Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

2.10.2013


MPSV na svých webových stránkách vyhlásilo dotační řízení k poskytnutí dotace ze státního rozpočtu pro rok 2014 pro právnické a fyzické osoby, které poskytují sociální služby. Dotace je poskytována žadatelům na základě žádosti poskytovatele sociální služby o poskytnutí dotace ze státního rozpočtu. Tato žádost pro rok 2014 musí být zpracována a podána výlučně prostřednictvím internetové aplikace Sociální služby - Poskytovatel v části žádost o dotaci. Žádost o dotaci pro rok 2014 je možné zpracovat a podat v termínu od 3. října 2013 do 3. listopadu 2013.

Potřebné informace včetně Metodiky a Výzvy jsou dostupně na webu MPSV.

Foto: Ocenění učitelé. (93.02 KB) 2.10.2013


Celkem 12 ocenění a poukázek na nákup knih předali v úterý 1. října představitelé kraje učitelům v rámci III. ročníku ankety „Vynikající pedagog Jihočeského kraje 2013. Nejvíce oceněných učitelů - šest, je z českobudějovických škol.

„Cílem této ankety vyhlašované Jihočeským krajem je upozornit na mimořádné aktivity pedagogů různých typů škol a školských zařízení, vyzdvihnout jejich výjimečný celoživotní přínos pro školu, ocenit jejich dosavadní pedagogické působení i úspěchy v mimoškolní práci s dětmi a mládeží," uvedl krajský radní pro školství Tomeš Vytiska. „Všem oceněným tímto gratuluji," dodal.

Anketa je určena pedagogickým...

Foto: Hejtman Jiří Zimola (vpravo) a ředitel jaderné elektrárny Temelín Miloš Štěpanovský. (150.71 KB) 2.10.2013

Nové Centrum krizového řízení Jihočeského kraje, které umožňuje rychlejší reakce kraje a koordinaci složek Integrovaného záchranného systému (IZS) na mimořádné události, jako jsou například živelné pohromy, funguje, a je připraveno kdykoli v řádu hodin zahájit svoji plnou činnost.

Centrum vzniklo před rokem, 1. října 2012, v hlavní budově krajského úřadu přestavbou už existujících prostor v objektu „G". Ostrou zkouškou prošlo centrum hned při červnových povodních. A obstálo na jedničku.

„Rychlý nástup letošních červnových povodní prověřil nejen připravenost členů krizového štábu Jihočeského kraje, ale především funkčnost nově vybudovaného centra pro...

Foto: Teátr Víti Marčíka. (69.01 KB) 2.10.2013

Teátr Víti Marčíka uvede 4. října 2013 v audiosále Jihočeské vědecké knihovny představení nazvané „LABYRINT SVĚTA". Představení začíná v 19 hodin v budově knihovny na Lidické třídě v Českých Budějovicích.

Tento pořad se uskuteční v rámci projektu „Cyklus hudba - literatura - divadlo", který je spolufinancován grantovým programem Jihočeského kraje „PODPORA ŽIVÉ KULTURY".

2.10.2013

V sobotu 5. 10. 2013 se uskuteční pravidelné jednodenní setkání pěstounských rodin Jihočeského kraje v Motelu Korálkov na Jivně u Českých Budějovic. Očekáváme účast 11 rodin, celkem i se sedmi dobrovolníky, kteří budou hlídat děti a třemi pracovníky jihočeského krajského úřadu. Setkání pěstounských rodin pořádá pracoviště Náhradní rodinné péče (NRP), oddělení sociálně-právní ochrany dětí, odboru sociálních věcí a zdravotnictví Krajského úřadu Jč. kraje čtyřikrát do roka. Dvě tyto akce jsou dvoudenní a dvě jednodenní.

Obě dvoudenní setkání již letos v červnu a v září proběhla ve Střelských Hošticích, celkem se jich zúčastnilo 20 pěstounských rodin, tj. 40 rodičů a 80 dětí....

Foto: Přeshraniční setkání jihočeských a hornorakouských mládežnických organizací. (110.25 KB) 30.09.2013

Ve dnech 21. a 22. září 2013 se u příležitosti Zemské výstavy 2013 uskutečnilo setkání zástupců dětských a mládežnických organizací z Jihočeského kraje a Horního Rakouska.

Českou část reprezentovala Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje se svými členskými sdruženími (občanské sdružení Děti Řepice, občanské sdružení Bezva prázdniny, POHODÁŘI VSKH, Kamarádi otevřených srdcí, Rodinné centrum ROZÁRKA, Jihočeská krajská organizace Pionýra, M - tes a Země - nezemě, o.s.). Nabídky na setkání využilo patnáct účastníků z Jihočeského kraje a dvacet účastníků z Horního Rakouska.

Cílem této akce bylo přiblížit rakouským zájemcům systém a činnost jihočeských organizací...

30.09.2013

Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9 byla úspěšným žadatelem v 19. výzvě ROP NUTS II Jihozápad a získala finanční prostředky k realizaci projektu Učíme se podnikat.

Předmětem a cílem projektových aktivit školy bylo vybudování dvou odborných učeben, určených především pro specializovanou výuku předmětu Fiktivní firma, ve kterém si žáci mohou vyzkoušet simulaci reálného podnikatelského prostředí v podmínkách tržního hospodářství. Nejmodernější vybavení učeben umožní skupinovou práci žáků v jednotlivých podnikových odděleních. Žáci se naučí samostatnosti, týmové práci, zodpovědnosti. Budou rozvíjet své obchodní znalosti a dovednosti, řešit situace nejenom...

Foto:Nakládání kol na oranžovou linku cyklobusu v Českých Budějovicích. (190.60 KB) 30.09.2013

Cyklobusem na nové, tzv. oranžové lince, se o prázdninách svezlo 607 cestujících. Návěs, který je za něj zapřažen, pak přepravil 133 kol. Sít dopravního systému Jihočeského kraje pro cyklisty a turisty Cyklotrans se díky tomu rozrostla na celkem sedm linek.

Uvedený cyklobus byl v provozu od 29. června do 1. září 2013. Zájemci se s ním mohli projet o víkendech a státních svátcích. A to na trase Č. Budějovice - Třeboň - Chlum u Třeboně - Suchdol nad Lužnicí - Gmünd a zpět.

„Oranžová linka byla zavedena proto, abychom milovníkům turistiky a cyklistiky přiblížili i další místa v našem kraji. Konkrétně Třeboňsko, česko-rakouské příhraničí a díky jejímu přesahu do...

Foto: Kryštůfek logo. (61.48 KB) 30.09.2013

Malý pacient sedí s ovázanou hlavou v nemocniční ambulanci. Místo slz na tváři a obav z budoucího ošetření se však jeho veškerá pozornost ubírá ke Kryštůfkovi. Plyšového panáčka dostal od záchranářů v sanitce, která ho po zranění převážela. To je hlavní cíl projektu Kryštůfek, který v kraji funguje od 19. července 2011. Nyní by měla Záchranná služba Jihočeského kraje dostat dalších 400 kusů těchto hraček.

„Nové plyšové panáčky v ceně 100 800 korun získá záchranná služba jako dar od společnosti KAPITOL, která uvedený projekt ve spolupráci s Asociací zdravotní záchranné služby České republiky a s územními středisky této služby rozjela 12. července 2011," upřesnila...

« Předchozí        Aktuální stránka: 185/537        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku