31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Benefiční koncert. (122.35 KB) 4.06.2014


Ve čtvrtek 5. června 2014 se od 14 hodin na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích koná charitativní koncert k Celosvětovému a Národnímu dni roztroušené sklerózy pořádaný Unií ROSKA České Budějovice. Na koncertě vystoupí Beatles Revival (Pop Stars) a připraven je celodenní doprovodný program.

Unie Roska je nestátní nezisková organizace sdružující občany nemocné roztroušenou sklerózou po stránce zdravotní, sociální i společenské.

Foto: Tisková konference, na které představil hejtman Zimola Protipovodňový manuál (200.46 KB) 4.06.2014


Omezit stavební činnost v záplavových územích, vlastníkům vodních děl jasně stanovit pravidla, aby se nestávalo, že budou držet hladiny rybníků a jiných vodních ploch na nejhornější hranici či usnadnit výstavbu suchých poldrů, které by byly schopné pojmout vodu z rozlitých koryt řek. To jsou jedny z návrhů preventivních opatření, která obsahuje tzv. Protipovodňový manuál.

Tuto publikaci si nechal vypracovat Jihočeský kraj a hejtman Jiří Zimola ji představil novinářům na tiskové konferenci v úterý 3. června 2014, tedy přesně u příležitosti uplynutí jednoho roku od začátku loňských záplav. Společně s ním na toto téma diskutovali s novináři i ředitel Hasičského...

Foto: Vernisáž výstavy známé jihočeské výtvarnice Jany Školaudyové. (235.71 KB) 4.06.2014

Výstava Jany Školaudyové, která je průřezem její tvorby, byla 3. června zahájena slavnostní vernisáží v hlavní budově Krajského úřadu v Českých Budějovicích. Expozice seznámí návštěvníky s aplikací mnoha řemesel z oblasti krásna. Vystavená díla byla vytvořena řadou nejrůznějších technik - od enkaustiky (malba voskem), přes malbu na hedvábí, komorní plastiky z Powertexu až po dámské šperky z polymerů. Ze všech technik je Školaudyová nejvěrnější enkaustice. Své „know how" výtvarnice netají. Naopak, již od roku 2004 vede kurzy malby voskem pro zájemce z celé České republiky.

Výstava potrvá během...

Foto: Hejtman Zimola se setkal s poslanci a členy Jihočeské hospodářské komory. (209.05 KB) 3.06.2014

Setkání členů Jihočeské hospodářské komory a poslanců zvolených za Jihočeský kraj se v pondělí 2. června 2014 zúčastnil i hejtman Jiří Zimola. Akce se konala v sále zastupitelstva v budově krajského úřadu. Zúčastnění diskutovali mimo jiné nad tématy jako dostavba dálnice D3 a rychlostní komunikace R4 či o podpoře regionálního školství se zaměřením na technické a řemeslné vzdělávání.

3.06.2014


České nemocnice hlásí za loňský rok v důsledku restriktivní úhradové vyhlášky bývalého ministra zdravotnictví Leoše Hegera dvoumiliardové ztráty. Všech osm nemocnic stoprocentně vlastněných Jihočeským krajem přesto hospodařilo loni beze ztrát a účetnictví roku 2013 uzavřelo s mírným ziskem. Při souhrnném obratu 6,369 miliardy korun dosáhla tato regionální zdravotnická zařízení celkového zisku 37,006 miliónu korun po zdanění. Zisk nemocnice reinvestují do svého dalšího rozvoje.

„Kvůli škrtům v úhradové vyhlášce ministerstva zdravotnictví přišly loni jihočeské nemocnice na platbách od zdravotních pojišťoven meziročně o celkem 314 miliónů korun. Tuto ztrátu se...

Foto: U nás v kraji. (334.22 KB) 2.06.2014

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.