31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Slovo má právě první náměstkyně hejtmana Ivana Stráská. (80.90 KB) 7.02.2014

Radní Jihočeského kraje v čele s hejtmanem Jiřím Zimolou se ve čtvrtek 6. února 2014 v píseckém Hotelu Bílá růže sešli se starosty měst a obcí na Písecku. Důvodem těchto pravidelných schůzek plánovaných až do 6. března, během kterých se představitelé kraje setkají se starosty všech měst a obcí na jihu Čech, je snaha o zajištění dobré oboustranné spolupráce a informovanosti při správě Jihočeského kraje.

7.02.2014

Hvězdárna a planetárium v Českých Budějovicích s pobočkou na Kleti nabízí během jarních prázdnin na Českobudějovicku a Českokrumlovsku v týdnu od 10. do 14. února 2014 mimořádné pořady za prázdninové ceny.

Program akcí naleznete v příloze.

Foto: KreBul, o.p.s. (32.31 KB) 5.02.2014

Od 3. února mají návštěvníci hlavní budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje příležitost shlédnout výjimečnou dvojvýstavu obecně prospěšné společnosti KreBul. 7,čili KreBul je název první výstavy shrnující 7 let působení společnosti a činnosti jejích dvou partnerů - CPDM, o.p.s. a ICM Tábor, o.s.

KreBul se vedle celé řady aktivit, směřujících do oblasti poradenství, vzdělávání, volnočasových aktivit apod. věnuje i osvětě týkající se života v období za druhé světové války. Společnosti se podařilo získat do dlouhodobé zápůjčky obrazy Helgy Hoškové Weissové ilustrující život v terezínském ghettu. Právě těchto téměř šedesát kreseb a maleb mapujících každodenní život v...

Foto (zleva): Jiří Borovka, Antonín Krák, Vladimír Homola a Milan Hanzl. (117.82 KB) 4.02.2014

Výtěžek 20 tisíc korun z charitativní akce Šťastná hvězda získala neonatologie v českobudějovické nemocnici. Šek na tuto částku převzal v úterý 4. února 2014 primář tohoto oddělení Milan Hanzl od generálního ředitele společnosti ČSAD Autobusy ČB Vladimíra Homoly.

Společnost ČSAD Autobusy tuto charitativní akci uspořádala během loňského adventu, kdy jeden z jejích vozů označený jako Šťastná hvězda jezdil po jižních Čechách. Cestující si u řidiče kupovali hvězdičky, na něž psali vzkazy, a hvězdičkami následně autobus polepili.

„Neonatologické oddělení dar použije jako příspěvek na nákup tzv. pelíšků. Tyto pomůcky v nemocnici používají při péči o nedonošené děti....

Foto: Setkání jihočeských poslanců v budově krajského úřadu v Českých Budějovicích. (83.76 KB) 3.02.2014


Vůbec poprvé se v pondělí 3. února 2014 na společné schůzce setkali poslanci zvolení v roce 2013 do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky za region jižní Čechy.

„Pozval jsem všech jedenáct mých kolegů s cílem domluvit se na dlouhodobém prosazování jihočeských zájmů. I když máme samozřejmě rozdílné politické programy, jsem velmi potěšen, že jsme dokázali vydefinovat zásadní priority, u kterých můžeme postupovat s jednotným názorem," řekl jihočeský hejtman a poslanec Jiří Zimola. „Vzhledem k tomu, že je začátek února, výstupy z této schůzky již chceme promítnout do programového prohlášení vlády," dodal.

Z celkem 12 zástupců kraje v...

Foto: Hejtman Jiří Zimola a starosta Frymburku Oto Řezáč při prezentaci nového centra IZS. (58.03 KB) 3.02.2014


Záchranáři a profesionální i dobrovolní hasiči zasahující na Lipensku mohou od pondělí 3. února 2014 využívat nové Centrum integrovaného záchranného systému (IZS) ve Frymburku. Jeho vybudování si vyžádalo celkem 30 milionů korun, z čehož 21 milionů dalo generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České Republiky, šest milionů Jihočeský kraj a tři miliony městys Frymburk.

Hlavním důvodem stavby nového centra IZS byly zcela nevyhovující podmínky, ve kterých ve Frymburku zdravotnická záchranná služba a profesionální i dobrovolní hasiči působili. A zároveň, že dynamický rozvoj turistického ruchu v okolí Frymburku a Lipna nad Vltavou logicky způsobuje zvýšený počet...

Foto: Vernisáže se zúčastnili i první náměstkyně hejtmana Ivana Stráská a krajský radní Tomeš Vytiska. (99.75 KB) 28.01.2014

Malujeme celý rok. To je název výstavy, která začala slavnostní vernisáží v úterý 28. ledna 2014 na krajském úřadě. Mimo jiné se jí zúčastnili i první náměstkyně hejtmana Ivana Stráská a krajský radní Tomeš Vytiska. Přehlídku obrazů, které namalovali děti, žáci a studenti Mateřské, základní a střední školy pro sluchově postižené v Českých Budějovicích, můžete zhlédnout ve čtvrtém podlaží budovy až do 28. února.

Foto: Setkání se uskutečnilo v Hotelu Palcát. (83.32 KB) 28.01.2014

Radní Jihočeského kraje se v úterý 28. ledna 2014 v táborském Hotelu Palcát sešli se starosty měst a obcí na Táborsku. Důvodem těchto pravidelných schůzek plánovaných až do 6. března, během kterých se představitelé kraje setkají se starosty všech měst a obcí na jihu Čech, je snaha o zajištění dobré oboustranné spolupráce a informovanosti při správě Jihočeského kraje.

27.01.2014


Kraj podává žádost k Státnímu fondu dopravní infrastruktury (SFDI) o převod 133 milionů korun určených na odstranění škod na silnicích II. a III. tříd poničených loňskými povodněmi z roku 2013 do roku 2014. Částka je součástí balíku peněz, který měl kraj od SFDI smluvně zajištěn, ale nestihl je vyčerpat. Celkem činila 157 milionů korun a z toho se loni podařilo využít pouze 24 milionů.

„Naším cílem je urychleně pokračovat v rekonstrukci silnic zasažených v červnu velkou vodou a rádi bychom k tomu samozřejmě využili tyto státní peníze. Problém je v tom, že byly tyto finanční prostředky na podzim 2013 uvolněny s předpokladem, že je proinvestujeme do konce...

« Předchozí        Aktuální stránka: 179/543        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku