Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Swing Trio Avalon. (56.21 KB) 13.01.2014


V úterý 21.1.2014 vystoupí v Jihočeské vědecké knihovně Swing Trio Avalon ve složení Martin Voříšek, klarinet, Jan Kubeš, bicí a Jakub Šafr, klavír. Swing trio zahraje skladby z 30. a 40. let. Koncert se uskuteční v budově Jihočeské vědecké knihovny na Lidické třídě od 19. hod. Na vystoupení poskytl Jihočeský kraj fifnanční příspěvek z Dotačního programu Jihočeského kraje pro poskytování příspěvků v oblasti kultury v roce 2013.

Na pořadu se nevybírá vstupné.

10.01.2014


Rada Jihočeského kraje schválila mimořádnou provozní a investiční dotaci na první dva měsíce roku 2014 pro Jihočeské letiště České Budějovice, a.s. v celkové výši téměř 3,9 milionu korun.

Společnost Jihočeské letiště České Budějovice provozuje svou činnost v areálu bývalého vojenského letiště v Plané u Č. Budějovic a rovným dílem ji vlastní Jihočeský kraj a Statutární město Č. Budějovice.
„Tyto prostředky letiště nutně potřebuje ke svému provozu vzhledem k tomu, že českobudějovické zastupitelstvo v prosinci svůj příspěvek této společnosti neschválilo" uvedl jihočeský radní pro dopravu Antonín Krák s tím, že o dalších krocích a financích budou...

Foto: Hejtman Jiří Zimola s českým velvyslancem v Rakousku Janem Sechterem. (90.65 KB) 8.01.2014

Spolupráce mezi Jihočeským krajem a Rakouskem byla hlavním tématem setkání hejtmana Jiřího Zimoly a nového českého velvyslance v Rakousku Janem Sechterem. To se uskutečnilo ve středu 8. ledna 2014 v budově krajského úřadu.

„Seznámil jsem pana velvyslance s projekty, na kterých náš kraj spolupracuje se spolkovými zeměmi Horní a Dolní Rakousy, ať už samostatně, nebo i v rámci Evropského regionu Dunaj - Vltava či o právě chystané Dohodě o spolupráci mezi spolkovou zemí Dolní Rakousy a kraji Jihomoravský, Jihočeský a Vysočina. A směry, kterými by se měla i do budoucna vyvíjet," uvedl Zimola. „Samozřejmě jsme se nemohli vyhnout problematice dopravního spojení...

Foto: Králové Šumavy. (89.92 KB) 7.01.2014


Zveme vás na besedu s autorem knihy "Král Šumavy" - Davidem Janem Žákem, která se uskuteční 8. ledna 2014 v 17:00 v budově Jihočeské vědecké knihovny v Českých Budějovicích Lidická 1.

Beseda se koná v rámci výstavy "Králové Šumavy", která probíhá na Lidické 1 do 31.1.2014 (2. patro).

Na výstavu a besedu jste srdečně zváni!

6.01.2014


Vzhledem faktu, že hladina lipenského jezera je nerovnoměrně zamrzlá a existuje velké riziko proboření, nedoporučujeme vstup na ledovou plochu, ani provozování jakýchkoli sportovních aktivit. V několika případech již došlo k proboření a ohrožení života osob.

V případě krizové události neprodleně informujte na telefon 112.

Jako preventivní opatření Vodní záchranná služba ČČK zabezpečí počínaje dnem 4.1. 2014 vždy o víkendech stálou službu ze základny Vodní záchranné služby ČČK v Dolní Vltavici (přímý telefon 606 116 001, 606 270 047).

 

6.01.2014


V prosinci 2013 navštívila Jihočeský kraj skupina zástupců významných ruských cestovních kanceláří a novinářů, včetně štábu ruské televize ATN - Rossija 2 a 24, jejíž sledovanost se pohybuje na hranici 3 milionů diváků.

Podívejte se na originální reportáže o Jihočeském kraji, zejména pak o Hluboké nad Vltavou, Třeboni, Českém Krumlově, Vyšším Brodě a Lipensku.

Videa naleznte v následujících odkazech na stránky ruské televize ATN - Rossija:

http://atntv.ru/9051-rozhdestvo-v-evrope.html

http://atntv.ru/9065-chexiya-1.html

...

2.01.2014

Daniel a Dominik - to jsou jména prvních jihočeských občánků roku 2014 narozených ve 4 hodiny ráno 1. ledna v českobudějovické nemocnici. Jedním z prvních gratulantů byl i jihočeský hejtman Jiří Zimola. „Mamince jsem popřál zatím telefonicky. Samozřejmě, že na řadu přijde i osobní předání dárků, až to zdravotní stav maminky umožní. Vzhledem k tomu, že prvními občánky roku 2014 na jihu Čech jsou dvojčata, upomínkové předměty i blahopřání budou radostně dvojnásobné," upřesnil Jiří Zimola.

20.12.2013


Zastupitelstvo Jihočeského kraje schválilo na svém zasedání 5. 12. 2013 nové Principy zabezpečení poskytování pohotovostních služeb a prohlídek těl zemřelých v Jihočeském kraji od 1. 1. 2014 do 31. 12. 2014. Současně schválilo i použití finančních prostředků z rozpočtu Jihočeského kraje pro zajištění těchto zdravotních služeb v roce 2014.

Dosud byly lékařské pohotovostní služby organizovány podle naposledy schválených principů na 19 stanovištích, vč. dvou zubních a jedné lékárenské pohotovosti. Tento způsob zajištění pohotovostních služeb bude zachován i v roce 2014.

Prohlídky těl zemřelých provádí dále v souladu se zákonem o zdravotních službách praktičtí...

Foto: Jednatel JIKORDu Jiří Borovka (vlevo) a rektor VŠTE Marek Vochozka. (80.99 KB) 20.12.2013


Koncepce integrovaného dopravního systému (IDS). Zpracování přepravních a tarifních podmínek IDS. Odstranění souběhů autobusových linek a osobních vlaků. Zajištění doplňkové a průzkumné činnosti ve spojích veřejné dopravy - regionální i městské hromadné dopravy. To jsou hlavní přínosy založení nového společného pracoviště krajského koordinátora dopravy JIKORD a Vysoké školy technické a ekonomické (VŠTE) v Českých Budějovicích. Do provozu bude uvedeno počátkem ledna 2014.

Smlouvu o zřízení nového pracoviště podepsali v pátek 20. prosince jednatel JIKORDu Jiří Borovka a rektor VŠTE Marek Vochozka. Den před tím její text odsouhlasila rada kraje.

„Přímé...

« Předchozí        Aktuální stránka: 167/528        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku