Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

5.06.2013


V rámci posilování partnerských vztahů Jihočeského kraje s neziskovým sektorem a na podporu medializace a propagace činnosti Diecézní charity České Budějovice se v loňském roce uskutečnil společný projekt „ Konzultační semináře" s cílem představit činnost Diecézní charity České Budějovice pracovníkům obecních úřadů na území bývalých okresních měst. Semináře určené starostům, členům samospráv a všem pracovníkům obecních úřadů včetně malých obcí byly hodnoceny kladně, proto v letošním roce v termínech 4. 6. - 25. 6. 2013 a 17. 9. - 31. 12. 2013 pokračuje rozšířený projekt „Konzultační semináře 2013 - představení terénního krizového týmu a činnosti Diecézní...

5.06.2013

Na sobotu 8. června 2013 připravují organizátoři RunCzech běžecké ligy závod jihočeskou metropolí Mattoni 1/2Maraton České Budějovice. Organizátoři o zrušení závodu z důvodu nepřízně počasí neuvažují.

„Počasí nám v současné době příliš nepřeje, ale věříme, že se akce uskuteční podle plánu. Jsme v úzkém kontaktu se zástupci města České Budějovice i Jihočeského kraje a společně stav vyhodnocujeme. V případě, že by nebylo možné závod uskutečnit a museli bychom ho zrušit, budeme veřejnost informovat." říká Veronika Honsová, tisková mluvčí společnosti.

Mattoni 1/2Maraton České Budějovice se koná v sobotu 8. června 2013 od 19 hodin, start a cíl je na náměstí...

ZELENÁ POVODŇOVÁ INFORMAČNÍ LINKA - 800 100 450 (89.17 KB) 5.06.2013

Jihočeský kraj zřídil v rámci pomoci svým obyvatelům „Povodňové konto Jihočeského kraje 2013" s číslem účtu 7070707070/0300. Účet je zřízen u ČSOB, je aktivní od 5. června 2013 a je po předchozím vydání osvědčení MV ČR (č. j. MV-70081-2/VS-2013) zřízen pro organizaci veřejné sbírky za účelem pomoci občanům, obcím a ostatním subjektům na území Jihočeského kraje při řešení následků povodní. Na toto konto můžete přispívat buď bezhotovostně nebo složením hotovosti (osvobozeno od poplatku), a tím projevit solidaritu se všemi postiženými povodní.
Předem za tuto pomoc děkujeme.

Fyzickým osobám bude na žádost vydáno potvrzení ekonomickým odborem KÚ...

4.06.2013


„Kritický stav stále není zažehnán na Lužnici a Nežárce, v tuto chvíli je naše pozornost zaměřena na Veselí nad Lužnicí. Kulminaci zde očekáváme ve středu, vodu nad městem stále drží Rožmberk, který napouštíme v rámci mimořádné manipulace. V Soběslavi je ale připraveno od Diecézní charity pro všechny případy 50 dobrovolníků, hasiči mají pro tuto lokalitu v záloze 13 tisíc pytlů na pískování," řekl jihočeský hejtman Jiří Zimola po dnešním (úterý 4. 6. 2013) ranním setkání povodňové komise a krizového štábu Jihočeského kraje. „Ostatní oblasti jsou již po kulminaci, voda buď ustupuje, nebo se drží na setrvalém stavu. K dnešnímu dni evidujeme 91 obcí, které...

4.06.2013

Vzhledem k povodním, které zasáhly jižní Čechy, odložila komise hodnocení obcí přihlášených do soutěže Jihočeská vesnice roku 2013. Výsledky budou zveřejněny o týden později. Konkrétně na tiskové konferenci od 11 hodin v pondělí 24. června 2013 v sále Secese v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích.

ZELENÁ POVODŇOVÁ INFORMAČNÍ LINKA - 800 100 450 (89.17 KB) 4.06.2013

V příloze zprávy naleznete grafické zpracování statistiky volání na Zelenou povodňovou linku - 800 100 450. Veřejnost se na linku může obracet s dotazy ohledně povodní. Linka je v provozu celých 24 hodin denně a je spravována Krajským úřadem Jihočeského kraje.

3.06.2013

Krajský úřad Jihočeského kraje spustil na svých webových stránkách rubriku Povodně 2013. „V této rubrice lidé naleznou odkazy na informace o dopravní situaci, nabídce a požadavcích humanitární pomoci včetně využití dobrovolníků a další užitečné odkazy. Aktuální informace je možné získat také na Zelené povodňové informační lince na čísle 800 100 450," říká hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. Pomoc Jihočechům postiženým povodní začal organizovat Oblastí spolek Českého Červeného kříže České Budějovice, kterému své síly a prostředky nabídl také Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje.

„Protože po opadnutí vody bude potřeba neprodleně zahájit odstraňování...

3.06.2013

Jihočeským krajem postupuje povodeň, která na mnoha místech způsobila a způsobí materiální škody a mnoho lidí vyhnala ze svých domovů. Po opadnutí vody bude potřeba neprodleně zahájit odstraňování napáchaných škod. Oblastní spolek Českého červeného kříže v Českých Budějovicích se rozhodl pro zmírnění následků povodně a pomoc potřebným vyhlásit od 3.6.2013 materiální sbírku první pomoci.

Prosíme o poskytnutí:

  • úklidových prostředků (vědra, košťata, domácí čistící a dezinfekční úklidové prostředky, hadry na podlahy, pracovní a gumové rukavice apod.)
  • kolečka pro odvoz naplaveného materiálu
  • drobné nářadí (lopaty, motyky hrábě...
3.06.2013


„I nadále platí zvýšená pozornost pro Roudné, řeku Blanici v Heřmani, Písek, Protivín, Putim a několik rybníků na Táborsku. Mohu ale říci, že pokud nezačne silně pršet, a předpověď taková není, situaci v Jihočeském kraji můžeme považovat za stabilizovanou. Přítok Malše na Římov lehce klesá, pozitivní vývoj je i na Lužnici a prostor poskytuje také rybník Rožmberk," řekl jihočeský hejtman Jiří Zimola po dnešním ranním jednání povodňové komise a krizového štábu.

„Ráno jsme ale obdrželi žádost od starosty pražské části Smíchov, kde hrozila evakuace pěti tisícům lidí. Ten se obrátil na Jihočeský kraj s prosbou o snížení odtoku z Lipna. Důkladně jsme se...

« Předchozí        Aktuální stránka: 194/531        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku