Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Setkání jihočeských poslanců v budově krajského úřadu v Českých Budějovicích. (83.76 KB) 3.02.2014


Vůbec poprvé se v pondělí 3. února 2014 na společné schůzce setkali poslanci zvolení v roce 2013 do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky za region jižní Čechy.

„Pozval jsem všech jedenáct mých kolegů s cílem domluvit se na dlouhodobém prosazování jihočeských zájmů. I když máme samozřejmě rozdílné politické programy, jsem velmi potěšen, že jsme dokázali vydefinovat zásadní priority, u kterých můžeme postupovat s jednotným názorem," řekl jihočeský hejtman a poslanec Jiří Zimola. „Vzhledem k tomu, že je začátek února, výstupy z této schůzky již chceme promítnout do programového prohlášení vlády," dodal.

Z celkem 12 zástupců kraje v...

Foto: Hejtman Jiří Zimola a starosta Frymburku Oto Řezáč při prezentaci nového centra IZS. (58.03 KB) 3.02.2014


Záchranáři a profesionální i dobrovolní hasiči zasahující na Lipensku mohou od pondělí 3. února 2014 využívat nové Centrum integrovaného záchranného systému (IZS) ve Frymburku. Jeho vybudování si vyžádalo celkem 30 milionů korun, z čehož 21 milionů dalo generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České Republiky, šest milionů Jihočeský kraj a tři miliony městys Frymburk.

Hlavním důvodem stavby nového centra IZS byly zcela nevyhovující podmínky, ve kterých ve Frymburku zdravotnická záchranná služba a profesionální i dobrovolní hasiči působili. A zároveň, že dynamický rozvoj turistického ruchu v okolí Frymburku a Lipna nad Vltavou logicky způsobuje zvýšený počet...

Foto: Setkání se uskutečnilo v Hotelu Palcát. (83.32 KB) 28.01.2014

Radní Jihočeského kraje se v úterý 28. ledna 2014 v táborském Hotelu Palcát sešli se starosty měst a obcí na Táborsku. Důvodem těchto pravidelných schůzek plánovaných až do 6. března, během kterých se představitelé kraje setkají se starosty všech měst a obcí na jihu Čech, je snaha o zajištění dobré oboustranné spolupráce a informovanosti při správě Jihočeského kraje.

Foto: Vernisáže se zúčastnili i první náměstkyně hejtmana Ivana Stráská a krajský radní Tomeš Vytiska. (99.75 KB) 28.01.2014

Malujeme celý rok. To je název výstavy, která začala slavnostní vernisáží v úterý 28. ledna 2014 na krajském úřadě. Mimo jiné se jí zúčastnili i první náměstkyně hejtmana Ivana Stráská a krajský radní Tomeš Vytiska. Přehlídku obrazů, které namalovali děti, žáci a studenti Mateřské, základní a střední školy pro sluchově postižené v Českých Budějovicích, můžete zhlédnout ve čtvrtém podlaží budovy až do 28. února.

27.01.2014


Kraj podává žádost k Státnímu fondu dopravní infrastruktury (SFDI) o převod 133 milionů korun určených na odstranění škod na silnicích II. a III. tříd poničených loňskými povodněmi z roku 2013 do roku 2014. Částka je součástí balíku peněz, který měl kraj od SFDI smluvně zajištěn, ale nestihl je vyčerpat. Celkem činila 157 milionů korun a z toho se loni podařilo využít pouze 24 milionů.

„Naším cílem je urychleně pokračovat v rekonstrukci silnic zasažených v červnu velkou vodou a rádi bychom k tomu samozřejmě využili tyto státní peníze. Problém je v tom, že byly tyto finanční prostředky na podzim 2013 uvolněny s předpokladem, že je proinvestujeme do konce...

Foto: Konference Kriminologické dny v sále zastupitelstva na krajském úřadu. (92.79 KB) 27.01.2014


V pondělí 27. a v úterý 28. ledna 2014 pořádá Česká kriminologická společnost a Vysoká škola evropských a regionálních studií (VŠERS) již druhý ročník odborné konference Kriminologické dny. Konference, nad kterou převzal záštitu jihočeský hejtman Jiří Zimola, se koná a v zasedací místnosti zastupitelstva krajského úřadu v ulici U Zimního stadionu 2 a v budově VŠERSu v Žižkově ul. č. 5 v Českých Budějovicích.

24.01.2014

Celkové druhé místo. Historický úspěch zaznamenala na Hrách VI. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky v Kraji Vysočina výprava Jihočeského kraje, když získala 24 medailí. Hry se konaly od 19. do 23. ledna 2014.

„Za 11 zlatých, čtyři stříbrné, devět bronzových medailí a šest čtvrtých, tři pátá a sedm šestých míst nasbírali 164 bodů a mezi 14 kraji je předstihl pouze Liberecký kraj, který má pro zimní sporty suverénně nejlepší podmínky," upřesnil Václav Průcha, vedoucí oddělení Odboru školství, mládeže a tělovýchovy-oddělení mládeže, tělovýchovy a sportu při krajském úřadu.

Na úspěchu mladých Jihočechů se nejvíce podíleli klasičtí lyžaři a...

24.01.2014

Jihočeský kraj chce umožnit pacientům v jím založených nemocnicích, aby se mohli objednat na ambulantní vyšetření také pomocí internetu. Záměr tohoto projektu doporučili krajští radní 23. ledna 2014 ke schválení zastupitelstvu, které o něm rozhodne na svém zasedání 27. února. V případě, že dostane zelenou, by mohl být spuštěn zhruba od poloviny roku 2015 s tím, že i nadále bude možné se objednat osobně či po telefonu.

„Zavedení systému, který internetové objednávání umožní, si vyžádá náklady 1,285 milionu korun. Uvedenou částku chce kraj získat na základě žádosti podané do 19. výzvy Integrovaného operačního programu při spolufinancování ve výši 15 procent,"...

24.01.2014

O 52,5 milionu korun mohou začít od pátku 24. ledna 2014 žádat uchazeči v rámci druhé vlny Grantových programů Jihočeského kraje. Den před tím o tom rozhodli krajští radní s tím, že uzávěrka přihlášek je ve středu 19. února ve 14 hodin.

„Jedná se celkem o 19 grantových programů, mezi kterými je například Podpora bezpříspěvkového dárcovství krve, Podpora výstavby a modernizace autobusových zastávek a jejich vybavení, Rozvoj malých podnikatelů ve vybraných regionech, Podpora zřízení bezpečnostních prvků na pozemních komunikacích, Podpora venkovského školství, Podpora rekonstrukcí a oprav požárních nádrží či Podpora přímého prodeje jihočeských zemědělských a...

« Předchozí        Aktuální stránka: 171/535        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku