31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Ministr dopravy Zdeněk Žák, hejtman Jiří Zimola a krajský radní pro dopravu Antonín Krák. (109.56 KB) 4.10.2013

Ministr dopravy v demisi Zdeněk Žák a jihočeský hejtman Jiří Zimola v pátek 4. října 2013 společně podepsali rozhodnutí, na jehož základě obdrží jihočeský region jednu miliardu korun. Tato částka je určena na výstavbu dopravní infrastruktury, konkrétně IV. železničního koridoru v úseku Veselí n. L. - Soběslav, a to v období října 2013 až prosince 2015.

Kromě těchto financí ministerstvo dopravy dále přispěje celkově 75 miliony korun na opravy krajských komunikací, které byly poškozeny červnovými povodněmi.

Ministr dopravy při návštěvě jihočeského krajského úřadu prodiskutoval se zástupci samosprávy a dopravními experty také témata obecného fungování dopravní...

Foto: Jihočeský kraj pravidelně dotuje linkové autobusy i osobní vlakovou přepravu. (127.36 KB) 3.10.2013

Prokazatelná ztráta dopravní obslužnosti na jihu Čech činila v roce 2012 celkem 926 milionů korun. Uvedenou částkou dotoval Jihočeský kraj linkové autobusy a osobní vlakovou přepravu.
V rozpočtu pro uplynulý rok měl kraj přitom na tyto služby vyčleněno 956 milionů korun. Z toho vyplývá, že 30 milionů, které nebylo nutné vyčerpat, budou využity v roce 2013.

„Prokazatelné ztráty vznikají z toho důvodu, že příjmy od cestujících nepokryjí náklady spojené s provozem linkových autobusů a drážních vozidel. A tento rozdíl je na základě smluv s dopravci povinen objednavatel těchto služeb - v tomto případě kraj, uhradit," vysvětlil krajský radní pro dopravu Antonín...

Foto: Investice do vzdělávání. (35.39 KB) 3.10.2013

Oddělení řízení grantů a projektů Odboru evropských záležitostí Krajského úřadu Jihočeského kraje srdečně zve všechny zájemce na závěrečnou konferenci globálních grantů reg. č. CZ.1.07/1.1.10, CZ.1.07/1.2.06 a CZ.1.07/1.3.06 realizovaných v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Konference se bude konat v pátek 1. listopadu 2013 v prostorách Clarion Congress Hotelu v Českých Budějovicích (Pražská 14, České Budějovice) od 9:30 hodin.

Z důvodu omezené kapacity sálu prosíme o zaslání přihlášky do pátku 11. 10. 2013 na email: burcevova@kraj-jihocesky.cz.

Konference je spolufinancována Evropským...

2.10.2013


MPSV na svých webových stránkách vyhlásilo dotační řízení k poskytnutí dotace ze státního rozpočtu pro rok 2014 pro právnické a fyzické osoby, které poskytují sociální služby. Dotace je poskytována žadatelům na základě žádosti poskytovatele sociální služby o poskytnutí dotace ze státního rozpočtu. Tato žádost pro rok 2014 musí být zpracována a podána výlučně prostřednictvím internetové aplikace Sociální služby - Poskytovatel v části žádost o dotaci. Žádost o dotaci pro rok 2014 je možné zpracovat a podat v termínu od 3. října 2013 do 3. listopadu 2013.

Potřebné informace včetně Metodiky a Výzvy jsou dostupně na webu MPSV.

Foto: Ocenění učitelé. (93.02 KB) 2.10.2013


Celkem 12 ocenění a poukázek na nákup knih předali v úterý 1. října představitelé kraje učitelům v rámci III. ročníku ankety „Vynikající pedagog Jihočeského kraje 2013. Nejvíce oceněných učitelů - šest, je z českobudějovických škol.

„Cílem této ankety vyhlašované Jihočeským krajem je upozornit na mimořádné aktivity pedagogů různých typů škol a školských zařízení, vyzdvihnout jejich výjimečný celoživotní přínos pro školu, ocenit jejich dosavadní pedagogické působení i úspěchy v mimoškolní práci s dětmi a mládeží," uvedl krajský radní pro školství Tomeš Vytiska. „Všem oceněným tímto gratuluji," dodal.

Anketa je určena pedagogickým...

Foto: Hejtman Jiří Zimola (vpravo) a ředitel jaderné elektrárny Temelín Miloš Štěpanovský. (150.71 KB) 2.10.2013

Nové Centrum krizového řízení Jihočeského kraje, které umožňuje rychlejší reakce kraje a koordinaci složek Integrovaného záchranného systému (IZS) na mimořádné události, jako jsou například živelné pohromy, funguje, a je připraveno kdykoli v řádu hodin zahájit svoji plnou činnost.

Centrum vzniklo před rokem, 1. října 2012, v hlavní budově krajského úřadu přestavbou už existujících prostor v objektu „G". Ostrou zkouškou prošlo centrum hned při červnových povodních. A obstálo na jedničku.

„Rychlý nástup letošních červnových povodní prověřil nejen připravenost členů krizového štábu Jihočeského kraje, ale především funkčnost nově vybudovaného centra pro...

Foto: Teátr Víti Marčíka. (69.01 KB) 2.10.2013

Teátr Víti Marčíka uvede 4. října 2013 v audiosále Jihočeské vědecké knihovny představení nazvané „LABYRINT SVĚTA". Představení začíná v 19 hodin v budově knihovny na Lidické třídě v Českých Budějovicích.

Tento pořad se uskuteční v rámci projektu „Cyklus hudba - literatura - divadlo", který je spolufinancován grantovým programem Jihočeského kraje „PODPORA ŽIVÉ KULTURY".

2.10.2013

V sobotu 5. 10. 2013 se uskuteční pravidelné jednodenní setkání pěstounských rodin Jihočeského kraje v Motelu Korálkov na Jivně u Českých Budějovic. Očekáváme účast 11 rodin, celkem i se sedmi dobrovolníky, kteří budou hlídat děti a třemi pracovníky jihočeského krajského úřadu. Setkání pěstounských rodin pořádá pracoviště Náhradní rodinné péče (NRP), oddělení sociálně-právní ochrany dětí, odboru sociálních věcí a zdravotnictví Krajského úřadu Jč. kraje čtyřikrát do roka. Dvě tyto akce jsou dvoudenní a dvě jednodenní.

Obě dvoudenní setkání již letos v červnu a v září proběhla ve Střelských Hošticích, celkem se jich zúčastnilo 20 pěstounských rodin, tj. 40 rodičů a 80 dětí....

Foto: Přeshraniční setkání jihočeských a hornorakouských mládežnických organizací. (110.25 KB) 30.09.2013

Ve dnech 21. a 22. září 2013 se u příležitosti Zemské výstavy 2013 uskutečnilo setkání zástupců dětských a mládežnických organizací z Jihočeského kraje a Horního Rakouska.

Českou část reprezentovala Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje se svými členskými sdruženími (občanské sdružení Děti Řepice, občanské sdružení Bezva prázdniny, POHODÁŘI VSKH, Kamarádi otevřených srdcí, Rodinné centrum ROZÁRKA, Jihočeská krajská organizace Pionýra, M - tes a Země - nezemě, o.s.). Nabídky na setkání využilo patnáct účastníků z Jihočeského kraje a dvacet účastníků z Horního Rakouska.

Cílem této akce bylo přiblížit rakouským zájemcům systém a činnost jihočeských organizací...

« Předchozí        Aktuální stránka: 191/543        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku