31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

10.01.2014


Rada Jihočeského kraje schválila mimořádnou provozní a investiční dotaci na první dva měsíce roku 2014 pro Jihočeské letiště České Budějovice, a.s. v celkové výši téměř 3,9 milionu korun.

Společnost Jihočeské letiště České Budějovice provozuje svou činnost v areálu bývalého vojenského letiště v Plané u Č. Budějovic a rovným dílem ji vlastní Jihočeský kraj a Statutární město Č. Budějovice.
„Tyto prostředky letiště nutně potřebuje ke svému provozu vzhledem k tomu, že českobudějovické zastupitelstvo v prosinci svůj příspěvek této společnosti neschválilo" uvedl jihočeský radní pro dopravu Antonín Krák s tím, že o dalších krocích a financích budou...

Foto: Hejtman Jiří Zimola s českým velvyslancem v Rakousku Janem Sechterem. (90.65 KB) 8.01.2014

Spolupráce mezi Jihočeským krajem a Rakouskem byla hlavním tématem setkání hejtmana Jiřího Zimoly a nového českého velvyslance v Rakousku Janem Sechterem. To se uskutečnilo ve středu 8. ledna 2014 v budově krajského úřadu.

„Seznámil jsem pana velvyslance s projekty, na kterých náš kraj spolupracuje se spolkovými zeměmi Horní a Dolní Rakousy, ať už samostatně, nebo i v rámci Evropského regionu Dunaj - Vltava či o právě chystané Dohodě o spolupráci mezi spolkovou zemí Dolní Rakousy a kraji Jihomoravský, Jihočeský a Vysočina. A směry, kterými by se měla i do budoucna vyvíjet," uvedl Zimola. „Samozřejmě jsme se nemohli vyhnout problematice dopravního spojení...

Foto: Králové Šumavy. (89.92 KB) 7.01.2014


Zveme vás na besedu s autorem knihy "Král Šumavy" - Davidem Janem Žákem, která se uskuteční 8. ledna 2014 v 17:00 v budově Jihočeské vědecké knihovny v Českých Budějovicích Lidická 1.

Beseda se koná v rámci výstavy "Králové Šumavy", která probíhá na Lidické 1 do 31.1.2014 (2. patro).

Na výstavu a besedu jste srdečně zváni!

6.01.2014


Vzhledem faktu, že hladina lipenského jezera je nerovnoměrně zamrzlá a existuje velké riziko proboření, nedoporučujeme vstup na ledovou plochu, ani provozování jakýchkoli sportovních aktivit. V několika případech již došlo k proboření a ohrožení života osob.

V případě krizové události neprodleně informujte na telefon 112.

Jako preventivní opatření Vodní záchranná služba ČČK zabezpečí počínaje dnem 4.1. 2014 vždy o víkendech stálou službu ze základny Vodní záchranné služby ČČK v Dolní Vltavici (přímý telefon 606 116 001, 606 270 047).

 

6.01.2014


V prosinci 2013 navštívila Jihočeský kraj skupina zástupců významných ruských cestovních kanceláří a novinářů, včetně štábu ruské televize ATN - Rossija 2 a 24, jejíž sledovanost se pohybuje na hranici 3 milionů diváků.

Podívejte se na originální reportáže o Jihočeském kraji, zejména pak o Hluboké nad Vltavou, Třeboni, Českém Krumlově, Vyšším Brodě a Lipensku.

Videa naleznte v následujících odkazech na stránky ruské televize ATN - Rossija:

http://atntv.ru/9051-rozhdestvo-v-evrope.html

http://atntv.ru/9065-chexiya-1.html

...

2.01.2014

Daniel a Dominik - to jsou jména prvních jihočeských občánků roku 2014 narozených ve 4 hodiny ráno 1. ledna v českobudějovické nemocnici. Jedním z prvních gratulantů byl i jihočeský hejtman Jiří Zimola. „Mamince jsem popřál zatím telefonicky. Samozřejmě, že na řadu přijde i osobní předání dárků, až to zdravotní stav maminky umožní. Vzhledem k tomu, že prvními občánky roku 2014 na jihu Čech jsou dvojčata, upomínkové předměty i blahopřání budou radostně dvojnásobné," upřesnil Jiří Zimola.

Foto: Jednatel JIKORDu Jiří Borovka (vlevo) a rektor VŠTE Marek Vochozka. (80.99 KB) 20.12.2013


Koncepce integrovaného dopravního systému (IDS). Zpracování přepravních a tarifních podmínek IDS. Odstranění souběhů autobusových linek a osobních vlaků. Zajištění doplňkové a průzkumné činnosti ve spojích veřejné dopravy - regionální i městské hromadné dopravy. To jsou hlavní přínosy založení nového společného pracoviště krajského koordinátora dopravy JIKORD a Vysoké školy technické a ekonomické (VŠTE) v Českých Budějovicích. Do provozu bude uvedeno počátkem ledna 2014.

Smlouvu o zřízení nového pracoviště podepsali v pátek 20. prosince jednatel JIKORDu Jiří Borovka a rektor VŠTE Marek Vochozka. Den před tím její text odsouhlasila rada kraje.

„Přímé...

20.12.2013


Zastupitelstvo Jihočeského kraje schválilo na svém zasedání 5. 12. 2013 nové Principy zabezpečení poskytování pohotovostních služeb a prohlídek těl zemřelých v Jihočeském kraji od 1. 1. 2014 do 31. 12. 2014. Současně schválilo i použití finančních prostředků z rozpočtu Jihočeského kraje pro zajištění těchto zdravotních služeb v roce 2014.

Dosud byly lékařské pohotovostní služby organizovány podle naposledy schválených principů na 19 stanovištích, vč. dvou zubních a jedné lékárenské pohotovosti. Tento způsob zajištění pohotovostních služeb bude zachován i v roce 2014.

Prohlídky těl zemřelých provádí dále v souladu se zákonem o zdravotních službách praktičtí...

18.12.2013

Pokladna Nemocnice České Budějovice, a. s., kde dnes mohou pacienti hradit regulační poplatky za pohotovostní a ambulantní ošetření, za hospitalizaci nebo další služby jako například pobyt v nadstandardních pokojích, ošetření cizinců bez pojištění v České republice či zpracování kopií zdravotnické dokumentace, bude mít od nového roku otevřeno déle.

Namísto dosavadních sedmi hodin (od 8.00 do 15.00) bude mít od 1. 1. 2014 otevřeno od 7.00 do 16.30. „Nemocnice chce tímto krokem vyjít vstříc pacientům a jejich rodinným příslušníkům," řekl předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a. s., MUDr. Břetislav Shon.

Průměrný měsíční obrat pokladny...

« Předchozí        Aktuální stránka: 182/543        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku