Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto (zleva): Jiří Borovka, Antonín Krák, Vladimír Homola a Milan Hanzl. (117.82 KB) 4.02.2014

Výtěžek 20 tisíc korun z charitativní akce Šťastná hvězda získala neonatologie v českobudějovické nemocnici. Šek na tuto částku převzal v úterý 4. února 2014 primář tohoto oddělení Milan Hanzl od generálního ředitele společnosti ČSAD Autobusy ČB Vladimíra Homoly.

Společnost ČSAD Autobusy tuto charitativní akci uspořádala během loňského adventu, kdy jeden z jejích vozů označený jako Šťastná hvězda jezdil po jižních Čechách. Cestující si u řidiče kupovali hvězdičky, na něž psali vzkazy, a hvězdičkami následně autobus polepili.

„Neonatologické oddělení dar použije jako příspěvek na nákup tzv. pelíšků. Tyto pomůcky v nemocnici používají při péči o nedonošené děti....

Foto: Setkání jihočeských poslanců v budově krajského úřadu v Českých Budějovicích. (83.76 KB) 3.02.2014


Vůbec poprvé se v pondělí 3. února 2014 na společné schůzce setkali poslanci zvolení v roce 2013 do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky za region jižní Čechy.

„Pozval jsem všech jedenáct mých kolegů s cílem domluvit se na dlouhodobém prosazování jihočeských zájmů. I když máme samozřejmě rozdílné politické programy, jsem velmi potěšen, že jsme dokázali vydefinovat zásadní priority, u kterých můžeme postupovat s jednotným názorem," řekl jihočeský hejtman a poslanec Jiří Zimola. „Vzhledem k tomu, že je začátek února, výstupy z této schůzky již chceme promítnout do programového prohlášení vlády," dodal.

Z celkem 12 zástupců kraje v...

Foto: Hejtman Jiří Zimola a starosta Frymburku Oto Řezáč při prezentaci nového centra IZS. (58.03 KB) 3.02.2014


Záchranáři a profesionální i dobrovolní hasiči zasahující na Lipensku mohou od pondělí 3. února 2014 využívat nové Centrum integrovaného záchranného systému (IZS) ve Frymburku. Jeho vybudování si vyžádalo celkem 30 milionů korun, z čehož 21 milionů dalo generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České Republiky, šest milionů Jihočeský kraj a tři miliony městys Frymburk.

Hlavním důvodem stavby nového centra IZS byly zcela nevyhovující podmínky, ve kterých ve Frymburku zdravotnická záchranná služba a profesionální i dobrovolní hasiči působili. A zároveň, že dynamický rozvoj turistického ruchu v okolí Frymburku a Lipna nad Vltavou logicky způsobuje zvýšený počet...

Foto: Setkání se uskutečnilo v Hotelu Palcát. (83.32 KB) 28.01.2014

Radní Jihočeského kraje se v úterý 28. ledna 2014 v táborském Hotelu Palcát sešli se starosty měst a obcí na Táborsku. Důvodem těchto pravidelných schůzek plánovaných až do 6. března, během kterých se představitelé kraje setkají se starosty všech měst a obcí na jihu Čech, je snaha o zajištění dobré oboustranné spolupráce a informovanosti při správě Jihočeského kraje.

Foto: Vernisáže se zúčastnili i první náměstkyně hejtmana Ivana Stráská a krajský radní Tomeš Vytiska. (99.75 KB) 28.01.2014

Malujeme celý rok. To je název výstavy, která začala slavnostní vernisáží v úterý 28. ledna 2014 na krajském úřadě. Mimo jiné se jí zúčastnili i první náměstkyně hejtmana Ivana Stráská a krajský radní Tomeš Vytiska. Přehlídku obrazů, které namalovali děti, žáci a studenti Mateřské, základní a střední školy pro sluchově postižené v Českých Budějovicích, můžete zhlédnout ve čtvrtém podlaží budovy až do 28. února.

Foto: Konference Kriminologické dny v sále zastupitelstva na krajském úřadu. (92.79 KB) 27.01.2014


V pondělí 27. a v úterý 28. ledna 2014 pořádá Česká kriminologická společnost a Vysoká škola evropských a regionálních studií (VŠERS) již druhý ročník odborné konference Kriminologické dny. Konference, nad kterou převzal záštitu jihočeský hejtman Jiří Zimola, se koná a v zasedací místnosti zastupitelstva krajského úřadu v ulici U Zimního stadionu 2 a v budově VŠERSu v Žižkově ul. č. 5 v Českých Budějovicích.

27.01.2014


Kraj podává žádost k Státnímu fondu dopravní infrastruktury (SFDI) o převod 133 milionů korun určených na odstranění škod na silnicích II. a III. tříd poničených loňskými povodněmi z roku 2013 do roku 2014. Částka je součástí balíku peněz, který měl kraj od SFDI smluvně zajištěn, ale nestihl je vyčerpat. Celkem činila 157 milionů korun a z toho se loni podařilo využít pouze 24 milionů.

„Naším cílem je urychleně pokračovat v rekonstrukci silnic zasažených v červnu velkou vodou a rádi bychom k tomu samozřejmě využili tyto státní peníze. Problém je v tom, že byly tyto finanční prostředky na podzim 2013 uvolněny s předpokladem, že je proinvestujeme do konce...

24.01.2014

O 52,5 milionu korun mohou začít od pátku 24. ledna 2014 žádat uchazeči v rámci druhé vlny Grantových programů Jihočeského kraje. Den před tím o tom rozhodli krajští radní s tím, že uzávěrka přihlášek je ve středu 19. února ve 14 hodin.

„Jedná se celkem o 19 grantových programů, mezi kterými je například Podpora bezpříspěvkového dárcovství krve, Podpora výstavby a modernizace autobusových zastávek a jejich vybavení, Rozvoj malých podnikatelů ve vybraných regionech, Podpora zřízení bezpečnostních prvků na pozemních komunikacích, Podpora venkovského školství, Podpora rekonstrukcí a oprav požárních nádrží či Podpora přímého prodeje jihočeských zemědělských a...

24.01.2014

Celkové druhé místo. Historický úspěch zaznamenala na Hrách VI. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky v Kraji Vysočina výprava Jihočeského kraje, když získala 24 medailí. Hry se konaly od 19. do 23. ledna 2014.

„Za 11 zlatých, čtyři stříbrné, devět bronzových medailí a šest čtvrtých, tři pátá a sedm šestých míst nasbírali 164 bodů a mezi 14 kraji je předstihl pouze Liberecký kraj, který má pro zimní sporty suverénně nejlepší podmínky," upřesnil Václav Průcha, vedoucí oddělení Odboru školství, mládeže a tělovýchovy-oddělení mládeže, tělovýchovy a sportu při krajském úřadu.

Na úspěchu mladých Jihočechů se nejvíce podíleli klasičtí lyžaři a...

« Předchozí        Aktuální stránka: 173/537        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku