Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

5.12.2013


Objem celkových příjmů rozpočtu Jihočeského kraje pro rok 2014 ve výši 11 633 014 600 korun a výdaje ve výši 11 937 866 800 korun schválili ve čtvrtek 5. prosince 2013 krajští zastupitelé s tím, že schodek činí 304 852 200 korun.

„Hlavními prioritami rozpočtu Jihočeského kraje na rok 2014 jsou finanční zajištění udržitelného rozvoje kraje, dosažení maximální míry čerpání prostředků ze strukturálních fondů EU, příprava projektů k uplatnění do dalšího programovacího období, zachování platnosti úsporných opatření v oblasti všech provozních výdajů, udržení provozu zřizovaných organizací při požadavku maximálních úspor a zapojování fondů a garance splátek dříve...

Foto: Europe Direct (67.10 KB) 4.12.2013


Připomenout čas blížících se Vánoc nebo jen zpestřit pacientům dlouhé dny v nemocnici, s tímto cílem míří koordinátorky evropského informačního centra Europe Direct spolu s dobrovolníky ze Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity do českobudějovické nemocnice na oddělení LDN, onkologické a plicní dne 5. 12. 2013.

Pacienty jako každý rok navštíví Mikuláš, čerti a andělé, rozdají mikulášskou nadílku a zazpívají si spolu s pacienty vánoční koledy.

Cílem akce, která začíná v 8.30 hodin, je přinést zpestření, zábavu a hlavně vykouzlit úsměvy na tvářích všech.

Foto: Bezpečnostní rada Jihočeského kraje. (98.12 KB) 3.12.2013

Tématem jejího pravidelného jednání byl nejen zpětný pohled na vyhodnocení souhrnných informací o červnových povodních a zejména o humanitární pomoci, která byla poskytnuta občanům, ale především příprava na další případné mimořádné situace ohrožující bezpečnost občanů a opatření pro krizové stavy.

„Spojovacím článkem všech opatření je v první řadě propojenost a spolupráce všech složek integrovaného záchranného systému a zajištění neodkladné péče v případě hromadných neštěstí. Na posledním zasedání se tedy konkrétněji hovořilo např. o nouzových situacích, které vyžadují regulace dodávek pitné vody, připravenosti kraje na zimní sezónu, distribuci zdravotnických...

Foto: Český betlém na výstavě v Cathédrale des Saints Michel et Gudule (64.09 KB) 2.12.2013

Dne 1. prosince 2013 litevský auxiliární biskup oficiálně zahájil výstavu betlémů v Cathédrale des Saints Michel et Gudule, v Bruselu. Během zahajovacího ceremoniálu vystoupily dva dětské sbory, první sbor z chaldejské katolické církve a druhý z ukrajinské řeckokatolické obce v Bruselu.

Kancelář Jihočeského a Královéhradeckého kraje v Bruselu zajistila možnost výstavy Jindřichohradeckého betlému v Bruselu a později i jeho převoz do Belgie a následnou instalaci. Zahájení výstavy betlémů se zúčastnilo mnoho jak evropských, tak mimoevropských katolických obcí. Český betlém se těšil velkému zájmu návštěvníků, kterých přišlo na zahájení výstavy několik set.

Český dřevěný...

2.12.2013

Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích spolu se Zoo Hluboká nad Vltavou pořádají akci nejen pro děti. V dětském odd. Na Sadech se bude konat 3. prosince 2013 od 14 hod. „ZÁBAVNÉ ODPOLEDNE". Knihovnice všechny rády seznámí s knihami, které si u nás můžou vypůjčit, s jejich autory a ilustrátory nebo si jen můžou prohlédnout knihovnu. Zoo Hluboká tu pro všechny bude mít připravené nějaké zajímavé zvířátko, které si můžete prohlédnout, něco se o něm dozvědět a třeba i pohladit. Po celou dobu akce si děti můžou hrát různé deskové hry, skládat hlavolamy nebo luštit kvízy, doplňovačky a křížovky.

V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat Čencová Zuzana ...

Foto: Randez - Vous systém. (110.06 KB) 29.11.2013

Téměř po roce fungování lze konstatovat, že se tzv. Rendez - Vous systém osvědčil i na Táborsku. Potvrdila to první náměstkyně hejtmana Ivana Stráská. „Zjednodušeně lze tento systém popsat asi takto. Po silnici uhání k naléhavému případu záchranáři v sanitě s rozsvícenými majáky a se spuštěnou houkačkou. O chviličku později je následuje osobní vůz ve stejných barvách, jehož osádku tvoří lékař doprovázený dalším záchranářem," vysvětlila.

Hlavní výhodou Rendez - Vous systému podle Stráské je, že jeden lékař záchranné služby je schopen spolupracovat s několika dalšími osádkami záchranářů. Díky tomu, že je mobilní, není fixován na velkou sanitu a jednoho pacienta a...

Foto (z leva): Martin Kučera, Miroslav Konopecký, hejtman Jiří Zimola a radní Jaromír Novák. (81.72 KB) 27.11.2013

Smlouvu o darování pozemku v areálu Jihočeského letiště v Plané u Českých Budějovic, kde má vzniknout nový heliport letecké záchranné služby, podepsali v úterý 26. listopadu 2013 hejtman Jiří Zimola a ředitel odboru správy majetku Ministerstva vnitra České republiky Miroslav Konopecký. Plocha, která dosud patřila uvedenému ministerstvu, se tak stane majetkem kraje.

Nový heliport by měl na letišti vyrůst do konce příštího roku. Počítá se přitom s investicí 33,4 milionu korun, kterou pokryje kraj ze svého rozpočtu. Základna pro vrtulník letecké záchranky tu bude v provozu 24 hodin.

V současnosti se heliport letecké záchranné služby nachází na letišti Hosín na...

27.11.2013


Už druhým rokem funguje v jižních Čechách filmová kancelář, která úspěšně láká do jižních Čech filmaře a prostřednictvím filmů pomáhá zvýšit jejich turistickou návštěvnost. Prakticky každý film, který se v jižních Čechách natáčel, přestavuje zároveň vítanou propagaci a láká k návštěvě regionu tisíce návštěvníků z domova i ze zahraničí. Jihočeská filmová kancelář úspěšně navázala na pověst jižních Čech jako ráje filmařů a zároveň přispívá k tomu, aby jižní Čechy v této tradici v co možná největší míře opět pokračovaly.

„Filmy, zejména ty slavné, zhlédnou ročně miliony diváků. Obliba nejúspěšnějších filmových děl pak takzvaně přechází z generace na generaci i...

26.11.2013

Celkem 74 žáků z 25 středních škol z celé České republiky a rakouského Welsu se ve středu 20. listopadu zúčastnilo mistrovství republiky mladých kadeřníků a kosmetiček HARMONIE 2013, které se konalo na českobudějovickém výstavišti v rámci 19. ročníku výstavy Vzdělání a řemeslo. Pořádala ji Asociace středních škol oborů kadeřník a kosmetička. Žáci se představili ve čtyřech disciplínách, přičemž v dámské účesové tvorbě se soutěžilo na téma „Něžná elegance" (svatební účes ve stylu Patrika Camerona), v pánské účesové tvorbě na téma „Okouzlující snoubenec"a ve fantazijním líčení a v dekorativní kosmetice bylo téma „Retro Barocco". Čtvrtou disciplínou...

« Předchozí        Aktuální stránka: 178/537        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku