Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

25.11.2013

Čtvrt miliónu korun, které nedávno získalo Gymnáziu J.V.Jirsíka od společnosti ČEZ, respektive Jaderné elektrárny Temelín, využila škola k modernizaci přístrojového vybavení svých laboratoří. Cílem této investice je snaha o zvýšení kvality studia a následné maximální uplatnitelnosti absolventů školy na trhu práce.


„Uvědomujeme si, že v oblasti technického a přírodovědného vzdělávání je třeba zásadně změnit přístup k výuce. Jedním z vážných problémů dneška je, že počet zájemců o studium technických a přírodovědných oborů klesá, studenti vnímají tyto předměty jako náročné, nepraktické a nepochopitelné. Často si neuvědomují, že právě v těchto oborech mohou...

Foto: Cenu v Praze předal docent Milan Malena. (111.53 KB) 22.11.2013


Ve dnech 18.11. až 20.11.2013 se konala mezinárodní soutěž" O pohár ústředního ředitele Státní veterinární správy" v Praze Lysolajích. Studenti oboru veterinářství českobudějovické Střední odborné školy veterinární, mechanizační a zahradnické a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky vytvořili čtyřčlenný tým ve složení Jana Flašková, Monika Daňhová, Klára Vostatková a kapitánem byl Jan Bedřich. Konkurenty byli studenti dalších šesti středních veterinárních škol z České i Slovenské republiky.

Na prestižní soutěž se všichni připravují, těší a zároveň prožívají velké napětí, protože jde skutečně o soutěž náročnou. Čtyři disciplíny prověřují odbornou...

Foto: Charity bazar v Bruselu. (150.23 KB) 22.11.2013


Tak jako každoročně se Vojenská část stálé delegace při NATO a EU podílela na tradiční akci NATO Charity Bazar.

Broušené vázy, mísy, sklenice či sady karlovarského porcelánu, ale i další tradiční výrobky nabízeli u svého stánku zástupci české delegace při výročním charitativním bazaru (NATO Charity Bazaar), který se konal třetí listopadovou neděli v prostorách velení Severoatlantické aliance v Bruselu. Stovky návštěvníků mohly ochutnat národní kulinářské speciality, odnést si vánoční dárek v podobě rukodělného zboží nebo se pobavit při hudebních a tanečních číslech nadšenců z jednotlivých zemí. Tato významná dobročinná akce je však především příležitostí shromáždit...

Foto: Vzdělání a řemeslo. (192.75 KB) 22.11.2013

Absolventi technických učebních oborů, středních a vysokých škol jsou na trhu práce rychle a dobře uplatnitelní. Bohužel jich stále není dostatek. Na veletrhu Vzdělání a řemeslo, který se konal na českobudějovickém výstavišti od středy 20. do pátku 22. listopadu, se na tom shodli zástupci jihočeského krajského úřadu, středních škol, úřadu práce i zaměstnavatelů.

Problém tkví částečně v tom, že technické obory jsou náročnější a tak o ně není potřebný zájem. Na druhou stranu svým absolventům od učebních oborů, přes střední a vysoké školy, nabízejí profesní kariéru a uplatnění. Žádný, byť mladý technik, se na úřadu práce dlouho „neohřeje". Mnoho z nich totiž má...

22.11.2013

Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích za přispění Jihočeského kraje zve na konání oblíbených kulturních pořadů.

V úterý 26. listopadu je na programu poslechový pořad hudebního kritika a publicisty Jiřího Černého - Antidiskotéky. Antidiskotéky zazní v audiosále Jihočeské vědecké knihovny na Lidické třídě v Českých Budějovicích od 19. hodin.

Na začátku prosince se opět představí Teátr Víti Marčíka, tentokrát s fraškou „Setkání před Betlémem". Akce se bude konat 5. prosince v 19. hodin.

Foto: Kontrola kamionu v areálu SÚS v Českém Krumlově. (172.91 KB) 21.11.2013

V Českém Krumlově se tuto středu (20.11.2013) uskutečnilo zprovoznění a odzkoušení nově repasovaných mobilních vah, které mají pomoci sankcionovat přepravce za ničení komunikací II. a III. třídy při přetěžování kamionů.

Kontrola kamiónů mířících přes Český Krumlov probíhala v areálu Správy a údržby silnic Jihočeského kraje, kde byl připraven prostor pro vážení. Akce byla zaměřena i na kontrolu tzv. sociálních předpisů jako je dodržování doby jízdy a odpočinku řidiče, případně na kontrolu nepovolených zařízení jako jsou náhradní karty řidičů nebo magnety umisťované na tachografech.

Jihočeský kraj na repasi policejních vah přispěl částkou 15.000,-Kč a dalších...

20.11.2013

Celkem 61,655 milionu korun získal Jihočeský kraj na opravu silnic II. a III. tříd. Peníze pocházejí ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Uzavření smlouvy na tuto částku schválila 15. listopadu 2013 rada kraje.

„Zhruba před měsícem jsme obdrželi zprávu, že na Státním fondu dopravní infrastruktury je na opravy silnic II. a III. tříd v majetku krajů 600 milionů korun. Na základě toho jsme si podali žádost na finanční prostředky ve výši 51,586 milionu pro Jihočeský kraj a 20,112 milionu pro Správu a údržbu silnic Jihočeského kraje. V prvním případě se jednalo o 12 oprav, ve druhém o devět," uvedl hejtman Jiří Zimola.

Státní fond dopravní infrastruktury...

Foto: Nová pamětní deska. (185.33 KB) 20.11.2013

Volary, 5. listopadu 2013 - Díky snaze občanského sdružení KreBul a finanční podpoře Jihočeského kraje a Města Volary se hřbitov obětí pochodu smrti dočkal nové vstupní pamětní desky. Ta byla rekonstruována v rámci grantového programu Úcta k předkům.

V uplynulých dnech došlo k instalaci nové pamětní desky na hřbitov obětí pochodu smrti ve Volarech. „Jedná se o vstupní pamětní desku před hřbitov, která nahradila tu původní. Ta byla ve špatném technickém stavu a navíc musel být každoročně obnovován nápis", uvedla Jaroslava Krejsová z občanského sdružení KreBul.

Vedení KreBul, o.s. spolu se starostkou města Martinou Pospíšilovou hledali cestu, jak desku...

15.11.2013

Protokol o spolupráci v oblasti cestovního ruchu mezi Jihočeským krajem a Sverdlovskou oblastí schválila 14. listopadu rada kraje, jako výsledek politicko-podnikatelské mise v Rusku, které se zúčastnili představitelé Jihočeského kraje a zástupci firem letos na konci září.

„Konkrétně se jedná o spolupráci mezi Jihočeskou centrálou cestovního ruchu, tedy námi zřizovanou organizací, a jejím zrcadlovým partnerem ve Sverdlovské oblasti," upřesnil hejtman Jiří Zimola.
Hejtman připomněl, že zářijová mise byla velice úspěšná z hlediska navázání nových kontaktů i kontraktů mezi podnikatelskými subjekty. „Momentálně připravujeme formální protokol o spolupráci...

« Předchozí        Aktuální stránka: 179/537        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku