Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Hejtman Zimola si povídal se seniory o jazykových kursech pro prarodiče a jejich vnuky. (147.47 KB) 30.05.2013

Jihočeský hejtman Jiří Zimola se ve středu 29. května 2013 sešel v Českých Budějovicích se seniory z Klubu Aktiv U3V. Na přátelské besedě se mimo jiné bavili například o zájmu seniorů se dále vzdělávat. Z diskuze vyplynulo, že je lákají například jazykové kurzy. Pozitivně reagovali i na nápad pořádat jednoduché jazykové kurzy dohromady pro prarodiče a jejich vnuky. „Myslím, že jsme vám schopni vyjít vstříc například při hledání prostor pro výuku," uvedl Zimola.

Odpoledne se pak senioři vydali na pietní zájezd do Volar, kde uctili památku amerického vojáka Ch. Havláta a při vzpomínce na nešťastný osud židovských dívek, které zemřely po útrapách ve volarském...

Foto: Kinosál hvězdárny. (181.02 KB) 30.05.2013


Hvězdárna a planetárium České Budějovice pozvala na úterní večer 28. května 2013 fyzika doc. RNDr. Zdeňka Bochníčka, Dr. Ten ve své experimentální show návštěvníkům přiblížil, vysvětlil a názorně předvedl celé spektrum elektromagnetického záření. Jinak řečeno, k vidění bylo nejen viditelné, ale i neviditelné světlo!

Viditelné světlo - tak se nazývá část elektromagnetického záření v oblasti vlnových délek 390-760 nm. Docent Zdeněk Bochníček si položil na začátku představení otázku: „Proč právě tuto část elektromagnetického spektra lidské oko vnímá a čím se liší od ostatního záření?" Postupně publiku odtajoval a ukazoval skutečnosti. A jak zněla větší část...

30.05.2013

Alšova jihočeská galerie je hlavním pořadatelem galerijní noci, ve které je možné jak praví slogan akce " ZAŽÍT VĚCI JINAK" a to na osmi místech v Českých Budějovicích. Akce s podtitulem „Pohledy do minulosti Českých Budějovic očima historie" je pořádána v rámci Festivalu muzejních nocí a uskuteční se již zítra (31.5.) od 18. hodin. Své brány přes noc otevře například Dům umění, Dominikánský kláštera a samozřejmě i Wortnerův dům. Na všech místech je připraven pestrý kulturní program.

Více informaci v příloze nebo na www.ajg.cz v sekci doprovodný program. Vstup je do všech objektů zdarma.

Foto: Dětský den s IZS na Lipně. (112.64 KB) 30.05.2013


Přijďte si užít dětský den na Lipně, tentokrát s Integrovaným záchranným systémem. Na své si v tento den přijdou nejen děti, ale i dospělí. Dětský den se bude konat v sobotu 8. června od 10:00 do 16:00 hodin na Lipně.

Těšit se můžete na ukázky a zásahy profesionálů, budete si moci prohlídnout techniku policie, hasičů, záchranné služby, horské služby, Vodní záchranné služby a Národního parku Šumava. Uvidíte slaňování ze Stezky korunami stromů, vyprošťování z vozidla a vrcholem akce bude záchrana zraněného na Stezce korunami stromů pomocí vrtulníku.

Více informací na www.lipno.info.

Foto: Velvyslankyně Jihoafrické republiky Franki Verwey s první náměstkyní jihočeského hejtmana Ivanou Stráskou. (120.65 KB) 29.05.2013

Velvyslankyně Jihoafrické republiky v České republlice Franki Verwey za účasti první náměstkyně jihočeského hejtmana Ivany Stráské předala v úterý 28. 5. 2013 na Krajském úřadu Jihočeského kraje děkanovi Teologické fakulty Jihočeské univerzity Tomáši Machulovi 12 knih od autora Bennie van der Walta. Publikace jsou zaměřeny na současnou situaci křesťanství v subsaharské Africe, vztahu křesťanství a politiky. Toto souborné dílo je pro jižní Čechy unikátní tím, že obsahuje samostatné kapitoly, které jsou věnovány tematice a vlivu husitského učení v Jižní Africe. Mistr Jan Hus je reformními teology považován za významného samostatného myslitele, a v pravém slova smyslu za...

29.05.2013


Cílem pilotního programu na Zemské klinice Waldviertel Gmünd nazvaného Healthacross in Practice je si vyzkoušet v praxi poskytování přeshraniční zdravotní péče mezi jižními Čechami a Dolními Rakousy, konkrétně v regionu České Velenice - Gmünd. Následně vyhodnotit jeho možnosti i úskalí, aby bylo postupně dosáhnuto toho, že poskytování zdravotní péče nebude v budoucnu omezeno státní hranicí.
Pilotní program Healthacross in Practice je součástí projektu, který navazuje na projekt healthacross z let 2008 až 2010. Je rozvržen na období od 1. ledna 2012 do 31. března 2014 a skládá se ze tří základních pilířů:

1: Pilotní program ošetření českých pacientů na Zemské...

29.05.2013


Dvě první, dvě druhá a dalších deset umístění v první desítce obsadili žáci Střední školy obchodu, služeb a podnikání a Vyšší odborné školy Kněžskodvorská v Českých Budějovicích v letošním 14. ročníku celostátní soutěže CESOFOTO, kterou každoročně pořádá Střední škola obchodu a služeb Jihlava.

„V této soutěži jsme byli úspěšní i v minulých ročnících a i letošní výsledky ukazují, že výuka a práce žáků v oboru fotograf jsou u nás na vysoké úrovni," říká ředitel českobudějovické školy Miroslav Petrovský.

Soutěžilo se v pěti kategoriích - Člověk (67 prací - reportážní, dokumentární fotografie, sociální portrét), Kresba světlem (61 prací), Svatební...

Foto: Rytířská muzejní noc. (116.77 KB) 28.05.2013

Muzeum středního Pootaví připravuje na 31. května Rytířskou muzejní noc. Akce začne v prostorách strakonického hradu v 18 hodin a skončí hodinu před půlnocí.
Během Rytířské muzejní noci sehraje loutkové divadlo Mimotaurus představení Stará pověst a hudební skupina Ventus doprovodí celý večer historickou hudbou. Na závěr dojde i na ohňovou show. Prostory hradu včetně veškerých výstav a vyhlídkové věže Rumpál budou během akce volně přístupné.

Více informací a podrobný program naleznete na www.muzeum.strakonice.cz.

28.05.2013


K obnovení kamenných náhrobků významných rodáků v Blatné, doplnění pomníku amerického stíhače v Boršově nad Vltavou, rekonstrukci márnice ve Vitějovicích a úpravám dalších pietních míst pomohou peníze z Grantového programu Jihočeského kraje Úcta k předkům pro rok 2013.

O celkem 1,5 milionu korun, které měl kraj v rámci tohoto programu k dispozici, se ucházelo 79 žadatelů. Krajští zastupitelé se 16. května rozhodli rozdělit tuto částku mezi 35 z nich.

„Cílem tohoto grantového programu je umožnit drobné opravy veřejných pohřebišť a dále pomoci obcím při pečování o válečné hroby a jiná pietní místa," řekl náměstek jihočeského hejtmana Jaromír Slíva....

« Předchozí        Aktuální stránka: 198/534        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku