Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

8.10.2013


Odbor regionálního rozvoje, územního plánování, stavebního řádu a investic upozorňuje obce na vyhlášenou výzvu Ministerstva životního prostředí ČR v souvislosti s náhradou škod při povodních 2013.

Znění výzvy a formulář naleznete v odkazu:

https://www.sfzp.cz/clanek/193/2126/ministerstvo-zivotniho-prostredi-vyhlasuje-vyzvu-v-souvislosti-s-nahradou-skod-pri-povodnich-2013/

Foto: Vystoupení klientů Domova Libnič a Centra sociálních služeb Empatie při zahájení výstavy. (198.79 KB) 8.10.2013

Slavnostní vernisáží začala v pondělí 7. října v hlavní budově Krajského úřadu Jihočeského kraje výstava nazvaná „Z našich ateliérů". Návštěvníci si tu mohou ve čtvrtém podlaží prohlédnout výtvarná díla klientů Domova Libníč a Centra sociálních služeb Empatie na Českobudějovicku.

Výstavu společně zahájili ředitel organizace Alois Ambrož, vedoucí Domova se zvláštním režimem Milan Kyzour a za Jihočeský kraj vystoupil vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Petr Studenovský.
Výstava byla uspořádána v rámci Krajského plánu vyrovnávání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením. Vystavená díla si můžete zakoupit a sami tak podpořit činnost ateliéru...

7.10.2013

Pacienti, kteří jsou hospitalizováni v Nemocnici Tábor a nemají momentálně k dispozici vlastní čisté oblečení, si je mohou půjčit přímo v nemocničním areálu. Nemocnice Tábor totiž nabízí pacientům služby v Česku dosud ojedinělé „šatní banky."

Sbírka šatstva a prádla, roztříděného podle ročního období pro klienty od dětského věku po seniory, plní v táborském zdravotnickém zařízení celou jednu místnost. „Na začátku byl nápad našich zaměstnankyň, které reagovaly na zvýšenou potřebu náhradního oblečení pro některé pacienty. Postupnými kroky se podařilo dát dohromady průběžně obnovovanou kompletní sbírku oblečení včetně bot a spodního prádla," říká...

Foto: Ministr dopravy Zdeněk Žák, hejtman Jiří Zimola a krajský radní pro dopravu Antonín Krák. (109.56 KB) 4.10.2013

Ministr dopravy v demisi Zdeněk Žák a jihočeský hejtman Jiří Zimola v pátek 4. října 2013 společně podepsali rozhodnutí, na jehož základě obdrží jihočeský region jednu miliardu korun. Tato částka je určena na výstavbu dopravní infrastruktury, konkrétně IV. železničního koridoru v úseku Veselí n. L. - Soběslav, a to v období října 2013 až prosince 2015.

Kromě těchto financí ministerstvo dopravy dále přispěje celkově 75 miliony korun na opravy krajských komunikací, které byly poškozeny červnovými povodněmi.

Ministr dopravy při návštěvě jihočeského krajského úřadu prodiskutoval se zástupci samosprávy a dopravními experty také témata obecného fungování dopravní...

Foto: Jihočeský kraj pravidelně dotuje linkové autobusy i osobní vlakovou přepravu. (127.36 KB) 3.10.2013

Prokazatelná ztráta dopravní obslužnosti na jihu Čech činila v roce 2012 celkem 926 milionů korun. Uvedenou částkou dotoval Jihočeský kraj linkové autobusy a osobní vlakovou přepravu.
V rozpočtu pro uplynulý rok měl kraj přitom na tyto služby vyčleněno 956 milionů korun. Z toho vyplývá, že 30 milionů, které nebylo nutné vyčerpat, budou využity v roce 2013.

„Prokazatelné ztráty vznikají z toho důvodu, že příjmy od cestujících nepokryjí náklady spojené s provozem linkových autobusů a drážních vozidel. A tento rozdíl je na základě smluv s dopravci povinen objednavatel těchto služeb - v tomto případě kraj, uhradit," vysvětlil krajský radní pro dopravu Antonín...

Foto: Investice do vzdělávání. (35.39 KB) 3.10.2013

Oddělení řízení grantů a projektů Odboru evropských záležitostí Krajského úřadu Jihočeského kraje srdečně zve všechny zájemce na závěrečnou konferenci globálních grantů reg. č. CZ.1.07/1.1.10, CZ.1.07/1.2.06 a CZ.1.07/1.3.06 realizovaných v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Konference se bude konat v pátek 1. listopadu 2013 v prostorách Clarion Congress Hotelu v Českých Budějovicích (Pražská 14, České Budějovice) od 9:30 hodin.

Z důvodu omezené kapacity sálu prosíme o zaslání přihlášky do pátku 11. 10. 2013 na email: burcevova@kraj-jihocesky.cz.

Konference je spolufinancována Evropským...

Foto: Teátr Víti Marčíka. (69.01 KB) 2.10.2013

Teátr Víti Marčíka uvede 4. října 2013 v audiosále Jihočeské vědecké knihovny představení nazvané „LABYRINT SVĚTA". Představení začíná v 19 hodin v budově knihovny na Lidické třídě v Českých Budějovicích.

Tento pořad se uskuteční v rámci projektu „Cyklus hudba - literatura - divadlo", který je spolufinancován grantovým programem Jihočeského kraje „PODPORA ŽIVÉ KULTURY".

2.10.2013


MPSV na svých webových stránkách vyhlásilo dotační řízení k poskytnutí dotace ze státního rozpočtu pro rok 2014 pro právnické a fyzické osoby, které poskytují sociální služby. Dotace je poskytována žadatelům na základě žádosti poskytovatele sociální služby o poskytnutí dotace ze státního rozpočtu. Tato žádost pro rok 2014 musí být zpracována a podána výlučně prostřednictvím internetové aplikace Sociální služby - Poskytovatel v části žádost o dotaci. Žádost o dotaci pro rok 2014 je možné zpracovat a podat v termínu od 3. října 2013 do 3. listopadu 2013.

Potřebné informace včetně Metodiky a Výzvy jsou dostupně na webu MPSV.

Foto: Hejtman Jiří Zimola (vpravo) a ředitel jaderné elektrárny Temelín Miloš Štěpanovský. (150.71 KB) 2.10.2013

Nové Centrum krizového řízení Jihočeského kraje, které umožňuje rychlejší reakce kraje a koordinaci složek Integrovaného záchranného systému (IZS) na mimořádné události, jako jsou například živelné pohromy, funguje, a je připraveno kdykoli v řádu hodin zahájit svoji plnou činnost.

Centrum vzniklo před rokem, 1. října 2012, v hlavní budově krajského úřadu přestavbou už existujících prostor v objektu „G". Ostrou zkouškou prošlo centrum hned při červnových povodních. A obstálo na jedničku.

„Rychlý nástup letošních červnových povodní prověřil nejen připravenost členů krizového štábu Jihočeského kraje, ale především funkčnost nově vybudovaného centra pro...

« Předchozí        Aktuální stránka: 172/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku