Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

17.12.2013


Podle vyhlášky č. 380/2002 Sb. MV-HZS ČR aktivuje sirény zpravidla každou první středu v měsíci zkušebním tónem v trvání 140 sekund. Aktivaci sirén na území ČR pomocí JSW provádí OPIS HZS krajů. Aktivaci sirén, které nejsou dálkově ovládány zabezpečují vždy HZS krajů cestou starostů obcí.

Vzhledem k tomu, že 1. leden 2014 patří mezi státní svátky ČR a zároveň připadá na první středu v měsíci, není vhodné aktivaci sirén provést.

Foto: Krajská radní Hana Rodinová předává certifikát za 1. místo v projektu Recyklujte s hasiči Ondřeji Klorovi, starostovi SDH obce Doudleby. (142.36 KB) 17.12.2013

Jihočeši jsou čtvrtí v ČR ve sběru elektrospotřebičů určených k recyklaciZa prvních 10 měsíců letošního roku odevzdal každý Jihočech v průměru 2,41 kilogramu elektrospotřebičů určených k recyklaci prostřednictvím kolektivního systému ELEKTROWIN. Kraj se tak díky tomu drží v celorepublikovém žebříčku na celkovém čtvrtém místě.

Daří se to i díky finanční podpoře, kterou ELEKTROWIN poskytuje na další zdokonalování zpětného odběru uvedených elektrospotřebičů. Tato podpora činí v Jihočeském kraji každoročně téměř dva miliony korun.

Jihočeské obce díky spolupráci s ELEKTROWINem ušetřily v roce 2012 přes 13 milionů korun a letos zatím téměř 11 milionů. Podle Terezy...

Foto: Slavnostního otevření s zúčastnil hejtman Jiří Zimola a náměstkyně Ivana Stráská. (97.62 KB) 17.12.2013

Jindřichohradecká nemocnice dokončila výstavbu nového centrálního pavilonu „D", čímž završila 1. etapu projektu modernizace tohoto významného lékařského zařízení na jihu Čech. Celkové náklady na stavbu dosáhnou po ukončení druhé etapy přibližně 188 miliónů korun. Jedná se tak o jednu z největších investic Jihočeského kraje do zdravotnictví v letech 2013 a 2014.

„Nemocnice v Jindřichově Hradci je nejdůležitějším zdravotnickým zařízením na jihovýchodě našeho regionu, poskytujícím svým pacientům plný rozsah zdravotní péče. Přesto se v minulých deseti letech dostala na okraj zájmu a žila z podstaty. Mým a naším zájmem bylo proto od nástupu do našich funkcí v...

Foto: Hana Pacáková se starostou Plané nad Lužnicí Jiřím Šimánkem. (86.63 KB) 13.12.2013


Kvilda, Předotice, Planá nad Lužnicí a Milevsko. To jsou vítězové VII. ročníku soutěže Jihočeši třídí odpady 2013. Uvedená sídla obsadila první místo ve čtyřech kategoriích - obce do 499 obyvatel, obce s 500 až 1 999 obyvateli, obce a města s 2 000 až 7 000 obyvateli a města nad 7 000 obyvatel.

Své dovednosti v třídění odpadů mezi sebou letos v této soutěži zároveň poměřovaly i malé územní celky spadající pod obce s rozšířenou působností - Soutěž oblastí ORP. Tady nejlépe dopadl Vimperk.

„Soutěž vyhlašuje Jihočeský kraj a autorizovaná obalová společnost EKO-KOM. Jejím cílem je podpořit a zkvalitnit tříděný sběr odpadů v jihočeských obcích, které jsou do...

Foto: Natálie Šteyrová vyhrála v kategorii Volná tvorba. (80.70 KB) 13.12.2013


Tři první a jedno čtvrté umístění obsadili žáci Střední školy obchodu, služeb a podnikání a Vyšší odborné školy Kněžskodvorská v Českých Budějovicích ve 14. ročníku celostátní soutěže CESOFOTO, kterou 11. - 12. prosince pořádala Střední škola obchodu a služeb Jihlava.

„Stejně jako v předchozích letech i tyto poslední výsledky ukazují, že výuka a práce v oboru fotograf jsou u nás na vysoké úrovni a že máme velmi talentované studenty," říká ředitel českobudějovické školy Miroslav Petrovský.

Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích pro žáky 2. - 4. ročníků (Industriální fotografie - nalezené zátiší, Fotoúlovek z prázdnin, Plakát na rockový koncert,...

Foto: Hejtman Jiří Zimola s úspěšnými absolventy kurzů angličtiny pro seniory. (100.09 KB) 11.12.2013

Příspěvek 40 tisíc korun uvolní kraj pro Dům dětí a mládeže v Českých Budějovicích (DDM ČB). Jím zřizovaná organizace v roce 2013 a 2014 využije peníze na zajištění chodu projektu „Chci rozumět svým vnoučatům". Ve čtvrtek 5. prosince 2013 to odsouhlasili krajští zastupitelé.

Projekt „Chci rozumět svým vnoučatům" spočívá ve výuce angličtiny a němčiny pro seniory s vnoučaty. Kurzy jsou zdarma.

„Projekt jsme odstartovali letos 22. října a je velice úspěšný. Zároveň tím navazujeme na loňský, rovněž úspěšný, projekt angličtiny pro seniory. Tentokrát jsme se ale rozhodli výuku rozšířit i pro jejich vnoučata a přidat německý jazyk. Prarodiče je...

11.12.2013

Hvězdárna a planetárium České Budějovice Vás srdečně zve ve čtvrtek 12. prosince 2013 na přednášku s datovou projekcí, kterou bude provázet Ing. Jana TICHÁ, ředitelka Hvězdárny a planetária České Budějovice. Program začíná o 19.00 hodině.

Betlémská hvězda - fikce nebo realita? Zázračné nebeské znamení představíme jak z pohledu Bible, tak z pohledu astronomů, astrologů, historiků a umělců mnoha staletí. Uvidíte široké spektrum zobrazení hvězdy betlémské, včetně řady jihočeských betlémských hvězd na obrazech, freskách i lidových betlémech.

Přednášku doplní vystavení vzácného exponátu ze sbírky starých tisků Jihočeské vědecké knihovny - BIBLE KRALICKÁ, nejvýznamnější...

9.12.2013

Zájemci mohou začít žádat o peníze z Grantových programů Jihočeského kraje. V roce 2014 na ně čeká 270 milionů korun. To odpovídá částce, která byla na granty a dotace vyčleněna v letošním roce i letech minulých. Jihočeský kraj nesnižuje svou podporu všem, kteří se o ni hlásí.

Jednotlivé grantové programy budou vyhlašovány ve vlnách, označených číslem jedna až tři. O tzv. jedničky se mohou zájemci ucházet od 6. prosince 2013, tedy den poté, kdy grantový program vyhlásila Rada Jihočeského kraje. Konkrétně sem spadají žádosti na program Úcta k předkům, Podpora a rozvoj protidrogové politiky, Podpora sociálního začleňování osob ohrožených sociálním vyloučením, Podpora...

Foto (z leva): Prezident klubu Roman Turek, generální ředitel ČEZ Daniel Beneš, hejtman Jiří Zimola a manažer klubu Stanislav Bednařík. (90.76 KB) 9.12.2013

Energetická společnost ČEZ a Jihočeský kraj se aktivně zapojily do záchrany hokeje v Českých Budějovicích. V pondělí 9. prosince podepsali zástupci HC Motor České Budějovice a ČEZ smlouvu o podpoře ve výši 5,6 miliónu korun, která garantuje, že hokej v krajském městě „přežije" sezónu 2013 - 2014.

„Českobudějovický hokej se letos po dlouhých desítkách let ocitl opět na začátku. Rozjet prvoligový klub se nám v časové tísni podařilo. Dalším klíčovým krokem ale bylo zajištění generálního partnera. A tím se i díky Jihočeskému kraji stává pro letošní sezónu Skupina ČEZ," uvedl prezident klubu HC Motor České Budějovice Roman Turek.

Partnerství stvrdil...

« Předchozí        Aktuální stránka: 177/537        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku