31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

23.10.2013

Jihočeský kraj vyhlašuje ke dni 18. 10. 2013 již 3. výzvu k předkládání návrhů na udělení Ceny hejtmana Jihočeského kraje za zachování a rozvoj lidových tradic Jihočeského kraje.

Udělování výše uvedené ceny je naplněním Koncepce účinnější péče o tradiční lidovou kulturu v České republice na léta 2011 až 2015. Administrátorem pro udělování titulu je odbor kultury a památkové péče Krajského úřadu Jihočeského kraje.

Cena bude udělována subjektům, které udržují a zachovávají při své činnosti znalosti a dovednosti v oblasti lidové kultury jihočeského regionu; laureátem ceny může být osoba, kolektiv, obec či město. Udělení ceny není vázáno na jeden počin, nýbrž na...

23.10.2013

V souvislosti s přípravou pověřených zaměstnankyň na novou právní úpravu zákona č. 186/2013 Sb., o státním občanství a o změně některých zákonů (zákon o státním občanství České republiky) a novelu zákona č. 301/2000 Sb., o matrikách, jménu a příjmení a o změně některých souvisejících zákonů, dojde ve dnech 7. listopadu 2013 a 5. prosince 2013 k úplnému uzavření matriky správního oddělení, odboru legislativy a vnitřních věcí Krajského úřadu Jihočeského kraje. V těchto dnech nebude z výše uvedeného důvodu vykonávána žádná matriční agenda, agenda státního občanství, ani ověřování. V ostatních dnech zůstává činnost matriky nepřerušena.

 

Foto: V Linci se sešlo 20 dopravních expertů všech sedmi regionů ERDV včetně čtyř hostů. (110.90 KB) 21.10.2013

Nad 26 projektovými náměty z oblasti dopravy se zaměřením na stavby či rekonstrukce silnic a železnic s přeshraničním charakterem na celém území Evropského regionu Dunaj - Vltava (ERDV) diskutovalo 20 dopravních expertů všech sedmi regionů ERDV. K diskuzi byli navíc přizváni čtyři hosté, mimo jiné Romana Sadravetz, vedoucí Kanceláře ERDV v Linci. Projektové náměty jim k posouzení předložily jednotlivé partnerské regiony. Stalo se tak v rámci III. workshopu konaného na lineckém letišti 11. října 2013, kde zúčastněné přivítal Gerhard Kunesch, ředitel místního Blue Danube Airport Linz a zároveň člen skupiny dopravních expertů.

Jihočeský kraj, který v tomto roce ERDV předsedá,...

21.10.2013

Jihočeský kraj kvituje s povděkem, že linkoví autobusoví dopravci v rámci obnovy svého vozového parku investují peníze do nákupu vozidel s pohonem na zemní plyn - CNG.

„Společně s nasazením malokapacitních autobusů a spojů na zavolání tak dopravci pomáhají kraji výrazně šetřit peníze, kterými každoročně dotujeme základní dopravní obslužnost na jihu Čech," zdůraznil krajský radní pro dopravu Antonín Krák.

Jak dále Krák uvedl, úspory ve spotřebě pohonných hmot se při srovnání pohonu na CNG a naftu pohybují mezi dvěma až třemi korunami na ujetý kilometr. „Například všech zhruba 200 vozů společnosti ČSAD Autobusy České Budějovice najelo v roce 2012 více...

21.10.2013

Celkem 27 povodněmi postižených rodin vybraných na základě místního šetření, se dočká v průběhu následujícího měsíce finanční pomoci, jako další kompenzace za následky, které jim způsobily červnové záplavy. Kraj mezi ně tentokrát rozdělí 1,1 milionu korun, které se podařilo od dárců nastřádat na Povodňovém kontu Jihočeského kraje 2013. Rozhodli o tom ve čtvrtek 17. října krajští radní. Ti zároveň doporučili krajskému zastupitelstvu 31. října schválit rozdělení 24 milionů korun sborům dobrovolných hasičů obcí, které při záplavách zasahovaly. Peníze získal kraj od ministerstva vnitra.

„Rodiny, které peníze z povodňového konta získají, pomáhali přímo v terénu vytipovat...

18.10.2013

Zavedení písemných přijímacích zkoušek na všech typech krajem zřizovaných středních školách s maturitními obory. Na tomto doporučení, adresovaném ředitelům uvedených škol, se ve čtvrtek 17. října 2013 shodla Rada Jihočeského kraje. Zkoušky by měli ředitelé škol zavést již pro školní rok 2014 - 2015.

„Cílem tohoto opatření je zlepšení přístupu žáků k výuce především v 8. a 9. ročníku základní školy, zvýšení úrovně kvality žáků v maturitních oborech, zamezení přijetí žáků s neodpovídajícím prospěchem," uvedl hejtman Jiří Zimola. „Výsledek, který má zavedení zkoušek přinést, nelze samozřejmě očekávat okamžitě. Lze jej zaručit při dlouhodobějším dodržování...

18.10.2013

Zlatou šupinu obdrží od hejtmana Jiřího Zimoly šest významných osobností Jihočeského kraje. Stane se tak u příležitosti oslav 95. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní akt začíná 29. října 2013 v Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou od 18 hodin.

„Snažíme se založit tradici spojení oslav tohoto státního svátku s oceněním osobností, kteří se významným způsobem zasloužili o rozvoj či dobré jméno Jihočeského kraje v různých oblastech či vykonali jiný prospěšný čin oceňovaný širokou veřejností," uvedl Zimola.

Na základě zaslaných nominací se hejtman rozhodl ocenit autorku projektu Vltavotýnských výtvarných dvorků a galeristku...

18.10.2013

Další krajský projekt výuky cizích jazyků, tentokrát pro seniory s vnoučaty, bude zahájen v úterý 22. října 2013. Odstartuje ho nultá hodina v zasedací místnosti Ovál ve druhém podlaží hlavní budovy krajského úřadu. Kurz angličtiny tam začíná v 15.30 a němčiny v 16 hodin.

„Navazujeme tím na loňský úspěšný projekt angličtiny pro seniory. Tentokrát jsme se rozhodli výuku rozšířit i pro jejich vnoučata a přidat německý jazyk. Prarodiče je totiž v odpoledních hodinách často hlídají, takže bychom jim chtěli touto formou nabídnout smysluplně strávený volný čas," vysvětlil hejtman Jiří Zimola s tím, že kurzy budou zdarma.

Projekt nese podtitul „Chci rozumět...

Foto: Hejtman Jiří Zimola při prohlídce nového centrálního pavilonu „D“ jindřichohradecké nemocnice. (149.43 KB) 18.10.2013

Jindřichohradecká nemocnice dokončuje výstavbu nového centrálního pavilonu „D". Celkové náklady na stavbu dosáhnou zhruba 188 miliónů korun. Jedná se o jednu z největších investic Jihočeského kraje do zdravotnictví v letech 2013 a 2014.

„Nový pavilon vyrostl v areálu nemocnice vedle starého pavilonu „D", který bude ve 2. etapě akce zbourán a propojením se sousedními pavilony dojde téměř k vytvoření žádaného organizačního uspořádání v rámci monobloku. Tímto propojením nového pavilonu s ostatními se výrazně zvýší komfort pro pacienty a zároveň zajistí lepší podmínky pro práci zdravotníků," uvedl ředitel Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s....

« Předchozí        Aktuální stránka: 193/547        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku