalitnění péče o malé pacienty. Pohotovost bude nyní přímo navazovat na rentgen, laboratoře, eventuálně další odborné ambulance. Většina pacientů, kteří přijdou na lékařskou pohotovost, sice odchází po ošetření domů s doporučením následné léčby, v některých případech je ale nutná hospitalizace v...

Foto: Zlato v Mad\'arsku pro Klarinetový soubor Prachatice . (141.17 KB) 30.07.2014


První prázdninové dny se zúčastnil Klarinetový soubor Prachatice ve složení Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Jaroslav Masáček mezinárodního festivalu mládeže Balaton 2014, který se konal na březích mad'arského letoviska Balatonfüred. Zúčastnil se zde také soutěžního vystoupení souborů, hudebních a tanečních seskupení a sedmičlenná mezinárodní porota ohodnotila výkon zlatou příčkou a zlatým pohárem. Zlaté ocenění je to v pořadí již šesté po předchozích, získaných v Belgii, Rakousku, Slovensku a České republice.

Vedle soutěže, která probíhala téměř celý den, také klarinetový soubor jako mnozí jiní vystoupil na závěrečném ceremoniálu vyhlášení výsledků,...

Foto: Návštěvníci festivalu mohou vyhrát nový Apple iPhone. (125.73 KB) 30.07.2014


Rožmberk nad Vltavou - Soutěžit o nový telefon Apple iPhone 4S mohou v sobotu 2. srpna všichni návštěvníci populárního festivalu České hrady v Rožmberku nad Vltavou. Šanci na výhru má každý, kdo do 19 hodin přinese ke stanu neziskové společnosti ASEKOL jakýkoliv starý mobil. Výherce obdrží nový iPhone přímo na festivalu! Účastníci soutěže obdrží od hostesek také drobnou pozornost a dozví se také zajímavé informace o třídění starého elektrozařízení. Aktivita je součástí popularizační kampaně, na které spolupracuje společnost ASEKOL s Jihočeským krajem.

...

30.07.2014

Neděle 3. srpna bude v Bechyni patřit dechovce. Na pódiu letošního v pořadí již 22. Bechyňského festivalu dechových hudeb se představí Babouci, Radověnka, Keramička, Valdaufinka Ády Školky, Třeboňská dvanáctka a Járinka. Akce začíná ve 13 hodin na městském stadiónu v Bechyni.

„Festival dechových hudeb je jedním z vrcholů kulturního léta ve městě, přičemž zájem návštěvníků, lázeňských hostů i obyvatel Bechyně a celého okolí o tuto akci dlouhodobě roste. Pokud je dobré počasí, schází se na městském stadiónu při této příležitosti pravidelně až devět stovek posluchačů," uvedl starosta Bechyně Jaroslav Matějka.

Program kulturních, sportovních a společenských...

Foto: Krajský radní pro dopravu Antonín Krák s ředitelem Celního úřadu pro Jihočeský kraj Michalem Kubátem. (176.32 KB) 29.07.2014

Vyrovnávací rohože k váhám, výškové měřidlo nákladu, pásmo na měření nákladu, notebook, tiskárnu i lampičky do vozidel předal v úterý 29. července 2014 krajský radní pro dopravu Antonín Krák řediteli Celního úřadu pro Jihočeský kraj Michalu Kubátovi. Převod movitého majetku kraje ve výši zhruba 100 tisíc korun na celní úřad oba zúčastnění stvrdili podpisem darovací smlouvy.

Stalo se tak v rámci spolupráce kraje a celního úřadu zaměřené na kontrolu přetížených nákladních vozů, díky němuž se daří šetřit krajské komunikace II. a III. tříd.

„Kraj velmi dobře spolupracuje s celním úřadem při...

Foto: U nás v kraji 25.7.2014. (362.26 KB) 28.07.2014

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

Foto: Letní fotografická soutěž „Odkazujeme našim potomkům\ 28.07.2014


Informační středisko Europe Direct České Budějovice ve spolupráci s Akademickým klubem třetího věku Aktiv, o.s. vyhlašuje fotografickou soutěž s názvem „Odkazujeme našim potomkům".

Cílem fotografické soutěže pro amatéry je zachytit bohatství námi chráněné přírody, kultury, umění, tradic, lidských hodnot a všeho významného, co bychom chtěli zachovat pro příští generace. Pomocí fotografie mohou účastníci zdůraznit, čeho si nejvíce váží ve svobodné EU a jaký odkaz chtějí zanechat svým potomkům. Na druhou stranu lze poukázat také na negativní dopady současné civilizace a možné překážky, se kterými se budou naše děti v budoucnu potýkat.

„Rádi...

Foto: Vltavotýnské slavnosti nabídnou bohatý program. (116.91 KB) 25.07.2014

Bohatý kulturní program čeká návštěvníky letošních 9. Vltavotýnských slavností města, které se uskuteční v pátek 25. a v sobotu 26. července.

Na Náměstí Míru se představí Krausberry, Nasycen, Pub Animals, Těžkej Pokondr a další hudební skupiny. Město si současně připomene také 95. výročí založení Českého rybářského svazu a 140. výročí založení sboru dobrovolných hasičů v Týně nad Vltavou.

„Chceme, aby slavnosti byly pestré a opravdu vltavotýnské. To znamená, aby zde byla zřetelně zastoupena místní spolková činnost. I proto bude součástí zahájení letošních slavností předání symbolického klíče od města hasičům a rybářům. Chybět nebude například prezentace...

21.07.2014

Stačí chvilka nepozornosti a pro řadu dětí končí vidina dvouměsíčního letního volna předčasně pobytem v nemocnici. Těchto malých nešťastníků o prázdninách přibývá. Potvrzují to lékaři Centra dětské traumatologie Nemocnice České Budějovice, a. s., kteří v průběhu července a srpna ošetřují kvůli vážným úrazům přibližně dvakrát více dětí, než v jiných měsících.

„Má to dvě hlavní příčiny. Děti mají během prázdnin více času na různé pohybové aktivity. Rodiče pak nedostatek času k tomu, aby své ratolesti kontrolovali a usměrňovali," uvedl zástupce primáře Dětského oddělení Nemocnice České Budějovice, a. s., MUDr. Jiří Klíma.

Kvůli úrazům je na dětském oddělení...

« Předchozí        Aktuální stránka: 166/551        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku