31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Pracovní setkání vedení kraje a vrcholných představitelů jihočeské policie. (199.89 KB) 16.05.2014

Projekt „Zastav jízdu smrti", nárůst trestné činnosti či restrukturalizace policejních složek. To byly nejdůležitější body pracovního setkání vedení kraje v čele s hejtmanem Jiřím Zimolou a vrcholných představitelů jihočeské policie v čele s ředitelem Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje Milošem Trojánkem, které se uskutečnilo ve čtvrtek 15. května 2014 v Českých Budějovicích.

„Zásadním tématem byla vzhledem k obrovskému nárůstu nehodovosti dopravní situace a opatření, jak tento nepříznivý stav na jihočeských silnicích změnit. Oproti loňsku tu totiž vzrostl počet nehod o 80 procent a alarmující je zejména počet mladých usmrcených řidičů,"...

Foto: V Borové startuje letošní seriál jezdeckých soutěží. (255.95 KB) 14.05.2014

Dva nejvýznamnější závody koní v České Republice ve všestrannosti a drezuře „Zlatou podkovu" a „Český drezurní pohár" posunou i letos do další fáze dvě velká kvalifikační jezdecká klání na farmě Borová u Chvalšin na Českokrumlovsku. Každé akce se vždy zúčastní zhruba 100 koní a jezdců. Závody podpořil i Jihočeský kraj a záštitu nad zářijovým Mistrovstvím České republiky ve všestrannosti poskytl hejtman Jihočeského kraje Mgr. Jiří Zimola a starosta obce Chvalšiny Bohumil Havlíček.

„Jihočeský kraj podporuje mimo jiné celé spektrum mládežnického sportu, v tomto případě jezdectví....

Foto: VIDEO / U nás v kraji - 9. 5. 2014. (334.22 KB) 14.05.2014

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

 

 

 

 

...

Foto: Ocenění Zlátá šupina. (212.34 KB) 14.05.2014

Cena hejtmana je ocenění za mimořádné činy a celoživotní práci udílené lidem, kteří se zasloužili o rozvoj či dobré jméno Jihočeského kraje v nejrůznějších oblastech či vykonali jiný prospěšný čin. Jihočeši mohou již nyní navrhovat kandidáty na Cenu hejtmana Jihočeského kraje za rok 2014 - tzv. Zlatou šupinu. Slavnostní vyhlášení a předání cen se uskuteční stejně jako vloni v rámci oslav vzniku samostatného Československa.

Přehled oceněných v loňském roce, kdy měla cena hejtmana premiéru, najdete na úvodní stránce ...

13.05.2014


U příležitosti výročí 10 let od vstupu České republiky do EU pořádá informační středisko Europe Direct ČB ve spolupráci s Eurocentrem ČB panelovou diskusi na téma Vliv evropské integrace na politický, ekonomický a kulturní vývoj ČR aneb jsme po 10ti letech našeho členství „většími" Evropany?

Během panelové diskuse vystoupí přední český filozof a bývalý kandidát na prezidenta České republiky prof. Jan Sokol, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Radek Špicar a hlavní ekonom Raiffeisenbank Michal Brožka.

Diskuse se uskuteční v úterý 20. května od 14:00 v Kruhovém sále DK Metropol v Českých Budějovicích.

Vstupné je...

Foto: Jarní pozdravy písní v Dolním Sasku. (344.13 KB) 12.05.2014

Pěvecký spolek Hlahol Tábor na počátku své 154. pěvecké sezóny opět rozdával poselství vložená do písní vycházejících z různých historických etap a hudebních slohů. Již bezprostředně po velikonočním koncertu duchovní i světské sborové tvorby ve Sboru Božích bojovníků Církve československé husitské v Táboře, sbor odjíždí na vystoupení do Německa.

Na pozvání Oblastní sborové unie Rotenburg (Wümme) pěvecký spolek Hlahol uskutečnil za finanční podpory Jihočeského kraje a města Tábora čtyřdenní koncertní turné ve městech Scheessel, Rotenburg (Wümme) a Bremen.

Sbormistr Zdeněk Beneš vybral, dramaturgicky sestavil a se sborem nastudoval repertoár na čtyři koncerty tak, aby...

Foto: Součástí Hobby 2014 bude unikátní Mistrovství Evropy parketářů. (174.30 KB) 12.05.2014

V rámci Hobby 2014 se ve středu 14. a ve čtvrtek 15. května uskuteční v prostorách pavilonu T2 na českobudějovickém výstavišti X. MEP - MISTROVSTVÍ EVROPY PARKETÁŘŮ. Laikům i odborníkům se zde představí mistři svého oboru do 25 let ze sedmi evropských zemí.

„Jde o akci unikátní hned z několika důvodů. Mistrovství Evropy v tomto oboru se v České republice koná vůbec poprvé, jde o desátý jubilejní ročník, který je současně připomínkou desátého výročí vstupu České republiky do Evropské unie. Navíc Mistrovství Evropy parketářů se koná jednou za dva roky, takže vzhledem k počtu členských zemí v evropském svazu, kterých je dvanáct, se dalšího ročníku této významné soutěže...

Foto: Higgsův boson. (108.60 KB) 12.05.2014


Ve středu 21. května 2014 navštíví Hvězdárnu a planetárium České Budějovice jeden z našich předních popularizátorů astronomie a astrofyziky profesor RNDr. Petr Kulhánek, CSc. V přednášce se bude věnovat posledním poznatkům o dlouho hledané částici, jejíž existenci poprvé předpověděl britský fyzik Peter Higgs v roce 1964.

Profesor Kulhánek bude vyprávět o tom, proč mají částice hmotnost, co je to spontánní narušení symetrie a o hledání poslední částice standardního modelu, za jejíž předpověď byla udělena Nobelova cena za fyziku pro rok 2013.

Kulhánek působí na ČVUT v Praze a zabývá se astrofyzikou, kvantovou teorií, numerickými simulacemi, teorií plazmatu a...

7.05.2014