Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

31.10.2013

Ve středu 6. listopadu 2013 se v Kruhovém sále Zastupitelstva Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích č. 2010 koná akreditovaná konference „Prevence rizikového sexuálního chování - úkol základního vzdělávání". Akci pořádá Centrum pro rodinu a sociální péči o. s. ve spolupráci s Krajským úřadem.

Konference je zaměřena na aktuální odborné poznatky k tématům, která ukládá RVP jako prevenci rizikového chování a výchovu zdravých postojů v otázkách sexuality.

Přihlášku na konferenci najdete v příloze.

Foto: Krajský radní pro dopravu předal kolo Adamu Žákovi z Kardašovi Řečice. (120.51 KB) 30.10.2013

Jihočeský kraj oficiálně ukončil čtvrtou etapu projektu Jihočeského kraje „Jižní Čechy bezpečné" symbolickým aktem, kterým se stalo předání odměn výhercům soutěže pro cyklisty v úterý 29. 10. 2013. Odměny výhercům předal Mgr. Bc. Antonín Krák, člen Rady Jihočeského kraje pro oblast územního plánování, dopravy a dopravní obslužnosti (JIKORD), správy komunikací a přeshraniční spolupráce. Během projektu bylo veřejnosti rozdáno čtyřicet tisíc reflexních náramků.

Krajský radní Antonín Krák v úterý předal odměny hlavním výhercům soutěže vypsané pro cyklisty v rámci projektu Jižní Čechy bezpečné. Soutěže se mohli zúčastnit cyklisté, kteří tým projektu potkali na...

Foto: Zleva Jan Sattran, Zdeněk Troška, před ním Adam Maleček, Marie Hanušová, Otomar Linhart a Jiří Jankovský. (128.48 KB) 30.10.2013

Galeristka Marie Hanušová, dlouholetý ředitel Arpidy Jiří Jankovský, děkan Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity Otomar Linhart, školák Adam Maleček, oční chirurg Jan Sattran a režisér Zdeněk Troška obdrželi od hejtmana Jiřího Zimoly zlatou šupinu.

Stalo se tak poprvé v úterý 29. října 2013 v Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou v rámci udílení Cen hejtmana u příležitosti oslav 95. výročí vzniku samostatného československého státu.

„Domnívám se, že je více než vhodné využít výročí vzniku Československa a ocenit mimořádné činy a celoživotní práci konkrétních lidí, kteří se zasloužili o rozvoj či dobré jméno Jihočeského kraje v různých...

Foto: Zasedání prezidia ERDV v českokrumlovském Prokyšově sále. (107.58 KB) 25.10.2013

V českokrumlovském historickém Prokyšově sále se ve čtvrtek 24. října 2013 konalo setkání prezidia Evropského regionu Dunaj - Vltava (ERDV), kterému v prvním roce jeho existence předsedá právě Jihočeský kraj. Jeho hejtmana Jiřího Zimolu, jeho kolegy hejtmany i zemské rady dalších regionů - Dolní Bavorsko, Dolní a Horní Rakousy, Plzeňsky kraj, Kraj Vysočina a Horní Falc, potěšilo, že se mimo jiné dohodli na spolupráci při konkrétních projektech, které mají být už zanedlouho spuštěny.

Prezidium ERVD pod vedením Jihočeského kraje sešlo naposledy v tomto roce. Příští schůzka je na programu v lednu 2014 v Českých Budějovicích, kde předsednictví převezme region Horní Falc.

Foto: Hamerský potok 2013. (146.05 KB) 24.10.2013

Ve dnech 27 - 29.9. proběhla na Hamerském potoce vodacka akce Hamerský potok 2013, pořádaná oddílem vodní turistiky TJ Bohemians v úseku Malý Ratmírov - Jindřiš. Akce se mohla uspořádat díky dotaci z Jihočeského kraje. V pátek (27.9.2013) vodáci prošli celý úsek, vyčistili zbylé dřevo z potoka, postavili závodní trať a vyzkoušeli jí. Samotný závod proběhl v sobotu. Z téměř tisícovky návštěvníků kteří sjížděli trať v rámci volného plutí bylo celkem 340 bodovaných závodníků. Trať byla dlouhá 9 km a bylo na ní celkem 23 branek.

Výsledky závodu jsou k dispozici na www.hthsystem.cz.

24.10.2013

Studenti Obchodní akademie a jazykové školy v Písku se dne 23. 10. 2013 zúčastnili Dne Evropského parlamentu mládeže v České republice (EPM). Studenti si za asistence zkušených členů organizace vyzkoušeli stěžejní části několikadenního programu zasedání EPM během pouhých šesti hodin.

Každodenní studijní rutinu studentů zpestřili členové EPM v ČR pestrým programem. Zástupci prvních a druhých ročníků si na jeden den vyzkoušeli práci ve výborech Evropského parlamentu.

Po slavnostním zahájení akce byli studenti rozděleni do tří skupin, ve kterých si vyzkoušeli práci europoslanců. Společně absolvovali teambuilding, při kterém překonali počáteční trému a vytvořili týmovou...

23.10.2013

V souvislosti s přípravou pověřených zaměstnankyň na novou právní úpravu zákona č. 186/2013 Sb., o státním občanství a o změně některých zákonů (zákon o státním občanství České republiky) a novelu zákona č. 301/2000 Sb., o matrikách, jménu a příjmení a o změně některých souvisejících zákonů, dojde ve dnech 7. listopadu 2013 a 5. prosince 2013 k úplnému uzavření matriky správního oddělení, odboru legislativy a vnitřních věcí Krajského úřadu Jihočeského kraje. V těchto dnech nebude z výše uvedeného důvodu vykonávána žádná matriční agenda, agenda státního občanství, ani ověřování. V ostatních dnech zůstává činnost matriky nepřerušena.

 

23.10.2013

Jihočeský kraj vyhlašuje ke dni 18. 10. 2013 již 3. výzvu k předkládání návrhů na udělení Ceny hejtmana Jihočeského kraje za zachování a rozvoj lidových tradic Jihočeského kraje.

Udělování výše uvedené ceny je naplněním Koncepce účinnější péče o tradiční lidovou kulturu v České republice na léta 2011 až 2015. Administrátorem pro udělování titulu je odbor kultury a památkové péče Krajského úřadu Jihočeského kraje.

Cena bude udělována subjektům, které udržují a zachovávají při své činnosti znalosti a dovednosti v oblasti lidové kultury jihočeského regionu; laureátem ceny může být osoba, kolektiv, obec či město. Udělení ceny není vázáno na jeden počin, nýbrž na...

23.10.2013

V případě jedné z překážek, které blokují výstavbu dálnice D3 na území jižních Čech poblíž obce Hůry na Českobudějovicku, padlo zásadní soudní rozhodnutí. Krajský soud v Českých Budějovicích zamítl návrh o stavební uzávěře, které podaly společnosti HVN Logistics a Altsame.

„Pozemky patřící firmám zasahují do stometrového ochranného území určeného pro trasu dálnice, jejich majitelé i přesto vedli soudní řízení proti Jihočeskému kraji. Těší nás, že soud potvrdil naše stanovisko a daří se nám postupně odbourávat jednotlivé překážky, které komplikují dokončení této prioritní komunikace." řekl krajský radní Antonín Krák.

Podle jeho slov spějí k vyřešení také...

« Předchozí        Aktuální stránka: 169/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku