Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

25.06.2013


Slavnostní vernisáží bude v sobotu 29. června 2013 v 16 hodin zahájen v prostorách Městské galerie U Zlatého slunce v Týně nad Vltavou již XIX. ročník prestižní výstavy Vltavotýnské výtvarné dvorky. Letos se zde představí 76 autorů ze šesti zemí světa.

„Letošní rok veřejnost potěší svými uměleckými díly nejen naši autoři, například akademický malíř Adolf Born, akademický sochař Olbram Zoubek, akademický malíř Karel Demela, akademický malíř Vladimír Suchánek, umělecký fotograf Jan Saudek, ale i výtvarní umělci z Německa, Moldávie, Švédska, Španělska a Kanady," uvedla autorka projektu Vltavotýnských výtvarných dvorků a galeristka Marie Hanušová
Akci...

Foto: Ředitelka ZPMV předala ocenění lékařce z Písku. (94.32 KB) 25.06.2013

Lékařka Dětského oddělení Nemocnice Písek, a.s., Marie Hoza Veselá byla 12. 6. 2013 oceněna ředitelkou Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR, Boženou Kučerovou. Poděkování a blahopřání se písecké lékařce dostalo za nejvíce pozitivních reakcí pojištěnců této zdravotní pojišťovny na její komunikaci, styl chování včetně spokojenosti s její prací. Jednalo se o výsledek sběru dat z anonymní ankety, která se zrealizovala na webovských stránkách této zdravotní pojišťovny.

Návštěva ředitelky ZPMV ČR byla příjemným překvapením, protože jednak se o této anketě příliš nevědělo a jednak proto, že ve vztahu k pojišťovnám se nemocnice spíše potkává s tvrdými jednáními nad...

Foto: Kaleidoskop Jana Rejžka. (59.46 KB) 25.06.2013

Kaleidoskop Jana Rejžka, aneb Hudba, kterou jinde neuslyšíte volně navazuje na programy, které hudební kritik a publicista Jan Rejžek připravoval za minulého režimu po celé republice. Poslechový pořad sestává z několika částí skládajících se z ukázek nejzajímavějších alb domácí i zahraniční produkce.

Přijměte srdečné pozvání na poslechový pořad, který se uskuteční již tuto středu 26.6.2013 v 19.00 hodin v Jihočeské vědecké knihovně v Českých Budějovicích na Lidické třídě v rámci projektu "Cyklus hudba-literatura-divadlo".

Vstup je volný!

Foto: Jihočeský hejtman Jiří Zimola předal mladému automechanikovi knihu o automobilech. (130.47 KB) 25.06.2013

Knihu Auta - velký obrazový průvodce předal v úterý 25. června 2013 jihočeský hejtman Jiří Zimola studentovi Tomáši Hronkovi. Poděkoval mu tak za vzornou reprezentaci nejen školy, ale i Jihočeského kraje, v celostátní soutěži Automechanik Junior 2013, česko-slovenské soutěži Autoopravář Junior 2013 a na Přehlídce České ručičky.

Hronek, student Střední průmyslové školy automobilní a technické v Českých Budějovicích, zvítězil v březnu Mladé Boleslavi v celostátním finále prestižní soutěže Automechanik Junior. A prvenství tam získal i v česko-slovenském finále soutěže Autoopravář Junior. V červnu pak obdržel v Brně zlatou plaketu České ručičky 2013 a čestné uznání. Přehlídka...

25.06.2013


Občanské sdružení Zrnka zajistilo nákup odsávačky mateřského mléka Medela Symphony pro Neonatologické oddělení Nemocnice České Budějovice. Při příležitosti předání bude primář Neonatologického oddělení Nemocnice České Budějovice Milan Hanzl hovořit o významu čerstvého vlastního mateřského mléka v současné intenzívní péči o nedonošené a nemocné novorozence.

Předání se uskuteční ve středu 26. 6. 2013 ve 13 hodin v Neonatologickém oddělení Nemocnice České Budějovice.

Foto: Hejtman Jiří Zimola oznamuje po telefonu starostovi Chelčic, že se jeho obec stala jihočeskou Vesnicí roku 2013. (122.01 KB) 24.06.2013

Chelčice na Strakonicku se mohou odedneška pyšnit Zlatou stuhou určenou pro držitele titulu Vesnice roku v Jihočeském kraji 2013. Druhé místo v 19. ročníku této soutěže obsadily Strunkovice nad Blanicí na Prachaticku a třetí stupínek patří Hajanům na Strakonicku. Výsledky, na kterých se shodla 10členná hodnoticí komise, oznámil v pondělí 24. června jihočeský hejtman Jiří Zimola.

„Komise u Chelčic zohlednila zejména to, že se obec dlouhodobě a cílevědomě snaží o naplnění svých cílů při zachování prvků tradičního venkovského života a jeho využití při bohatém spolkovém vyžití občanů," uvedl Zimola.

Další plusové body posbírala obec mimo jiné za citlivou...

Foto: Nemocnice Písek a.s. proočkovala občany z Putimi. (64.86 KB) 24.06.2013

Vedení Nemocnice Písek a.s. zareagovalo na záplavy v Jižních Čechách rychlým rozhodnutím, že poskytne všem občanům z vyplavené obce Putim bezplatné očkování proti žloutence typu A, nazývané „nemoc špinavých rukou". Jedná se o ty obyvatele a dobrovolníky, kteří nebyli proočkováni po povodni v roce 2009. I tehdy nemocnice solidárně poskytla zdarma očkování obyvatelům Putimi, kteří měli co do činění s rozlitou Blanicí a bahnem její perny či přilehlých polí.

Nabídky bezplatně se oočkovat vakcínou v hodnotě 1 200 Kč zatím využilo 17 putimských občanů, tedy polovina nahlášených zájemců. O očkování se postaralo Očkovací centrum při infekčním oddělení Nemocnice Písek,...

21.06.2013

Vedoucí jihočeské výpravy na Hry VI. letní olympiády dětí a mládeže ČR Jan Steinbauer a Jiří Voříšek přivezli minulý týden ze Zlína akreditační karty pro všech 215 reprezentantů Jihočeského kraje a předali na olympijský stadion v Uherském Hradišti vlajky Jihočeského kraje i prezentační video, které bude promítáno při slavnostním nástupu olympijských výprav.

Ve dnech 24. až 27. 6. 2013 budou probíhat na vybraných sportovištích Zlínského kraje soutěže v atletice, basketbalu, cyklistice, fotbalu, házené, kanoistice, nohejbalu, orientačním běhu, plavání, sportovní střelbě, stolním tenisu, tenisu, triatlonu, veslování, volejbalu a standardních tancích.

A jaké je vlastně...

20.06.2013


Vláda České republiky zrušila o čtvrteční půlnoci nouzový stav na jihu Čech i stav nebezpečí, vyhlášený kvůli záplavám jihočeským hejtmanem Jiřím Zimolou. Na území kraje trval nouzový stav od 21. hodiny 2. června do 24. hodiny 19. června 2013. „Nouzový stav je vyšší stupeň krizového stavu, který stav nebezpečí překrývá," vysvětlila Marta Spálenková, vedoucí oddělení Krizového řízení Krajského úřadu Jihočeského kraje.

V souvislosti s tím ukončila svou činnost stálá pracovní skupina Krizového štábu Jihočeského kraje (JčK). „Oddělení krizového řízení JčK pracuje nyní v běžném režimu. Veškerá krizová opatření byla zrušena," dodala...

« Předchozí        Aktuální stránka: 183/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku