31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

1.11.2013


Ve dnech 17. - 18. 10. 2013 proběhla v hotelu Vltava v Červené nad Vltavou již tradiční Adiktologická konference Jihočeského kraje. Letos v pořadí VII. ročník, tentokrát pod názvem „MIMO STŘED". Konference přinesla příspěvky zabývající se vyloučenými lokalitami, menšinami, specifickými cílovými skupinami uživatelů drog, „sekundárními" tématy klientů adiktologických služeb atd. Letošní ročník zaznamenal historicky největší zájem o tuto akci, přihlášeno bylo cca 140 účastníků, přímo se zúčastnilo přes 123 jednotlivců. Generálním partnerem akce byla Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR, organizátorem akce a jejím odborným garantem Občanské sdružení Prevent....

Foto: Betlém z chleba bude usilovat o rekordní zápis. (64.23 KB) 1.11.2013

Součástí letošního mezinárodního gastronomického festivalu Gastrofest (7. - 9. 11.) bude na českobudějovickém výstavišti také soutěž o nejlepší cukrářský a pekařský výrobek „Budějovické mlsání", které pořádá Střední škola obchodu, služeb a podnikání a Vyšší odborná škola Kněžskodvorská v Českých Budějovicích. A právě tato škola se v rámci této soutěže pokusí v pátek 8. listopadu v pavilonu E5 o rekordní zápis s chlebovým betlémem o rozměrech 4 x 2 metry.

„Jeho vytvořením chceme přinést staročeskou tradici, což betlém z chleba, jak jsme zjistili, je," říká Zdeňka Zaimlová, zástupkyně ředitele pro odborný výcvik.

Zároveň se jedná o ukázku...

31.10.2013

Ve středu 6. listopadu 2013 se v Kruhovém sále Zastupitelstva Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích č. 2010 koná akreditovaná konference „Prevence rizikového sexuálního chování - úkol základního vzdělávání". Akci pořádá Centrum pro rodinu a sociální péči o. s. ve spolupráci s Krajským úřadem.

Konference je zaměřena na aktuální odborné poznatky k tématům, která ukládá RVP jako prevenci rizikového chování a výchovu zdravých postojů v otázkách sexuality.

Přihlášku na konferenci najdete v příloze.

Foto: Krajský radní pro dopravu předal kolo Adamu Žákovi z Kardašovi Řečice. (120.51 KB) 30.10.2013

Jihočeský kraj oficiálně ukončil čtvrtou etapu projektu Jihočeského kraje „Jižní Čechy bezpečné" symbolickým aktem, kterým se stalo předání odměn výhercům soutěže pro cyklisty v úterý 29. 10. 2013. Odměny výhercům předal Mgr. Bc. Antonín Krák, člen Rady Jihočeského kraje pro oblast územního plánování, dopravy a dopravní obslužnosti (JIKORD), správy komunikací a přeshraniční spolupráce. Během projektu bylo veřejnosti rozdáno čtyřicet tisíc reflexních náramků.

Krajský radní Antonín Krák v úterý předal odměny hlavním výhercům soutěže vypsané pro cyklisty v rámci projektu Jižní Čechy bezpečné. Soutěže se mohli zúčastnit cyklisté, kteří tým projektu potkali na...

Foto: Zleva Jan Sattran, Zdeněk Troška, před ním Adam Maleček, Marie Hanušová, Otomar Linhart a Jiří Jankovský. (128.48 KB) 30.10.2013

Galeristka Marie Hanušová, dlouholetý ředitel Arpidy Jiří Jankovský, děkan Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity Otomar Linhart, školák Adam Maleček, oční chirurg Jan Sattran a režisér Zdeněk Troška obdrželi od hejtmana Jiřího Zimoly zlatou šupinu.

Stalo se tak poprvé v úterý 29. října 2013 v Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou v rámci udílení Cen hejtmana u příležitosti oslav 95. výročí vzniku samostatného československého státu.

„Domnívám se, že je více než vhodné využít výročí vzniku Československa a ocenit mimořádné činy a celoživotní práci konkrétních lidí, kteří se zasloužili o rozvoj či dobré jméno Jihočeského kraje v různých...

Foto: Zasedání prezidia ERDV v českokrumlovském Prokyšově sále. (107.58 KB) 25.10.2013

V českokrumlovském historickém Prokyšově sále se ve čtvrtek 24. října 2013 konalo setkání prezidia Evropského regionu Dunaj - Vltava (ERDV), kterému v prvním roce jeho existence předsedá právě Jihočeský kraj. Jeho hejtmana Jiřího Zimolu, jeho kolegy hejtmany i zemské rady dalších regionů - Dolní Bavorsko, Dolní a Horní Rakousy, Plzeňsky kraj, Kraj Vysočina a Horní Falc, potěšilo, že se mimo jiné dohodli na spolupráci při konkrétních projektech, které mají být už zanedlouho spuštěny.

Prezidium ERVD pod vedením Jihočeského kraje sešlo naposledy v tomto roce. Příští schůzka je na programu v lednu 2014 v Českých Budějovicích, kde předsednictví převezme region Horní Falc.

24.10.2013

Studenti Obchodní akademie a jazykové školy v Písku se dne 23. 10. 2013 zúčastnili Dne Evropského parlamentu mládeže v České republice (EPM). Studenti si za asistence zkušených členů organizace vyzkoušeli stěžejní části několikadenního programu zasedání EPM během pouhých šesti hodin.

Každodenní studijní rutinu studentů zpestřili členové EPM v ČR pestrým programem. Zástupci prvních a druhých ročníků si na jeden den vyzkoušeli práci ve výborech Evropského parlamentu.

Po slavnostním zahájení akce byli studenti rozděleni do tří skupin, ve kterých si vyzkoušeli práci europoslanců. Společně absolvovali teambuilding, při kterém překonali počáteční trému a vytvořili týmovou...

Foto: Hamerský potok 2013. (146.05 KB) 24.10.2013

Ve dnech 27 - 29.9. proběhla na Hamerském potoce vodacka akce Hamerský potok 2013, pořádaná oddílem vodní turistiky TJ Bohemians v úseku Malý Ratmírov - Jindřiš. Akce se mohla uspořádat díky dotaci z Jihočeského kraje. V pátek (27.9.2013) vodáci prošli celý úsek, vyčistili zbylé dřevo z potoka, postavili závodní trať a vyzkoušeli jí. Samotný závod proběhl v sobotu. Z téměř tisícovky návštěvníků kteří sjížděli trať v rámci volného plutí bylo celkem 340 bodovaných závodníků. Trať byla dlouhá 9 km a bylo na ní celkem 23 branek.

Výsledky závodu jsou k dispozici na www.hthsystem.cz.

23.10.2013

V případě jedné z překážek, které blokují výstavbu dálnice D3 na území jižních Čech poblíž obce Hůry na Českobudějovicku, padlo zásadní soudní rozhodnutí. Krajský soud v Českých Budějovicích zamítl návrh o stavební uzávěře, které podaly společnosti HVN Logistics a Altsame.

„Pozemky patřící firmám zasahují do stometrového ochranného území určeného pro trasu dálnice, jejich majitelé i přesto vedli soudní řízení proti Jihočeskému kraji. Těší nás, že soud potvrdil naše stanovisko a daří se nám postupně odbourávat jednotlivé překážky, které komplikují dokončení této prioritní komunikace." řekl krajský radní Antonín Krák.

Podle jeho slov spějí k vyřešení také...

« Předchozí        Aktuální stránka: 188/543        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku