Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Nová pamětní deska. (185.33 KB) 20.11.2013

Volary, 5. listopadu 2013 - Díky snaze občanského sdružení KreBul a finanční podpoře Jihočeského kraje a Města Volary se hřbitov obětí pochodu smrti dočkal nové vstupní pamětní desky. Ta byla rekonstruována v rámci grantového programu Úcta k předkům.

V uplynulých dnech došlo k instalaci nové pamětní desky na hřbitov obětí pochodu smrti ve Volarech. „Jedná se o vstupní pamětní desku před hřbitov, která nahradila tu původní. Ta byla ve špatném technickém stavu a navíc musel být každoročně obnovován nápis", uvedla Jaroslava Krejsová z občanského sdružení KreBul.

Vedení KreBul, o.s. spolu se starostkou města Martinou Pospíšilovou hledali cestu, jak desku...

15.11.2013

Protokol o spolupráci v oblasti cestovního ruchu mezi Jihočeským krajem a Sverdlovskou oblastí schválila 14. listopadu rada kraje, jako výsledek politicko-podnikatelské mise v Rusku, které se zúčastnili představitelé Jihočeského kraje a zástupci firem letos na konci září.

„Konkrétně se jedná o spolupráci mezi Jihočeskou centrálou cestovního ruchu, tedy námi zřizovanou organizací, a jejím zrcadlovým partnerem ve Sverdlovské oblasti," upřesnil hejtman Jiří Zimola.
Hejtman připomněl, že zářijová mise byla velice úspěšná z hlediska navázání nových kontaktů i kontraktů mezi podnikatelskými subjekty. „Momentálně připravujeme formální protokol o spolupráci...

15.11.2013

Rada Jihočeského kraje 14. listopadu 2013 vyjádřila souhlas s předloženým Návrhem rozpočtu Jihočeského kraje na rok 2014 a doporučila jej zastupitelstvu kraje ke schválení. To se sejde 5. prosince.

„Objem celkových příjmů rozpočtu je pro rok 2014 navrhován ve výši 11 633 014 600 korun a výdaje jsou oproti tomu navrhovány ve výši 11 937 866 800 korun. Z toho je patrné, že je rozpočet schodkový, když tento schodek činí 304 852 200 korun,“ upřesnil jihočeský hejtman Jiří Zimola.

Rada kraje při návrhu rozpočtu, zejména v těch příjmových stránkách, vycházela z vládního návrhu státního rozpočtu na rok 2014 schváleného 25. září letošního roku. Ten počítá...

Foto: 120 let Zátkovy budovy. (142.15 KB) 14.11.2013

Střední škola a Vyšší odborná škola cestovního ruchu, Č. Budějovice na konci října pořádala oslavy 120. výročí budovy školy v ulici F. Šrámka 9 v Českých Budějovicích.

Budova bývalého českého reálného gymnázia byla postavena z podnětu JUDr. Augusta Zátky na náklad Matice školské a byla slavnostně otevřena v září 1893. Na škole se vyučovalo nepřetržitě, přestože se zde střídaly různé instituce. České reálné gymnázium zde působilo do doby 2. světové války, pak byla škola vyklizena a předána německému vojsku a sloužila jako domov Hitlerjugend. Po válce byla škola obnovena pod názvem Zátkovo státní reálné gymnázium a takto sloužila do začátku 50. let. V roce 1951 byl v budově...

12.11.2013

Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích, coby organizace zřizovaná Jihočeským krajem, připravila jedinečnou akci (nejen) pro děti - Festival dětských knih, časopisů a her. Ve dnech 20. - 22. listopadu 2013 bude v budově na Lidické, Na Sadech, v pobočce Čtyři Dvory a Rožnov probíhat Festival dětských knih, časopisů a her.

Pro návštěvníky jsou připravena autorská čtení se spisovateli z ČR a Dolního Rakouska (např. Hanka Hosnedlová, Stanislava Bumbová, Jan Opatřil, Ivana Měkotová, Hynek Klimek, Rosa Maria Grieder-Bednarik), divadelní představení, koncerty, přednášky, výtvarný ateliér, hry a hlavolamy, překvapení ze ZOO Hluboká nad Vltavou a mnoho dalších zábavných a...

Foto: Europe Direct  (67.10 KB) 12.11.2013

Milovníci litevské literatury, kuchyně či hudby si přijdou na své během literárně-hudebního večera "Ořechový chléb Sauliuse Šaltenise", který se bude konat u příležitosti předsednictví Litvy v Radě Evropské unie. Akce se uskuteční v prostorách klubu Horká Vana v Českých Budějovicích v sobotu 16. listopadu od 19 hodin.

Významný litevský prozaik, mj. také bývalý ministr kultury, líčí poválečnou dobu osobitým způsobem. V jeho novelách nacházíme vzpomínky na dětství spojené typickou jemnou ironií v kombinaci se směsí lyrismu. Zastavte se a pojďte s námi objevovat svébytnost Šaltenisova stylu i Vy.

Ochutnejte vybrané litevské speciality a zaposlouchejte se do...

11.11.2013

Místo vlaků budou cestující na trase Číčenice - Týn nad Vltavou vozit autobusy. Jihočeský kraj se pro toto řešení rozhodl kvůli neúnosně vysokým prostředkům, které tu na železniční dopravu vynakládá. Změna začne platit od 15. prosince 2013.

„Princip našeho záměru spočívá v posílení autobusové linky Vodňany - Číčenice - Týn nad Vltavou o nové spoje, které pojedou i ve dnech pracovního klidu a samozřejmě budou navazovat na osobní železniční dopravu. Návrh jízdního řádu rozšířeného o uvedené autobusové linky byl rozeslán dotčeným obcím a k dispozici je rovněž na internetových stránkách www.jikord.cz. Připomínky k němu je možné uplatnit do 15. listopadu," vysvětlil...

11.11.2013

Jednání se uskuteční dne 15. listopadu 2013 od 10. 00 hodin, v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje, sál zastupitelstva, č. 2010 U Zimního stadionu 1952/2, 370 76 České Budějovice.Veřejné projednání je určeno zástupcům státní správy a veřejné správy, akademické sféry, podnikatelských subjektů, nevládních organizací a další zainteresované veřejnosti.

Program rozvoje Jihočeského kraje (PRK JČK) je, společně se zásadami územního rozvoje, základním střednědobým rozvojovým dokumentem pro období 2014-2020. Navazuje na cíle a úkoly PRK JČK předchozího programového období 2007-2013. Stanovené prioritní osy PRK JČK reflektují hlavní rozvojové oblasti a problematické okruhy...

Hejtman Zimola na na 16. konferenci Sdružení lázeňských míst České republiky  (180.02 KB) 8.11.2013

České lázeňství se díky zásahům ministerstva zdravotnictví pod vedením exministra Leoše Hegera ocitlo doslova na pokraji totálního kolapsu. Vždyť čtvrt roku poté, co byla v říjnu loňského roku zavedena nová pravidla omezující lázeňskou péči hrazenou ze zdravotního pojištění, přišly české lázně až o polovinu pacientů. A tzv. komerční klientela, je nahradí jen stěží. Uvedené změny pak nejvíce postihly lázeňská zařízení poskytující péči o pacienty s neurologickými a pohybovými diagnózami, což se týká právě i jihu Čech. To mimo jiné řekl ve čtvrtek 7. listopadu 2013 jihočeský hejtman Jiří Zimola na 16. konferenci Sdružení lázeňských míst České republiky v Třeboni.


Podle...

« Předchozí        Aktuální stránka: 180/537        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku