Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Radní Tomeš Vytiska poděkoval v pondělí 10. června 2013 studentovi Marku Novákovi. (56.38 KB) 10.06.2013


Radní Jihočeského kraje pro školství Tomeš Vytiska poděkoval v pondělí 10. června 2013 studentovi Marku Novákovi za vzornou reprezentaci celých jižních Čech. Letošní absolvent českobudějovického Gymnázia Jírovcova totiž získal v konkurenci dalších 1 600 středoškoláků ze 70 zemí stříbrnou medaili na světové soutěži mladých vědců Intel ISEF v Phoenixu. V Americe představil porotcům malého domácího lékaře, kterého sám sestrojil. Zařízení umí mimo jiné měřit tělesnou teplotu či EKG.

„Gratuluji vám k vašemu úspěchu. Je jedině dobře, že se nám na jihu Čech objevují takoví mladí talentovaní lidé," uvedl dále Vytiska.

Novák řekl, že si stříbrné medaile...

10.06.2013


„Máme před sebou zásadních čtyřiadvacet hodin, protože půda už není schopna absorbovat další srážky a počasí se má úplně uklidnit až zhruba od středy," řekl po dnešním ranním jednání krizového štábu (pondělí 10. 6. 2013) jihočeský hejtman Jiří Zimola. „Nerovnoměrné noční bouřky způsobily potíže zejména na menších tocích, dnes ještě očekáváme srážky na Šumavě a v Novohradských horách," dodal.
Všechny přehrady drží vodu v zásobním prostoru, hladina Rožmberka a na dalších rybnících už klesá, ohrožené obce mají operativně připravené své „styčné důstojníky" u HZS. Právě hasiči s kolegy z integrovaného záchranného systému i nadále zajišťují...

7.06.2013

Ve čtvrtek (6.6.2013) nespadl na jihu Čech ani milimetr srážek. Hladiny vodních toků i nadále klesají. Přesto na pěti místech stále trvá III. stupeň povodňové aktivity.

„Situace zatím vypadá příznivě. Ale ani tak nechceme nic zanedbat, takže budeme vývoj na vodních tocích sledovat i přes víkend, abychom byli schopni reagovat na aktuální stav," řekl v pátek 7. června 2013 po zasedání krizového štábu hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Třetí stupeň povodňové aktivity i nadále platí na Lužnici v Bechyni a Klenovicích, na Nežárce v Hamru, na Nové řece v Mláce a na Vltavě ve Spolí.

Příznivá zpráva přišla z Římovské a Husinecké přehrady. O něco...

Foto: Roudnická madona. (118.99 KB) 7.06.2013


V každé těžké době se najdou světlé okamžiky.Okamžiky, kdy umění má dar prosvětlit i ty nejtemnější chvíle lidského života.

Alšova jihočeská galerie váa proto zve do prostor zámecké jízdárny Státního zámku Hluboká v Hluboké nad Vltavou, kde se v sobotu 8.6. od 18:30 koná Romantická noc.

Součástí večera představení obrazu Madony roudnické, mimořádného díla Mistra třeboňského oltáře, které je na sezónu 2013 zapůjčeno ze sbírek Národní galerie. Závěr Romantické noci si můžete užít za zvuku jazzového orchestru.

Vstup ZDARMA. Více na www.ajg.cz.

6.06.2013


Žádnou mimořádnou událost související se záplavami nezaznamenaly od 8 hodin 5. června do 7 hodin 6. června 2013 složky Integrovaného záchranného systému Jihočeského kraje. Během odpoledních a nočních hodin ze středy na čtvrtek většina řek kulminovala a nyní už jejich hladiny postupně klesají. Na konkrétní vyčíslení škod je zatím ale příliš brzy. Předběžně se mluví o tom, že překročí stovky milionů korun.

„Po kulminaci je Nežárka v Hamru i Lužnice ve Veselí nad Lužnicí a Klenovicích. Třetí povodňový stupeň i přesto přetrvává na pěti místech. Konkrétně na Nežárce v Mláce a Hamru, na Lužnici v Klenovicích a Bechyni a na Blanici v Heřmani," upřesnil jihočeský...

6.06.2013

V důsledku povodní byl plánovaný rodinný den s Integrovaným záchranným systémem přesunut na září. Většina záchranných složek je totiž stále ještě v terénu a ani celospolečenská nálada není pro akci podobného charakteru v tento okamžik příznivá. Nový termín je stanoven na sobotu 7. září 2013.

Více informací na www.lipno.info.

5.06.2013


Ve středu v 8 hodin opět zasedal krizový štáb Jihočeského kraje. „Kritický je stále stav na Lužnici, jsme v plné pohotovosti ve Veselí nad Lužnicí, kde čekáme kulminaci nad čtvrtečním ránem, na vrcholu je také Nežárka. Naopak voda v Bechyni či Písku mírně klesá," popisuje aktuální stav jihočeský hejtman Jiří Zimola.

Přehrady v Římově a Husinci udržují odtok a přítok na stejné úrovni, hladina Lipna je na maximu, důvodem setrvalého stavu hladiny vody je, stejně jako v případě rybníků, silně podmáčená půda.

„Naplno jsme již spustili intenzivní práce související s odstraňováním následků povodně," říká Jiří Zimola. „Panel neziskových...

5.06.2013


V rámci posilování partnerských vztahů Jihočeského kraje s neziskovým sektorem a na podporu medializace a propagace činnosti Diecézní charity České Budějovice se v loňském roce uskutečnil společný projekt „ Konzultační semináře" s cílem představit činnost Diecézní charity České Budějovice pracovníkům obecních úřadů na území bývalých okresních měst. Semináře určené starostům, členům samospráv a všem pracovníkům obecních úřadů včetně malých obcí byly hodnoceny kladně, proto v letošním roce v termínech 4. 6. - 25. 6. 2013 a 17. 9. - 31. 12. 2013 pokračuje rozšířený projekt „Konzultační semináře 2013 - představení terénního krizového týmu a činnosti Diecézní...

5.06.2013

Na sobotu 8. června 2013 připravují organizátoři RunCzech běžecké ligy závod jihočeskou metropolí Mattoni 1/2Maraton České Budějovice. Organizátoři o zrušení závodu z důvodu nepřízně počasí neuvažují.

„Počasí nám v současné době příliš nepřeje, ale věříme, že se akce uskuteční podle plánu. Jsme v úzkém kontaktu se zástupci města České Budějovice i Jihočeského kraje a společně stav vyhodnocujeme. V případě, že by nebylo možné závod uskutečnit a museli bychom ho zrušit, budeme veřejnost informovat." říká Veronika Honsová, tisková mluvčí společnosti.

Mattoni 1/2Maraton České Budějovice se koná v sobotu 8. června 2013 od 19 hodin, start a cíl je na náměstí...

« Předchozí        Aktuální stránka: 186/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku