31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Hamerský potok 2013. (146.05 KB) 24.10.2013

Ve dnech 27 - 29.9. proběhla na Hamerském potoce vodacka akce Hamerský potok 2013, pořádaná oddílem vodní turistiky TJ Bohemians v úseku Malý Ratmírov - Jindřiš. Akce se mohla uspořádat díky dotaci z Jihočeského kraje. V pátek (27.9.2013) vodáci prošli celý úsek, vyčistili zbylé dřevo z potoka, postavili závodní trať a vyzkoušeli jí. Samotný závod proběhl v sobotu. Z téměř tisícovky návštěvníků kteří sjížděli trať v rámci volného plutí bylo celkem 340 bodovaných závodníků. Trať byla dlouhá 9 km a bylo na ní celkem 23 branek.

Výsledky závodu jsou k dispozici na www.hthsystem.cz.

23.10.2013

V případě jedné z překážek, které blokují výstavbu dálnice D3 na území jižních Čech poblíž obce Hůry na Českobudějovicku, padlo zásadní soudní rozhodnutí. Krajský soud v Českých Budějovicích zamítl návrh o stavební uzávěře, které podaly společnosti HVN Logistics a Altsame.

„Pozemky patřící firmám zasahují do stometrového ochranného území určeného pro trasu dálnice, jejich majitelé i přesto vedli soudní řízení proti Jihočeskému kraji. Těší nás, že soud potvrdil naše stanovisko a daří se nám postupně odbourávat jednotlivé překážky, které komplikují dokončení této prioritní komunikace." řekl krajský radní Antonín Krák.

Podle jeho slov spějí k vyřešení také...

23.10.2013

Jihočeský kraj vyhlašuje ke dni 18. 10. 2013 již 3. výzvu k předkládání návrhů na udělení Ceny hejtmana Jihočeského kraje za zachování a rozvoj lidových tradic Jihočeského kraje.

Udělování výše uvedené ceny je naplněním Koncepce účinnější péče o tradiční lidovou kulturu v České republice na léta 2011 až 2015. Administrátorem pro udělování titulu je odbor kultury a památkové péče Krajského úřadu Jihočeského kraje.

Cena bude udělována subjektům, které udržují a zachovávají při své činnosti znalosti a dovednosti v oblasti lidové kultury jihočeského regionu; laureátem ceny může být osoba, kolektiv, obec či město. Udělení ceny není vázáno na jeden počin, nýbrž na...

23.10.2013

V souvislosti s přípravou pověřených zaměstnankyň na novou právní úpravu zákona č. 186/2013 Sb., o státním občanství a o změně některých zákonů (zákon o státním občanství České republiky) a novelu zákona č. 301/2000 Sb., o matrikách, jménu a příjmení a o změně některých souvisejících zákonů, dojde ve dnech 7. listopadu 2013 a 5. prosince 2013 k úplnému uzavření matriky správního oddělení, odboru legislativy a vnitřních věcí Krajského úřadu Jihočeského kraje. V těchto dnech nebude z výše uvedeného důvodu vykonávána žádná matriční agenda, agenda státního občanství, ani ověřování. V ostatních dnech zůstává činnost matriky nepřerušena.

 

Foto: Ředitel strakonické nemocnice Tomáš Fiala provází hejtmana Jiřího Zimolu v prostorách ARO. (156.50 KB) 23.10.2013

Všechny operační sály strakonické nemocnice jsou nově soustředěny do jednoho bloku. Stavební práce trvaly čtyři roky, poslední pavilon byl dokončen za jeden rok.

Za plného provozu strakonická nemocnice postupně zmodernizovala celý svůj areál. V úterý 22. října byla předána poslední budova operačních sálů. „Završena tak byla i akce nazvaná Ekologizace nemocnice, protože stavební zásahy významně přispěly ke snížení energetické náročnosti našeho provozu a k omezení zplodin v ovzduší. V průběhu čtyř let jsme investovali celkem 395 milionů korun, které zefektivnily provoz a do budoucnosti stabilizovaly toto zdravotnické zařízení," říká ředitel Nemocnice Strakonice,...

Foto: V Linci se sešlo 20 dopravních expertů všech sedmi regionů ERDV včetně čtyř hostů. (110.90 KB) 21.10.2013

Nad 26 projektovými náměty z oblasti dopravy se zaměřením na stavby či rekonstrukce silnic a železnic s přeshraničním charakterem na celém území Evropského regionu Dunaj - Vltava (ERDV) diskutovalo 20 dopravních expertů všech sedmi regionů ERDV. K diskuzi byli navíc přizváni čtyři hosté, mimo jiné Romana Sadravetz, vedoucí Kanceláře ERDV v Linci. Projektové náměty jim k posouzení předložily jednotlivé partnerské regiony. Stalo se tak v rámci III. workshopu konaného na lineckém letišti 11. října 2013, kde zúčastněné přivítal Gerhard Kunesch, ředitel místního Blue Danube Airport Linz a zároveň člen skupiny dopravních expertů.

Jihočeský kraj, který v tomto roce ERDV předsedá,...

21.10.2013

Jihočeský kraj kvituje s povděkem, že linkoví autobusoví dopravci v rámci obnovy svého vozového parku investují peníze do nákupu vozidel s pohonem na zemní plyn - CNG.

„Společně s nasazením malokapacitních autobusů a spojů na zavolání tak dopravci pomáhají kraji výrazně šetřit peníze, kterými každoročně dotujeme základní dopravní obslužnost na jihu Čech," zdůraznil krajský radní pro dopravu Antonín Krák.

Jak dále Krák uvedl, úspory ve spotřebě pohonných hmot se při srovnání pohonu na CNG a naftu pohybují mezi dvěma až třemi korunami na ujetý kilometr. „Například všech zhruba 200 vozů společnosti ČSAD Autobusy České Budějovice najelo v roce 2012 více...

21.10.2013

Celkem 27 povodněmi postižených rodin vybraných na základě místního šetření, se dočká v průběhu následujícího měsíce finanční pomoci, jako další kompenzace za následky, které jim způsobily červnové záplavy. Kraj mezi ně tentokrát rozdělí 1,1 milionu korun, které se podařilo od dárců nastřádat na Povodňovém kontu Jihočeského kraje 2013. Rozhodli o tom ve čtvrtek 17. října krajští radní. Ti zároveň doporučili krajskému zastupitelstvu 31. října schválit rozdělení 24 milionů korun sborům dobrovolných hasičů obcí, které při záplavách zasahovaly. Peníze získal kraj od ministerstva vnitra.

„Rodiny, které peníze z povodňového konta získají, pomáhali přímo v terénu vytipovat...

18.10.2013

Zavedení písemných přijímacích zkoušek na všech typech krajem zřizovaných středních školách s maturitními obory. Na tomto doporučení, adresovaném ředitelům uvedených škol, se ve čtvrtek 17. října 2013 shodla Rada Jihočeského kraje. Zkoušky by měli ředitelé škol zavést již pro školní rok 2014 - 2015.

„Cílem tohoto opatření je zlepšení přístupu žáků k výuce především v 8. a 9. ročníku základní školy, zvýšení úrovně kvality žáků v maturitních oborech, zamezení přijetí žáků s neodpovídajícím prospěchem," uvedl hejtman Jiří Zimola. „Výsledek, který má zavedení zkoušek přinést, nelze samozřejmě očekávat okamžitě. Lze jej zaručit při dlouhodobějším dodržování...

« Předchozí        Aktuální stránka: 197/551        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku