31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Součástí Hobby 2014 bude unikátní Mistrovství Evropy parketářů. (174.30 KB) 12.05.2014

V rámci Hobby 2014 se ve středu 14. a ve čtvrtek 15. května uskuteční v prostorách pavilonu T2 na českobudějovickém výstavišti X. MEP - MISTROVSTVÍ EVROPY PARKETÁŘŮ. Laikům i odborníkům se zde představí mistři svého oboru do 25 let ze sedmi evropských zemí.

„Jde o akci unikátní hned z několika důvodů. Mistrovství Evropy v tomto oboru se v České republice koná vůbec poprvé, jde o desátý jubilejní ročník, který je současně připomínkou desátého výročí vstupu České republiky do Evropské unie. Navíc Mistrovství Evropy parketářů se koná jednou za dva roky, takže vzhledem k počtu členských zemí v evropském svazu, kterých je dvanáct, se dalšího ročníku této významné soutěže...

Foto: Higgsův boson. (108.60 KB) 12.05.2014


Ve středu 21. května 2014 navštíví Hvězdárnu a planetárium České Budějovice jeden z našich předních popularizátorů astronomie a astrofyziky profesor RNDr. Petr Kulhánek, CSc. V přednášce se bude věnovat posledním poznatkům o dlouho hledané částici, jejíž existenci poprvé předpověděl britský fyzik Peter Higgs v roce 1964.

Profesor Kulhánek bude vyprávět o tom, proč mají částice hmotnost, co je to spontánní narušení symetrie a o hledání poslední částice standardního modelu, za jejíž předpověď byla udělena Nobelova cena za fyziku pro rok 2013.

Kulhánek působí na ČVUT v Praze a zabývá se astrofyzikou, kvantovou teorií, numerickými simulacemi, teorií plazmatu a...

Foto: Jarní pozdravy písní v Dolním Sasku. (344.13 KB) 12.05.2014

Pěvecký spolek Hlahol Tábor na počátku své 154. pěvecké sezóny opět rozdával poselství vložená do písní vycházejících z různých historických etap a hudebních slohů. Již bezprostředně po velikonočním koncertu duchovní i světské sborové tvorby ve Sboru Božích bojovníků Církve československé husitské v Táboře, sbor odjíždí na vystoupení do Německa.

Na pozvání Oblastní sborové unie Rotenburg (Wümme) pěvecký spolek Hlahol uskutečnil za finanční podpory Jihočeského kraje a města Tábora čtyřdenní koncertní turné ve městech Scheessel, Rotenburg (Wümme) a Bremen.

Sbormistr Zdeněk Beneš vybral, dramaturgicky sestavil a se sborem nastudoval repertoár na čtyři koncerty tak, aby...

7.05.2014